Adopcja kota

Niewiele jest chyba piękniejszych rzeczy od przygarnięcia puchatego czworonoga do swojego domu. Jednak należy mieć na uwadze, że przed adopcją uwzględnić trzeba kilka istotnych kwestii. Zanim podarujesz kotu nowy dom, przemyśl koniecznie tych kilka punktów… Czytaj dalej

Wybór kota

Jeśli chcesz zaadoptować kota, udaj się do biur pośredniczących lub rozejrzyj się po prywatnym rynku. Jeśli marzy Ci się kot rasowy, odpowiedni adres dla Ciebie to hodowca danej rasy. Poważnego hodowcę rozpoznasz po jego przynależności do związku hodowców oraz po tym, że zajmuje się on maksymalnie dwiema rasami, a każdy osobnik posiada odpowiednie papiery. Także w schroniskach na nowy dom czeka wiele kotów. Jeśli nie możesz zapewnić kotu swobodnego poruszania się poza domem, powinieneś przygarnąć dla niego drugiego kociego kompana do towarzystwa.

Zakwaterowanie

Zanim kot się wprowadzi, musisz podjąć przygotowania: Jeśli masz balkon, zabezpiecz go, np. specjalną siatką. Przy młodych kotach usuń kruche dekoracje. Koty chętnie polują na różne rzeczy i biegają jak szalone po mieszkaniu, każdy kot na pewno niejednokrotnie coś uszkodzi. Zaraz po wprowadzeniu kota do nowego mieszkania, daj mu trochę czasu i zostaw go w spokoju, by mógł zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Prędzej czy później sam do Ciebie podejdzie.

Czego potrzebuje kot

Zabawki, takie jak piłki, pióra czy myszy z kocimiętką na pewno sprawią kotu wiele radości. Obligatoryjnym akcesorium jest kuweta, także w przypadku kotów, które samodzielnie wychodzą z domu. Powinieneś posiadać także odpowiednią ilość misek na pokarmy i płyny. Maty i drapaki zapobiegną odrapywaniu mebli przez kota.

Koty i inne zwierzęta

Koty i psy mówią innymi językami i często nie potrafią się wzajemnie zrozumieć. By przyzwyczaić do siebie te zwierzęta, potrzeba naprawdę wiele cierpliwości. Kot i pies potrafią się nierzadko zaakceptować. Z ptakami i gryzoniami koty mogą żyć w jednym domu, o ile kot nie ma dostępu do klatki. W innym wypadku kot postrzegać będzie mniejsze zwierzątko jako potencjalną zdobycz.

Aby dowiedzieć się więcej na temat kotów, przejdź do pozostałych zakładek w kategorii KOTY w Magazynie o zwierzętach zooplus!

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego internetowego sklepu zoologicznego. W dziale dla kota internetowego sklepu zooplus znajdziesz wszelkie potrzebne akcesoria oraz karmy dla kota. Dla naszych klientów przygotowaliśmy także całą gamę kodów i kuponów rabatowych zooplus, by zakupy w naszym sklepie zoologicznym były jeszcze większą przyjemnością! Zapraszamy do śledzenia naszych rabatów i obniżek cenowych poprzez zapisanie się do Newslettera oraz do polubienia naszego profilu na Facebooku i Instagramie.