Czarne rasy psów

Pies o czarnej niczym smoła sierści to marzenie wielu przyszłych opiekunów psów. Ty też takiego szukasz? Tutaj znajdziesz portrety ras psów, które występują w umaszczeniu całkowicie czarnym. Dowiedz się wszystkiego o tych rasach i wybierz tę, która najbardziej do Ciebie pasuje! Czytaj dalej

Znajdź rasę psa

Ważne cechy

Mój pies powinien być

Wygląd

Rozmiar
Bardzo małymałyśredniduży bardzo duży
Włosy
bezwłosy / hypoalergicznykrótkowłosydługowłosy
Kolor
czarnyred / tanniebieski / szarybrązowy / czekoladowy / liverkremowybiałypłowygold / yellow
Wzór
bicolortricolormerletuxedoarlekin / cętkowanynakrapiany / ticked / speckledtabbysablesaddle / blanket

Grupa FCI

11 min

Akita Inu

Dumny i pewny siebie Akita Inu w swojej ojczyźnie Japonii jest żywym pomnikiem kulturalnym.
6 min

Australian Kelpie

Wysportowany, inteligentny, pokorny – pies o takim charakterze z pewnością spodoba się nawet najbardziej wymagającej osobie.
8 min

Bearded Collie

Bearded Collies to bardzo żywotne psy, jednocześnie uchodzące za spokojne i czujne. Zaintrygowany? Przeczytaj już teraz!
13 min

Border Collie

Inteligentny i wymagający Border Collie wciąż spełnia głównie zadanie psa pasterskiego. Czy nadaje się na psa rodzinnego?
11 min

Buldog francuski

Sympatyczny pies małej rasy, który za sprawą swojego uroku i przyjaznego usposobienia przekona do siebie chyba każdego.
8 min

Chihuahua

Pieski tej najmniejszej rasy świata mają najsłynniejszych właścicieli na świecie oraz osiągają jedną z najdłuższych długości życia.
11 min

Doberman

Ostry pies obronny czy nieco wyrośnięty pies pokojowy? Obie wersje mają swoich zwolenników. A Ty jak uważasz? Dowiedz się więcej!
11 min

Jamnik

Długo-, szorstko- czy krótkowłosy - każdy jamnik to wulkan energii o dużej pewności siebie. Dowiedz się więcej!
11 min

Labrador Retriever

Łatwy do ułożenia, przyjazny dla ludzi i wytrzymały: Labrador Retriever to uwielbiany pies rodzinny, lubiący fizyczne i umysłowe wyzwania.
12 min

Owczarek niemiecki

Za sprawą niezwykłej inteligencji i przyjaznej natury to najpopularniejsza rasa użytkowa i jedna z najbardziej lubianych ras rodzinnych.
9 min

Pinczer niemiecki

Dawniej jedna z najpopularniejszych ras psów stajennych, dziś uwielbiana rasa rodzinna. Pinczer niemiecki - aktywny, wierny i przyjacielski.
10 min

Pudel duży

Wystylizowana fryzurka w parze z małym rozumkiem? Nic z tych rzeczy! Przeczytaj o jednej z najinteligentniejszych ras psów!
12 min

Shar Pei

Shar Pei to spokojny i niezwykle uparty pies, wymagający konsekwentnego wychowania i ciągłego kontaktu z człowiekiem. Czytaj więcej!
10 min

Shih Tzu

Pod długą grzywą skrywa się wesoły i żywotny pies, który potrafi zaskoczyć samodzielnością i z całą pewnością będzie oddanym towarzyszem.

Niezależnie od tego, czy szukasz małego psa, takiego jak na przykład chihuahua, jamnik czy grzywacz chiński, czy dużego psa, na przykład doga niemieckiego, labradora czy nowofundlanda – tutaj znajdziesz portrety wszystkich psów o czarnym umaszczeniu w każdym formacie. Na spokojnie dowiedz się wszystkiego o tych rasach i wybierz tę, która najbardziej Ci się spodoba i będzie najbardziej pasowała do Twojego stylu życia.

Niedźwiadek pośród psów

Nowofundland o wysokości w kłębie około 70 cm wzrostem przewyższa niejednego przedstawiciela swojego gatunku. Jednak jego subtelna i wierna natura czyni z niego godnego zaufania kompana. Ponadto nowofundlandy są wybitnymi pływakami. Jednym z wariantów umaszczenia tej rasy jest głęboka czerń, jednak standard FCI uznaje również inne umaszczenia. Jeśli podobają Ci się czarne psy, masz dużo miejsca i jesteś w stanie zagwarantować psu dużo ruchu i treningów (przy wadze nowofundlanda bezwzględne posłuszeństwo jest nieodzowne), możesz śmiało myśleć o przygarnięciu psa właśnie tej rasy.

Pies karzełek

Nie tylko w porównaniu do nowofundlanda chihuahua jest prawdziwym psim karzełkiem. Meksykański piesek o muszej wadze uchodzi za najmniejszą rasę psa na świecie. Chihuahua jest bardzo pewnym siebie pieskiem, wobec czego powinien zostać, jak każdy większy pies, bardzo konsekwentnie wychowany. W przeciwnym razie ten bystry piesek szybko zacznie Cię wodzić za nos. Chihuahua występują zarówno w wariancie długo-, jak i krótkowłosym. Według FCI wszelkie warianty i kombinacje barwne są dopuszczane, jednak całkowicie na czarno umaszczony piesek tej rasy stanowi wyjątkowo ciekawy wizualny efekt i w związku z tym niemałą atrakcję. Tak malutki pies potrzebuje naturalnie niewiele miejsca, ale nie znaczy to jednak, że nie powinien się on dostatecznie dużo ruszać i nie trzeba się nim zajmować.

Najbardziej popularny pies rodzinny

Jedną z najpopularniejszych ras psów jest labrador retriever. W niejednym filmie czy serialu utalentowany pies tej właśnie rasy zagrał główną lub drugoplanową rolę i to nie tylko dlatego, że labradory cechuje łatwość w uczeniu się - są to również przepiękne psy. Jeśli interesują Cię czarne rasy psów, przyjrzyj się portretowi rasy labrador retriever. Jego naturalne zamiłowanie do aportowania czyni z niego wspaniałego towarzysza do zabaw i sportów. Poza tym labradory kochają wodę i są wybitnymi pływakami, dlatego urlop nad jeziorem z rodziną będzie dla psa tej rasy najwspanialszą rozrywką.