Magazyn o zwierzętach zooplus

Z naszego Magazynu o zwierzętach zooplus dowiesz się wszystkiego, co ważne w życiu ze zwierzętami: kotami, psami, ptakami, małymi zwierzętami domowymi czy rybami. Znajdziesz tu wartościowe informacje o ich pielęgnacji i utrzymaniu, poznasz różne rasy i gatunki zwierząt i dowiesz się, jak interpretować ich zachowania. W naszym Magazynie zooplus znajdziesz także rady, na przykład odnośnie praktycznego treningu Twojego psa czy najlepszego miejsca na spędzenie urlopu ze swoim pupilem. Magazyn zooplus to najlepszy poradnik o zwierzętach w sieci! Czytaj dalej
Najczęściej polecane
Ostatnio dodane
Psy Rasy psów

Šarplaninac (pies pasterski z Szar Płaniny)

Sarplaninac to duży, imponujący zwierzak. Psy dorastają do średniej wielkości 62 centymetrów w kłębie, a suki są nieco mniejsze i mierzą około 58 centymetrów. Zauważa się jednak tendencję do jeszcze wyższego wzrostu – istnieje wiele przedstawicieli rasy, którzy osiągają nawet 70 centymetrów. Psy o wzroście poniżej 56 centymetrów i suki poniżej 54 centymetrów nie są dopuszczane do hodowli. Waga psów wynosi od 35 do 45 kilogramów, a suk od 30 do 40 kilogramów.

Zwarta budowa

Jugosłowiański pies pasterski jest proporcjonalnie zbudowanym, krzepkim czworonogiem o mocnym kośćcu. Jego głowa jest szeroka, a kufa prosta, oczy brązowe, w kształcie migdałów. Niewielkie wiszące uszy w kształcie litery V pokryte są krótkimi włosami. Długi, noszony szablasto ogon sięga przynajmniej stawu skokowego. Sarplaninac z wyglądu łudząco podobny jest do owczarka z Krasu, z którym jest blisko spokrewniony.

Sierść psa pasterskiego z Szar Płaniny

Długa, bujna szata jugosłowiańskiego psa pasterskiego wyposażona jest w gruby podszerstek. Może być jednolicie biała, płowa, słomkowożółta, szara, brązowa lub prawie czarna, przy czym preferowanym umaszczeniem jest żelazisto szary i ciemnoszary. Podstawowa maść jest najbardziej widoczna w okolicy głowy, szyi i zadu i rozjaśnia się na spodniej stronie kończyn. Granice między kolorami nie mogą być wyraźnie zaznaczone. Dopuszczalne są ciemniejsze smugi oraz mniej lub bardziej wyrazista maska.

Cenne porady i wskazówki w naszym Magazynie

Nasze wskazówki rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości w kwestiach związanych ze zwierzętami. Dzięki naszym artykułom będziesz w stanie samodzielnie rozpoznać symptomy choroby i zapobiec sytuacjom krytycznym. Nauczysz się, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja sierści i dowiesz, jak często powinieneś udawać się ze swoim pupilem na kontrolę weterynaryjną. W Magazynie zooplus podpowiadamy, jakie inne zwierzęta prawdopodobnie będą odpowiadać Twojemu zwierzęciu jako kompani zabaw, a od jakich najlepiej trzymać go z daleka.

Wyważona dieta w misce

Zwierzęta domowe potrzebują odpowiedniej ilości witamin i substancji odżywczych. Psy są z natury łowcami - ich jadłospis powinien bazować na ich naturalnym pożywieniu, a więc przede wszystkim na dużej ilości mięsa. Wysokowartościowe gotowe karmy zawierają wszystkie ważne składniki budulcowe, niezbędne do zdrowego funkcjonowania organizmu Twojego zwierzęcia. Potrzeby żywieniowe zwierzęcia zmieniają się wraz z wiekiem. Podobnie w przypadku zachorowania dieta zwierzęcia powinna zostać odpowiednio dostosowana do jego potrzeb. W naszym Magazynie znajdziesz wartościowe wskazówki dotyczące żywienia zwierząt — u nas znajdziesz informacje o żywieniu psa, kota, a nawet konia.

Chcesz przygarnąć zwierzę?

Podczas wizyty w schronisku dla zwierząt ból chwyta za serce. Najchętniej chciałoby się zabrać do domu wszystkie mieszkające tam zwierzęta. Zanim jednak zdecydujesz się przygarnąć zwierzaka, przygotuj się na przyjęcie go w domu i zaopatrz w miejsce do spania, pożywienie i przybory pielęgnacyjne. Twój nowy współlokator powinien być zaszczepiony i posiadać odpowiednie dokumenty. Z naszego Magazynu dowiesz się wszystkiego, co przydatne, by zmiana otoczenia przebiegła jak najsprawniej.

Magazyn o zwierzętach zooplus — jesteśmy dla Ciebie

Dzięki naszym wskazówkom będziesz wiedział, jak zareagować w każdej sytuacji. Często podróżujesz i zabierasz ze sobą swojego psa? Rozpatrz zakup odpowiedniego transportera, który zapewni mu bezpieczeństwo i prywatną przestrzeń, gdzie będzie czuł się swobodniej. Im mniej stresująca jest droga do celu, tym cały pobyt jest przyjemniejszy. Nasz zespół redakcyjny postara się swoimi wskazówkami ułatwić Ci codzienność z Twoim pupilem oraz podsunie pomysły na jej urozmaicenie. W Magazynie zooplus znajdziesz wyczerpujące informacje o zabawkach, treningach, pielęgnacji i żywieniu zwierząt oraz ciekawostki i nowinki ze świata zwierząt domowych.

Odwiedziłeś już nasz internetowy sklep zoologiczny zooplus.pl?

Zachęcamy do odwiedzenia naszego internetowego sklepu zoologicznego. Klientom naszego sklepu oferujemy całą gamę kodów i kuponów rabatowych zooplus, by zakupy w naszym sklepie zoologicznym były jeszcze większą przyjemnością! Zapraszamy do śledzenia naszych rabatów i obniżek cenowych poprzez zapisanie się do Newslettera oraz do polubienia naszego profilu na Facebooku i Instagramie.