Białe rasy psów

Białe psy są niczym chmurki, które można chwycić i objąć. Jeśli interesujesz się rasami psów o białej sierści, to jesteś w dobrym miejscu! Na tej stronie znajdziesz informacje o rasach, których umaszczenie jest częściowo lub całkowicie białe. Dowiedz się wszystkiego o potrzebach i charakterze tych ras psów! Czytaj dalej

Znajdź rasę psa

Ważne cechy

Mój pies powinien być

Wygląd

Rozmiar
Bardzo małymałyśredniduży bardzo duży
Włosy
bezwłosy / hypoalergicznykrótkowłosydługowłosy
Kolor
czarnyred / tanniebieski / szarybrązowy / czekoladowy / liverkremowybiałypłowygold / yellow
Wzór
bicolortricolormerletuxedoarlekin / cętkowanynakrapiany / ticked / speckledtabbysablesaddle / blanket

Grupa FCI

11 min

Akita Inu

Dumny i pewny siebie Akita Inu w swojej ojczyźnie Japonii jest żywym pomnikiem kulturalnym.
11 min

Beagle

Krótkie nogi Beagle‘a mogą zmylić – to bardzo ruchliwa rasa, która przysporzy właścicielowi wielu rozrywek i niespodzianek!
7 min

Bernardyn

Przyjazna natura i miłość do dzieci czynią go popularnym psem rodzinnym. Jaki jest Bernardyn?
11 min

Buldog francuski

Sympatyczny pies małej rasy, który za sprawą swojego uroku i przyjaznego usposobienia przekona do siebie chyba każdego.
8 min

Chihuahua

Pieski tej najmniejszej rasy świata mają najsłynniejszych właścicieli na świecie oraz osiągają jedną z najdłuższych długości życia.
11 min

Doberman

Ostry pies obronny czy nieco wyrośnięty pies pokojowy? Obie wersje mają swoich zwolenników. A Ty jak uważasz? Dowiedz się więcej!
12 min

Golden Retriever

Średniej wielkości Golden Retriever jest najlepszym przyjacielem dziecka i idealnym pupilem dla rodziny. Czytaj o rasie!
7 min

Kuvasz

Dobry towarzysz dla doświadczonych miłośników psów doceniających psią niezależność.
11 min

Maltańczyk

Maltańczyk to mały pies charakteryzujący się ogromem pozytywnej energii! Dla kogo się nadaje i czego potrzebuje? Dowiedz się!
10 min

Pudel duży

Wystylizowana fryzurka w parze z małym rozumkiem? Nic z tych rzeczy! Przeczytaj o jednej z najinteligentniejszych ras psów!
10 min

Shih Tzu

Pod długą grzywą skrywa się wesoły i żywotny pies, który potrafi zaskoczyć samodzielnością i z całą pewnością będzie oddanym towarzyszem.

Niezależnie od tego, jakie wymagania masz względem wielkości, cech charakteru i funkcji Twojego wymarzonego psa: pomożemy Ci znaleźć odpowiednią rasę, która będzie pasować do Ciebie i Twojego stylu życia! Możliwe, że Twój wymarzony pupil jest o jedno kliknięcie myszki od Ciebie! Może zainteresuje Cię długowłosy maltańczyk lub pewny siebie westik? Jeśli myślisz o psie nieco większym, możesz zapoznać się na przykład z portretem białego owczarka szwajcarskiego.

Ten najpopularniejszy

Gdy myśli się o białych rasach psów, pierwszy na myśl przychodzi zapewne West Highland Terrier. Jest on faktycznie jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych ras psów na świecie. Korzenie westika sięgają ras psów myśliwskich, wobec czego nie można pominąć typowych dla tych psów cech charakteru, takich jak niezależność i żywiołowość. W związku z tym należy psom tym zapewnić konsekwentne wychowanie, które stanowi klucz do harmonijnego życia psa i człowieka. Niemniej jednak nawet najlepiej ułożony westie może na łonie natury, pomimo próśb i nawoływań opiekuna, dać się porwać trybowi łowczemu przodków i pobiec za zwierzęciem.

Wulkan energii o oczach jak paciorki

Innym bardzo popularnym psem o białej sierści jest puchaty maltańczyk. Jeśli regularna i intensywna pielęgnacja sierści nie brzmi dla Ciebie odstraszająco, to z pewnością ten wierny i żywotny piesek dostarczy Ci wielkie pokłady radości. Mimo iż często przypina mu się łatkę psa chwilowo modnego, korzenie rasy sięgają daleko, aż do antyku. W jego ciemnych oczach odzwierciedla się doświadczona, stara dusza. Podobnie jak wiele innych ras psów, temperamentny maltańczyk potrzebuje niemało ruchu na świeżym powietrzu, a także zadań, które zaangażują go nie tylko fizycznie, ale i umysłowo. Nie daj się zmylić niewielkimi rozmiarami tej rasy: maltańczyki to prawdziwe wulkany energii, będące zawsze w gotowości na nowe odkrycia i przygody.

Większa chmurka

Jeśli Twój wymarzony pupil powinien być średniej wielkości, zapoznaj się z porterem samojeda. Samojed ubóstwia towarzystwo i cały czas domaga się bliskiego kontaktu ze swoją rodziną, jednak posiada również dumną i niezależną stronę charakteru. Czasami samojedy lubią po prostu chodzić swoimi ścieżkami. Przez to niektórzy mogą je uznawać za psy uparte i trudne do ułożenia. Jednak z odrobiną wyczucia, konsekwencji i zmotywowanego pozytywnego podejścia z całą pewnością uda się sprawić, że samojed będzie gotowy okazywać właścicielowi pokorę i posłuszeństwo.