Salon dla psów: Pielęgnacja kosmetyczna dla psów

maszynka do strzyżenia psów

Wizyta w salonie piękności dla psów może być motywowana różnorodnymi potrzebami. Niektórzy opiekunowie zwierząt domowych chcą po prostu podarować swoim pupilom chwilę ekskluzywnego relaksu, z kolei w przypadku niektórych ras zwierząt nieodzowne są regularne wizyty u fryzjera.

Czy pielęgnacja wyglądu psa jest koniecznością?

Spojrzenie na psy dziko żyjące i dzikich przodków naszych dzisiejszych pupili daje poniekąd odpowiedź na to pytanie: W naturalnym środowisku psy z jednej watahy wzajemnie pielęgnują swoją sierść, pomagają sobie również w likwidacji skołtunień. Inne problemy pielęgnacyjne rozwiązują się automatycznie – pazury są ścierane przez pokonywanie biegiem długich odcinków, a opuszki łap są przy tym masowane. W poszukiwaniu pożywienia nierzadko dzikie psy przemierzają strumienie i zarośla, dzięki czemu paradoksalnie pielęgnują sierść.

Jednak trzymając psa jako zwierzę domowe, to jego właściciel powinien wykonywać zadania należące w naturalnym środowisku do watahy – najlepiej jak się potrafi. Codzienna pielęgnacja sierści psa wzmacnia ponadto więź między zwierzęciem a właścicielem i stwarza poczucie zaufania.

Wizyta w psim salonie piękności

Pielęgnacja sierści w salonie piękności dla psów zwykle przebiega w trzech krokach, jednak konkretne etapy pielęgnacji zależą oczywiście od rasy psa i jej specyficznych potrzeb. Podstawowymi czynnościami są:

  • Mycie delikatnym szamponem dla psów
  • Strzyżenie specjalną maszynką do strzyżenia psów
  • Stripping: usuwanie luźnego włosia palcami, reszta sierści skracana jest trymerem
  • Modelowanie: nadanie ostatecznego rysu nowej fryzurze psa

Profesjonalny psi fryzjer zna dobrze różne potrzeby poszczególnych rodzajów sierści i wie, jakich sposobów i technik pielęgnacji użyć do pielęgnacji każdego z nich.

Eksperci w salonach dla psów często oferują różne usługi dodatkowe, na przykład obcinanie pazurów, czyszczenie uszu i oczu czy usuwanie kamienia nazębnego.

Najczęściej polecane