Sport i zabawa

Aktywność fizyczna jest dla każdego psa niezmiernie istotna. Dla tych psów, które poza codziennymi spacerami, wymagają większej ilości ruchu, wymyślono wiele sportowych aktywności. Czym właściwie są sporty dla psów? Który z nich będzie najlepszy dla mnie i mojego psa? Dowiedz się, dlaczego w żadnym wypadku nie możesz zrezygnować z zajęć sportowych swojego pupila! Czytaj dalej

Sport dla psa? Co to takiego?

Sport dla psa to nic innego jak wszystkie te aktywności fizyczne, które możesz wykonywać razem ze swoim psem. Zasadą nadrzędną jest, by być aktywnym i przy okazji doskonale się bawić.

Jakie korzyści przynosi sport zwierzęciu i jego właścicielowi?

Psy potrzebują sporo ruchu. Sporty dla psów to idealna możliwość wyładowania energii, która skutkuje tym, że pies lepiej się czuje, co odzwierciedla się także w jego zachowaniu. W przypadku niektórych ras zdecydowanie wskazane jest uprawianie dużej ilości sportów w celu zapobiegania negatywnym zachowaniom.

Ponadto sporty działają szczególnie efektywnie w kwestii pogłębiania relacji człowieka i zwierzęcia.

Z psem u boku zyskujesz dodatkowo darmowego i nieprzebłaganego czworonożnego trenera personalnego, który motywuje do ruchu jak żaden inny.

Jaki sport wybrać?

Przed Tobą trudny wybór spośród naprawdę wielu możliwości. Powinieneś wybrać sport, który odpowiadać będzie fizycznej budowie oraz temperamentowi Twojego psa. Decydująca jest więc w tej kwestii rasa Twojego pupila oraz jego niepowtarzalny charakter. Poza spacerami i wybiegiem można zaproponować psu różnego rodzaju aktywności fizyczne, które wesprą jego zdolności ruchowe i umysłowe oraz koncentrację.

Po wyczerpującym i efektownym treningu nie zapomnij nagrodzić swojego psa!

Szeroką ofertę sprzętów treningowych oraz najlepsze przysmaki treningowe znajdziesz w asortymencie sklepu zooplus!