Rasy kotów przyjazne dla dzieci

Rasy kotów przyjazne wobec dzieci charakteryzuje niezwykła towarzyskość, a także wrażliwość i delikatność. Koty te potrafią z reguły wiele znieść i doskonale rozumieją się z innymi zwierzętami domowymi. Najczęściej cenią sobie dzieci jako kompanów do zabawy i, kiedy mają już dość pieszczot i harców, zwyczajnie i bez agresji oddalają się, by odpocząć. Czytaj dalej

Znajdź rasę kota

Ważne cechy

Mój kot powinien być

Wygląd

Rozmiar
małyśredniduży
Włosy
bezwłosy / hypoalergicznykrótkowłosydługowłosy
Kolor
czarnyszynszylowykremowyniebieskoszarybiałylilowybrązowy / czekoladowy / seal
Wzór
tabbyszylkretowy / tricolor / calicobicolor / tuxedo / vancolorpoint
6 min

Burmilla

Srebrzyste futerko i wyraźny „make-up” na pyszczku? Burmilla to prawdziwy elegancik...
7 min

Chausie

Dumny wygląd żbika oraz lojalna i nastawiona na ludzi natura kota domowego.
6 min

Korat

Według dawnych wierzeń Korat był zwiastunem szczęścia, bogactwa i zdrowia.
7 min

Kot perski

„Pluszowe” koty perskie są jedną z najpopularniejszych ras. W tym artykule chcemy przedstawić Ci tę lubianą rasę.
12 min

Kot somalijski

Jesteś miłośnikiem kotów abisyńskich, ale podobają Ci się jednocześnie rasy długowłose? Na pewno spodoba Ci się kot somalijski!
8 min

Kot syberyjski

Kot syberyjski to wzorcowy przykład naturalnej rasy. Cechuje go pierwotny wygląd, umięśnione ciało i półdługie futro. Dowiedz się więcej!
10 min

Kot tonkijski

Pomimo swoich słynnych przodków, kotów birmańskich i syjamskich, kot tonkijski jest stosunkowo rzadką rasą.
11 min

LaPerm

Tę rasę wyróżnia nie tylko wyjątkowa kręcona sierść, ale i zorientowany na ludzi, czuły charakter.
11 min

Neva Masquerade

Neva Masquerade to rasa pochodząca od kotów syberyjskich, z którymi dzieli większość cech, prócz jednej – charakterystycznego ubarwienia.
5 min

Snowshoe

W piersi Snowshoe zdają się bić dwa serca... Jakie sprzeczności łączy w sobie kot tej rasy? Dowiedz się!

Wiele kocich ras określanych jest czasami mianem koto-psów, ponieważ krok w krok towarzyszą swoim opiekunom i zachowują się właśnie jak psy. Nie lubią na przykład długo pozostawać same w domu, dlatego w ich przypadku zaleca się trzymanie dwóch osobników.

Ragdoll

Ragdolle to bez dwóch zdań koty przyjazne dla dzieci, które niechętnie pozostają bez towarzystwa i generalnie domagają się sporej uwagi. Są więc doskonałymi towarzyszami do zabaw dla dzieci. Posiadają przyjazną i zrównoważoną naturę.

Angora turecka

Innymi przyjacielskimi kotami są koty rasy angora turecka, wyjątkowo angażujące się w zabawy i harce. Te koty zdecydowanie potrzebują ciągłego towarzystwa, dlatego dla tych kotów najlepszym rozwiązaniem jest towarzystwo drugiego, podobnego im kota.

Maine Coon

Maine coony do bardzo zaawansowanego wieku zachowują swoją pasję do zabaw. Koty tej rasy dogadują się dobrze nawet z psami. Najlepiej czują się w dużej rodzinie, dlatego doskonale sprawdzają się jako pupile rodzin z dziećmi i innymi zwierzakami.

Kot rosyjski niebieski

Także koty rosyjskie niebieskie należą do przyjaznych ras kotów. Uchodzą za elastyczne, przyjacielskie i delikatne koty. Nie są być może zbyt nachalne w swojej obecności, ale cieszą się z bliskości swojego człowieka.

Kot perski

Koty perskie to pierwszorzędne kory rodzinne. Cechuje je wprawdzie dość spore poczucie niezależności, ale są jednocześnie bardzo ufne, przyjacielskie i wierne, kiedy zżyją się z ludzką rodziną. Persy mają spokojną naturę, chętnie się przytulają i dają głaskać.

Kot birmański

Koty birmańskie, także bardzo przyjacielskie wobec dzieci, łatwo przywiązują się do ludzi, są wrażliwe i wesołe. Chętnie żyją wśród ludzi, a także z innymi kotami i innymi zwierzętami domowymi.

Devon rex

Devony zwykle same wybierają sobie swojego ulubionego człowieka i bardzo silnie się nie do niego przywiązują. Uchodzą jednak za rasę rodzinną, przyjazną dla dzieci. Są bowiem chętne do zabaw, ciekawskie i aktywne fizycznie. Za swoim człowiekiem chodzą wszędzie i najchętniej z nim przebywają, ale pobawią się również bez oporów z innymi członkami rodziny.

Kot syberyjski

Koty syberyjskie to koty bardzo przyjacielskie wobec dzieci, cenią sobie je jako fantastycznych kompanów do zabaw. Są wobec ludzi lojalne i przywiązują się do swojej ludzkiej rodziny. I w ich przypadku określenie koto-pies czy pieso-kot pojawia się nierzadko.

Kot somalijski

Znany ze swojego dzikiego temperamentu oraz wyjątkowej ciekawości kot somalijski ceni sobie towarzystwo ludzi, jednak najchętniej przemierzał będzie okolicę samemu. Od towarzystwa jednak nie stroni – również dzieci czy innych kotów.