Czarne rasy psów

Pies o czarnej niczym smoła sierści to marzenie wielu przyszłych opiekunów psów. Ty też takiego szukasz? Tutaj znajdziesz portrety ras psów, które występują w umaszczeniu całkowicie czarnym. Dowiedz się wszystkiego o tych rasach i wybierz tę, która najbardziej do Ciebie pasuje! Czytaj dalej

Znajdź rasę psa

Ważne cechy

Mój pies powinien być

Wygląd

Rozmiar
małyśredniduży bardzo duży
Włosy
bezwłosy / hypoalergicznykrótkowłosydługowłosy
Kolor
czarnyred / tanniebieski / szarybrązowy / czekoladowy / liverkremowybiałypłowygold / yellow
Wzór
bicolortricolormerletuxedoarlekin / cętkowanynakrapiany / ticked / speckledtabbysablesaddle / blanket

Grupa FCI

Airedale Terrier

Nazywany często „królem terierów“ Airedale Terrier to jedna z najstarszych ras użytkowych świata.

Akita Inu

Dumny i pewny siebie Akita Inu w swojej ojczyźnie Japonii jest żywym pomnikiem kulturalnym.

Australian Kelpie

Wysportowany, inteligentny, pokorny – pies o takim charakterze z pewnością spodoba się nawet najbardziej wymagającej osobie.

Bearded Collie

Bearded Collies to bardzo żywotne psy, jednocześnie uchodzące za spokojne i czujne.

Border Collie

Inteligentny i wymagający Border Collie wciąż spełnia głównie zadanie psa pasterskiego.

Buldog francuski

Sympatyczny pies małej rasy, który za sprawą swojego uroku i przyjaznego usposobienia przekona do siebie chyba każdego.

Chihuahua

Pieski tej najmniejszej rasy świata mają najsłynniejszych właścicieli na świecie oraz osiągają jedną z najdłuższych długości życia.

Doberman

Ostry pies obronny czy nieco wyrośnięty pies pokojowy?

Jamnik

Długo-, szorstko- czy krótkowłosy - każdy jamnik to wulkan energii o dużej pewności siebie.

Ogar polski

Tego psa cechuje przyjacielska osobowość, lecz bywa również uparty.

Owczarek niemiecki

Za sprawą niezwykłej inteligencji i przyjaznej natury to najpopularniejsza rasa użytkowa i jedna z najbardziej lubianych ras rodzinnych.

Shar Pei

Shar Pei to spokojny i niezwykle uparty pies, wymagający konsekwentnego wychowania i ciągłego kontaktu z człowiekiem.

Shih Tzu

Pod długą grzywą skrywa się wesoły i żywotny pies...

Niezależnie od tego, czy szukasz małego psa, takiego jak na przykład chihuahua, jamnik czy grzywacz chiński, czy dużego psa, na przykład doga niemieckiego, labradora czy nowofundlanda – tutaj znajdziesz portrety wszystkich psów o czarnym umaszczeniu w każdym formacie. Na spokojnie dowiedz się wszystkiego o tych rasach i wybierz tę, która najbardziej Ci się spodoba i będzie najbardziej pasowała do Twojego stylu życia.

Niedźwiadek pośród psów

Nowofundland o wysokości w kłębie około 70 cm wzrostem przewyższa niejednego przedstawiciela swojego gatunku. Jednak jego subtelna i wierna natura czyni z niego godnego zaufania kompana. Ponadto nowofundlandy są wybitnymi pływakami. Jednym z wariantów umaszczenia tej rasy jest głęboka czerń, jednak standard FCI uznaje również inne umaszczenia. Jeśli podobają Ci się czarne psy, masz dużo miejsca i jesteś w stanie zagwarantować psu dużo ruchu i treningów (przy wadze nowofundlanda bezwzględne posłuszeństwo jest nieodzowne), możesz śmiało myśleć o przygarnięciu psa właśnie tej rasy.

Pies karzełek

Nie tylko w porównaniu do nowofundlanda chihuahua jest prawdziwym psim karzełkiem. Meksykański piesek o muszej wadze uchodzi za najmniejszą rasę psa na świecie. Chihuahua jest bardzo pewnym siebie pieskiem, wobec czego powinien zostać, jak każdy większy pies, bardzo konsekwentnie wychowany. W przeciwnym razie ten bystry piesek szybko zacznie Cię wodzić za nos. Chihuahua występują zarówno w wariancie długo-, jak i krótkowłosym. Według FCI wszelkie warianty i kombinacje barwne są dopuszczane, jednak całkowicie na czarno umaszczony piesek tej rasy stanowi wyjątkowo ciekawy wizualny efekt i w związku z tym niemałą atrakcję. Tak malutki pies potrzebuje naturalnie niewiele miejsca, ale nie znaczy to jednak, że nie powinien się on dostatecznie dużo ruszać i nie trzeba się nim zajmować.

Najbardziej popularny pies rodzinny

Jedną z najpopularniejszych ras psów jest labrador retriever. W niejednym filmie czy serialu utalentowany pies tej właśnie rasy zagrał główną lub drugoplanową rolę i to nie tylko dlatego, że labradory cechuje łatwość w uczeniu się - są to również przepiękne psy. Jeśli interesują Cię czarne rasy psów, przyjrzyj się portretowi rasy labrador retriever. Jego naturalne zamiłowanie do aportowania czyni z niego wspaniałego towarzysza do zabaw i sportów. Poza tym labradory kochają wodę i są wybitnymi pływakami, dlatego urlop nad jeziorem z rodziną będzie dla psa tej rasy najwspanialszą rozrywką.