Gry i zabawy

Koty mieszkające w mieście większość czasu spędzają w mieszkaniu, w związku z czym powinno się im zapewnić tyle ruchu i zabawy, ile to tylko możliwe. Koty prowadzące mało aktywny tryb życia często cierpią na nadwagę i związane z nią choroby. Zdrowy kot to taki, który regularnie się rusza, a zabawy opiekuna z jego kotem to idealny sposób na zachęcenie go do aktywności. Czytaj dalej

4 min

Agility dla kota

Ruch i zabawa są nieodzownymi elementami zdrowego kociego życia. Agility to wspaniała alternatywa dla zaangażowanych właścicieli!
1 min

Kocimiętka

Zapachowi kocimiętki tylko nieliczne koty są w stanie całkowicie się oprzeć. Dowiedz się, jakie są jej zastosowania i korzyści!

Koty, podobnie jak ludzie, odczuwają znudzenie, niepokój czy smutek. Ruch i zabawa umożliwiają załagodzenie objawów depresji i znudzenia. Dowiedziono również, że częste zabawy mogą zredukować agresję oraz rozwiązać problemy z niepożądanym zachowaniem.
Zabawy z kotem umożliwią im ponadto rozwijanie różnych umiejętności oraz podnoszenie poziomu ich inteligencji. Koty aktywne również lepiej wypoczywają. Odpowiednia ilość ruchu pomoże utrzymać Twojego kota w dobrej formie, a ponadto poprawi jego nawyki żywieniowe oraz jakość snu.

Oprócz tego spędzanie czasu na zabawach z kotem sprawi, że więź między Wami stanie się mocniejsza. Wspólna zabawa to doskonały sposób na zredukowanie stresu u kotów oraz ich właścicieli — obie strony odnoszą więc korzyści.

Podczas wyboru zabawki upewnij się, że jej rozmiar będzie dopasowany do wielkości Twojego kota. Sprawdź jakość materiałów użytych do produkcji zabawki i wybierz taką, która będzie najbardziej wytrzymała. Jeśli Twój kot wkłada wszystko do pyszczka, ważne jest, aby zabawka nie miała małych części, które kot mógłby odgryźć i połknąć. Uważaj także, aby zabawki nie były wykonane z toksycznych materiałów. Kocimiętka i waleriana mogą pomóc w obniżeniu poziomu stresu kota, a wtarcie ich w zabawki czy drapaki może pobudzić go do zabawy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat kotów, przejdź do pozostałych zakładek w kategorii KOTY w Magazynie o zwierzętach zooplus!

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego internetowego sklepu zoologicznego. W dziale dla kota internetowego sklepu zooplus znajdziesz wszelkie potrzebne akcesoria oraz karmy dla kota. Dla naszych klientów przygotowaliśmy także całą gamę kodów i kuponów rabatowych zooplus, by zakupy w naszym sklepie zoologicznym były jeszcze większą przyjemnością! Zapraszamy do śledzenia naszych rabatów i obniżek cenowych poprzez zapisanie się do Newslettera oraz do polubienia naszego profilu na Facebooku i Instagramie.