Gatunki ryb

Interesują Cię gatunki ryb i innych morskich stworzeń? Chciałbyś poznać ich jak najwięcej, dowiedzieć się, gdzie żyją, jaką mają naturę, czym szczególnym się charakteryzują? W Magazynie o zwierzętach zooplus opisujemy wiele gatunków ryb i innych morskich i oceanicznych stworzeń. Czytaj dalej

Aksolotl meksykański

Aksolotl stanowi nowy trend wśród akwariowych zwierząt domowych. Jego przyjacielski wygląd i wyraziste kolory czynią go ozdobą akwarium.

Ampularie

Ślimaki należą do bliskiego naturze akwarium tak samo jak ryby i rośliny.

Bojownik

Opalizujące kolory łusek i agresja wobec innych ryb – tym odznacza się właśnie bojownik, znany także pod naukową nazwą Betta.

Krewetki w akwarium

Krewetki stają się w akwarystyce coraz bardziej popularne za sprawą swoich różnorodnych kolorów i rozmiarów. Dowiedz się więcej!

Pawie oczko (gupik)

Gupiki, zwane też pawimi oczkami, cechuje różnorodność kolorystyczna i odporność na drobne błędy w utrzymaniu. Dowiedz się więcej!

Pielęgnicowate

Pielęgnicowate to rodzina ryb słodkowodnych o różnorodnych rozmiarach i fosforyzujących barwach. Poznaj lepiej te fascynujące stworzenia!

Rozdymkowate

O rodzinie ryb rozdymkowatych w akwarium i w ich środowisku naturalnym.

Zbrojnik zebrowaty

Charakterystyczne ubarwienie łusek tej ryby przypomina paski na ciele zebry. Dowiedz się więcej o niezwykłej rybie-zebrze...

Złota rybka

Co należy uwzględnić w hodowli złotych rybek i jakiej pielęgnacji wymagają te czarujące zwierzęta - dowiesz się z tego artykułu!

Chciałbyś założyć własne akwarium? Nie wiesz, jak dobrać gatunki rybek? Pomożemy! W tym dziale opisujemy charakter, wygląd i potrzeby konkretnych gatunków oraz dopasowujemy je z innymi, byś mógł cieszyć się żyjącym w zgodzie, pełnym barw, różnorodnym akwarium!

Aby dowiedzieć się więcej na temat podwodnego świata, przejdź do pozostałych zakładek w kategorii AKWARYSTYKA w Magazynie o zwierzętach zooplus!

Pamiętaj, żeby zawczasu wybrać także odpowiednią placówkę weterynaryjną w swojej okolicy, do której zarówno w nagłych przypadkach, jak i koniecznych rutynowych kontrolach będziesz udawał się ze swoim podopiecznym. W razie jakichkolwiek wątpliwości weterynarz z całą pewnością doradzi Ci, co robić.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego internetowego sklepu zoologicznego. W dziale z akwarystyką internetowego sklepu zooplus znajdziesz wszelkie potrzebne akcesoria do akwarium oraz pokarmy w płatkach i granulowane najlepszych marek. Dla naszych klientów przygotowaliśmy także całą gamę kodów i kuponów rabatowych zooplus, by zakupy w naszym sklepie zoologicznym były jeszcze większą przyjemnością! Zapraszamy do śledzenia naszych rabatów i obniżek cenowych poprzez zapisanie się do Newslettera oraz do polubienia naszego profilu na FacebookuInstagramie.