Jak chronić psa przed słońcem?

Ochrona psa przed słońcem

Nareszcie nadeszło lato! Teraz spacery z psem staną się jeszcze bardziej przyjemne. Wielu właścicieli troszczy się jedynie o swoje okulary, kapelusz i odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną zapominając, że promienie słoneczne szkodliwie oddziałują również na ich psa. Zwierzęta są bardzo wrażliwe na promieniowanie UVA i UVB!

Niebezpieczeństwa

Promienie słoneczne wprowadzają w dobry nastrój, lecz w nadmiarze mogą być szkodliwe. Skutkami nadmiernego przebywania na słońcu może być poparzenie słoneczne, przedwczesne starzenie się skóry i zwiększone ryzyko zachorowania na raka. Ten problem dotyczy nie tylko nas, ludzi, lecz również naszych czworonogów. Psy mające cienką lub jasną sierść i różowe nosy są wyjątkowo narażone na działanie promieni słonecznych. Nie powinno się zapominać o psach z grubszą i ciemniejsza sierścią, ponieważ ich uszy i nosy nie są dobrze chronione przed promieniowaniem.

Jak mogę ochronić psa przed działaniem promieni słonecznych?

Wszyscy właściciele psów muszą pamiętać o tym, że w lecie powinni dbać nie tylko o swoją własną skórę, lecz również o zdrowie zwierząt.

  • Wrażliwe partie uszu należy smarować dobrej jakości kremami przeciwsłonecznymi z filtrem 25. Zwróć uwagę na to, żeby korzystać jedynie z kremów bez barwników, konserwantów i substancji zapachowych. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko wystąpienia alergii!
  • Nie należy smarować kremem wrażliwego nosa psa – w tym wypadku pomocne jest unikanie słońca. Jeśli chcesz wybrać się na dłuższy spacer, zrób to wczesnym rankiem lub wieczorem!
Najczęściej polecane
8 min

Kastracja psa

Kastracja psa jest ważnym i trudnym tematem dla właściciela. Czym różni się kastracja od sterylizacji? Jakie są wady i zalety tych zabiegów?