Zdrowie i pielęgnacja psa

Zadbaj o zdrowie swojego pupila z Magazynem o zwierzętach zooplus. W tym dziale opisujemy między innymi, jak prawidłowo zadbać o psa wiosną, co robić w przypadku zapalenia ucha u psa, czy zdecydować się na kastrację, jak ochronić psa przed słońcem i, co robić w razie udaru słonecznego. Służymy radą w wielu kwestiach związanych ze zdrowiem i pielęgnacją psa. Czytaj dalej

Jak dobrze ostrzyc psa?

Bez względu na to, jak często sięgasz po maszynkę warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które skutecznie ułatwią strzyżenie.

Kastracja psa

Kastracja psa jest ważnym i trudnym tematem dla właściciela. Czym różni się kastracja od sterylizacji? Jakie są wady i zalety tych zabiegów?

Nadwaga u psa – co robić?

Nadwaga jest w dzisiejszych czasach chorobą cywilizacyjną - także domowe zwierzęta stają się coraz grubsze. Jak przeciwdziałać?

Pchły u psa

Czym jest pchła i w jakich warunkach się rozwija? Jakie są objawy inwazji? Jak zapobiegać i jak leczyć? Dowiedz się!

Udar cieplny u psa

Należy pamiętać, że długotrwałe przebywanie na słońcu w bardzo upalne dni może skutkować udarem słonecznym – również u psów!

Wzdęcia u psa

Wzdęcia i gazy to problem psów różnych ras i w różnym wieku, przykry nie tylko dla zwierzaka, ale i opiekuna.

Zapalenie ucha u psa

U niektórych psów przyjemność płynąca z zabawy w wodzie kończy się nawracającym zapaleniem uszu... Co robić?

Zmysły u psa

Tym, co często fascynuje miłośników zwierząt w psach, są ich niebywale rozwinięte zmysły. Dowiedz się o nich więcej!

Jak pewnie doskonale wiesz, odpowiednia pielęgnacja jest również ogromnie ważna dla utrzymania dobrego zdrowia psa. Dowiedz się, jak prawidłowo ostrzyc psa, jak i czym szczotkować sierść oraz, jak pozbyć się pcheł u psa.

Nie zapominaj o regularnych kontrolach weterynaryjnych! Szukasz weterynarza? Koniecznie zajrzyj na stronę https://www.zooplus.pl/weterynarz/. Z naszą wyszukiwarką weterynarzy bez problemu, za pomocą kilku kliknięć, znajdziesz odpowiedniego weterynarza w swojej okolicy.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego internetowego sklepu zoologicznego. W dziale dla psa internetowego sklepu zooplus znajdziesz wszelkie potrzebne akcesoria oraz karmy dla psa. Dla naszych klientów przygotowaliśmy także całą gamę kodów i kuponów rabatowych zooplus, by zakupy w naszym sklepie zoologicznym były jeszcze większą przyjemnością! Zapraszamy do śledzenia naszych rabatów i obniżek cenowych poprzez zapisanie się do Newslettera oraz do polubienia naszego profilu na Facebooku i Instagramie.