Białe rasy psów

Białe psy są niczym chmurki, które można chwycić i objąć. Jeśli interesujesz się rasami psów o białej sierści, to jesteś w dobrym miejscu! Na tej stronie znajdziesz informacje o rasach, których umaszczenie jest częściowo lub całkowicie białe. Dowiedz się wszystkiego o potrzebach i charakterze tych ras psów! Czytaj dalej

Znajdź rasę psa

Ważne cechy

Mój pies powinien być

Wygląd

Rozmiar
małyśredniduży bardzo duży
Włosy
bezwłosy / hypoalergicznykrótkowłosydługowłosy
Kolor
czarnyred / tanniebieski / szarybrązowy / czekoladowy / liverkremowybiałypłowygold / yellow
Wzór
bicolortricolormerletuxedoarlekin / cętkowanynakrapiany / ticked / speckledtabbysablesaddle / blanket

Grupa FCI

Akita Inu

Dumny i pewny siebie Akita Inu w swojej ojczyźnie Japonii jest żywym pomnikiem kulturalnym.

Amerykański pitbulterier

Pit Bulle cechuje wysoka inteligencja oraz pociąg do zabawy. Niekoniecznie są groźne, jak większość uważa. Poznaj rasę Pit Bull!

Beagle

Krótkie nogi Beagle‘a mogą zmylić – to bardzo ruchliwa rasa, która przysporzy właścicielowi wielu rozrywek i niespodzianek!

Bernardyn

Przyjazna natura i miłość do dzieci czynią go popularnym psem rodzinnym. Jaki jest Bernardyn?

Bichon frisé

Nieskomplikowany amancik, który przyjacielskim usposobieniem urzeknie każdego!

Buldog francuski

Sympatyczny pies małej rasy, który za sprawą swojego uroku i przyjaznego usposobienia przekona do siebie chyba każdego.

Chihuahua

Pieski tej najmniejszej rasy świata mają najsłynniejszych właścicieli na świecie oraz osiągają jedną z najdłuższych długości życia.

Cocker Spaniel angielski

Wdzięczny i towarzyski cocker spaniel angielski to jedna z najbardziej popularnych i lubianych ras. Dowiedz się o nim więcej!

Dalmatyńczyk

Cętkowany pies, który chętnie podejmuje wyzwania zarówno fizyczne, jak i umysłowe.

Doberman

Ostry pies obronny czy nieco wyrośnięty pies pokojowy? Obie wersje mają swoich zwolenników. A Ty jak uważasz? Dowiedz się więcej!

Golden Retriever

Średniej wielkości Golden Retriever jest najlepszym przyjacielem dziecka i idealnym pupilem dla rodziny. Czytaj o rasie!

Labradoodle

Labradoodle nie tylko wyglądają przyjaźnie – takie też są. Poznaj rasę labradoodle!

Maltańczyk

Maltańczyk to mały pies charakteryzujący się ogromem pozytywnej energii! Dla kogo się nadaje i czego potrzebuje? Dowiedz się!

Pudel duży

Wystylizowana fryzurka w parze z małym rozumkiem? Nic z tych rzeczy! Przeczytaj o jednej z najinteligentniejszych ras psów!

Shih Tzu

Pod długą grzywą skrywa się wesoły i żywotny pies, który potrafi zaskoczyć samodzielnością i z całą pewnością będzie oddanym towarzyszem.

West Highland White Terrier

Nazywany przez miłośników pieszczotliwie Westie to jeden z najmodniejszych psów lat 90’, który do dziś cieszy się ogromną popularnością.

Niezależnie od tego, jakie wymagania masz względem wielkości, cech charakteru i funkcji Twojego wymarzonego psa: pomożemy Ci znaleźć odpowiednią rasę, która będzie pasować do Ciebie i Twojego stylu życia! Możliwe, że Twój wymarzony pupil jest o jedno kliknięcie myszki od Ciebie! Może zainteresuje Cię długowłosy maltańczyk lub pewny siebie westik? Jeśli myślisz o psie nieco większym, możesz zapoznać się na przykład z portretem białego owczarka szwajcarskiego.

Ten najpopularniejszy

Gdy myśli się o białych rasach psów, pierwszy na myśl przychodzi zapewne West Highland Terrier. Jest on faktycznie jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych ras psów na świecie. Korzenie westika sięgają ras psów myśliwskich, wobec czego nie można pominąć typowych dla tych psów cech charakteru, takich jak niezależność i żywiołowość. W związku z tym należy psom tym zapewnić konsekwentne wychowanie, które stanowi klucz do harmonijnego życia psa i człowieka. Niemniej jednak nawet najlepiej ułożony westie może na łonie natury, pomimo próśb i nawoływań opiekuna, dać się porwać trybowi łowczemu przodków i pobiec za zwierzęciem.

Wulkan energii o oczach jak paciorki

Innym bardzo popularnym psem o białej sierści jest puchaty maltańczyk. Jeśli regularna i intensywna pielęgnacja sierści nie brzmi dla Ciebie odstraszająco, to z pewnością ten wierny i żywotny piesek dostarczy Ci wielkie pokłady radości. Mimo iż często przypina mu się łatkę psa chwilowo modnego, korzenie rasy sięgają daleko, aż do antyku. W jego ciemnych oczach odzwierciedla się doświadczona, stara dusza. Podobnie jak wiele innych ras psów, temperamentny maltańczyk potrzebuje niemało ruchu na świeżym powietrzu, a także zadań, które zaangażują go nie tylko fizycznie, ale i umysłowo. Nie daj się zmylić niewielkimi rozmiarami tej rasy: maltańczyki to prawdziwe wulkany energii, będące zawsze w gotowości na nowe odkrycia i przygody.

Większa chmurka

Jeśli Twój wymarzony pupil powinien być średniej wielkości, zapoznaj się z porterem samojeda. Samojed ubóstwia towarzystwo i cały czas domaga się bliskiego kontaktu ze swoją rodziną, jednak posiada również dumną i niezależną stronę charakteru. Czasami samojedy lubią po prostu chodzić swoimi ścieżkami. Przez to niektórzy mogą je uznawać za psy uparte i trudne do ułożenia. Jednak z odrobiną wyczucia, konsekwencji i zmotywowanego pozytywnego podejścia z całą pewnością uda się sprawić, że samojed będzie gotowy okazywać właścicielowi pokorę i posłuszeństwo.