Zdrowie i pielęgnacja kota

Koty to niezwykle czyste zwierzęta, które samodzielnie dbają o swoją higienę każdego dnia. Jednak czasami należy kotom w pielęgnacji troszkę pomóc. Jak utrzymać kota w dobrej kondycji zdrowotnej i zadbać o jego wygląd, dowiesz się z artykułów z tego działu. Czytaj dalej

7 min

Dlaczego koty mruczą i jak to robią?

Czy istnieje piękniejszy odgłos niż mruczenie kota? Dla jego oddanego opiekuna zapewne nie. Koty mruczą, kiedy czują się dobrze – i to uczucie przenoszą również na swojego człowieka. Jednak koty mruczą także z innych powodów, na przykład, kiedy coś je boli lub odczuwają stres. Dlaczego koty mruczą i w jaki sposób produkują ten ciągły, motoryczny dźwięk?
5 min

Wirus białaczki kotów (FeLV)

Jeśli Twój kot często bywa apatyczny i ma gorączkę, warto wziąć pod uwagę zakażenie wirusem białaczki kotów (FeLV). Jakie są przyczyny tej dolegliwości i jakie są rokowania? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Dla zatroskanych opiekunów kotów, którzy dbają o kondycję zdrowotną swoich pupili, rozwinięto liczne przybory ułatwiające pielęgnację zębów i łap oraz oczu i uszu ich kotów. Dowiedz się, jak ich używać i jak wybrać najlepsze produkty dla Twojego pupila.

Chcesz zapewnić zdrowie pupilowi? Nie chcesz się martwić, gdyby kotu nagle zaczęło coś dolegać? Już teraz wybierz najlepszego weterynarza w swojej okolicy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat kotów, przejdź do pozostałych zakładek w kategorii KOTY w Magazynie o zwierzętach zooplus!

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego internetowego sklepu zoologicznego. W dziale dla kota internetowego sklepu zooplus znajdziesz wszelkie potrzebne akcesoria oraz karmy dla kota. Dla naszych klientów przygotowaliśmy także całą gamę kodów i kuponów rabatowych zooplus, by zakupy w naszym sklepie zoologicznym były jeszcze większą przyjemnością! Zapraszamy do śledzenia naszych rabatów i obniżek cenowych poprzez zapisanie się do Newslettera oraz do polubienia naszego profilu na Facebooku i Instagramie.