Żywienie psa

Żebrzące o smakołyk spojrzenie psich oczu – oparłbyś się? Mało kto potrafi oprzeć się proszącemu, chwytającemu za serce spojrzeniu psa. Jednak nie wszystko to, co pieski jedzą chętnie, jest dla nich dobre, pamiętaj o tym! Ani surowe mięso, ani filety wieprzowe, ani resztki ze stołu same nie wystarczą, by pies żył w pełni zdrowia i był sprawny fizycznie. Czytaj dalej

3 min

BARF dla psa – co to takiego?

Przed paroma laty BARF był jeszcze egzotyczną metodą żywieniową – w międzyczasie dieta oparta na surowym mięsie pozyskała sobie rzeszę zwolenników i na stałe wpisała się w jadłospis psów na całym świecie.
6 min

Odpowiednia dieta przy nadwadze u psa

Któż oprze się błagalnemu spojrzeniu swojego ukochanego pupila? Kilka smakołyków czy resztki ze stołu nie mogą być przecież takie złe, czy może jednak? Pomimo, iż ogólnie wiadomo, że nadwaga stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia psa, właściciele starają się jej zapobiegać z reguły o wiele za późno.
1 min

Przysmaki do żucia dla psa

Przysmaki do żucia dla psa są stale obecne w zanadrzu u zdecydowanej większości właścicieli psów. Trudno się temu dziwić, w końcu tak uwielbiane przez psy smakołyki służą nie tylko do nagradzania czy motywowania! Żucie, gryzienie i obgryzanie to nawyki wypływające z pierwotnych instynktów naszych psów. Przysmaki do żucia nie tylko czyszczą zęby i wzmacniają mięśnie żuchwy naszych czworonożnych przyjaciół, lecz także redukują u nich poczucie niepokoju w stresujących dla nich sytuacjach.

Pomimo długiej wspólnej historii z człowiekiem, celowej hodowli rasowej oraz zmieniających się warunków życia psów domowych, ich fizjologia wciąż przypomina fizjologię ich przodków – wilków. Wilki i dzikie psy przemierzały lasy w poszukiwaniu zwierzyny łownej. Z reguły zdobycz zostawała pożerana przez nie w całości. Wartościowe witaminy zawarte są bowiem nie tylko w mięsie mięśniowym, lecz także we wnętrznościach ofiary. Drapieżcy nie pomijali także kości i zawartości żołądka swoich roślinożernych ofiar. Zawartość substancji balastowych w roślinach zjedzonych przez ofiarę usprawniała procesy trawienne dzikich psów i dostarczała do ich organizmów ważnych elementów śladowych i witamin. W przeciwieństwie do kotów psy nie są więc stuprocentowymi mięsożercami, a raczej w pewnym stopniu wszystkożercami. Na ich optymalne pożywienie składają się także określone komponenty roślinne.

Wyznacznikiem odpowiedniego biologicznie pożywienia dla psa powinno być właśnie naturalne pożywienie wilków czy dzikich psów, dlatego karma sucha oraz karma mokra, którą podajesz swojemu psu, powinna zawierać możliwie jak największą ilość mięsa i być uzupełniona wyselekcjonowanymi produktami roślinnymi. Te zaopatrzą organizm Twojego pupila w białko, tłuszcze i węglowodany, a także substancje odżywcze, witaminy i minerały dla zdrowego życia psa.

Wysokojakościowe pożywienie dla psa zawiera wszystkie ważne składniki budulcowe i ochrania Twojego psa przed niedoborami i związanymi z nimi problemami zdrowotnymi. Jednak samo prawidłowe żywienie karmami w jakości premium nie jest wystarczające – psy potrzebują także dużej ilości ruchu. W przeciwnym razie szybko można doprowadzić psa do tak zwanych chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, nadwaga czy alergie.

W naszym internetowym sklepie zoologicznym oferujemy duży wybór pełnowartościowych karm dla psów! Nieważne, czy zdecydujesz się na karmę suchą czy mokrą, dietę typu barf, karmę specjalistyczną, markę Josera, Acana czy Orijen, czy też na dostępne tylko u nas karmy marek Rocco czy Lukullus, w zooplus zawsze znajdziesz pełnowartościowe pożywienie dla swojego pupila w naprawdę korzystnych cenach!