Karma o wysokiej zawartości mięsa dla psa

karma o wysokiej zawartości mięsa dla psa

Wilk jest przodkiem naszych psów domowych, o czym świadczy już sam sposób żywienia psa. Dieta wilków składa się głównie z mięsa mięśniowego, ale zjadane są również kości, podroby i pokarm roślinny z zawartości żołądków ofiar. Podobnie wygląda to u naszych psów domowych, dlatego należy podawać im karmę o wysokiej zawartości mięsa!

Z czego składa się prawidłowa dieta psa?

Żywienie psów jest w zasadzie oparte na diecie wilka. Jednak długie lata domieszkowania nieco zmieniły nawyki i potrzeby psa. Żywienie tych dwóch zwierząt nie pokrywa się więc w 100%. Do tego dochodzą inne czynniki wpływające na żywienie psa, takie jak stan zdrowia, wiek, aktywność, waga czy rasa. Na przykład seniorzy potrzebują mniej mięsa, ponieważ są mniej aktywni. Porozmawiaj z dobrym lekarzem weterynarii, aby uzyskać dokładne informacje o potrzebach Twojego psa.

Psy potrzebują zbilansowanego żywienia, które nie polega wyłącznie na karmieniu ich mięsem. Mięso jest oczywiście ważnym źródłem białka dla psów, ale potrzebują oni dodatkowych składników pokarmowych, których mięso samo w sobie nie może dostarczyć. Karmienie wyłącznie mięsem może prowadzić do objawów niedoboru, nadmiaru lub niestrawności. Zasadniczo dieta psa powinna zawierać od 50–70% pełnowartościowego mięsa. Zapewnia ono budowę wszystkich struktur tkanek i dostarcza białka, które jest przekształcane w energię. Ważne jest, aby mięso było wysokiej jakości i stanowiło główną, ale nie jedyną część diety.

Ponadto częścią zbilansowanej diety dla psów są również owoce i warzywa, które dostarczają witamin i minerałów. Ich udział powinien wynosić około 20%. Zdrowe oleje i tłuszcze, a także lekkostrawne węglowodany i mikroelementy również powinny być częścią diety Twojego czworonoga. Na przykład sucha karma Purizon Adult Black Angus & indyk zapewnia Twojemu psu optymalną proporcję mięsa i owoców, warzyw i ziół. Gdy jest duży wybór, może być się ciężko zdecydować.

Przemysłowo produkowana karma zawiera zazwyczaj wszystkie ważne składniki pokarmowe. Istnieją jednak różnice jakościowe w różnych karmach dla psów, które nie zawsze są oczywiste. Warto przyjrzeć się więc etykiecie karmy.

Jak rozpoznać pełnowartościową karmę dla psów?

Aby rozpoznać pełnowartościową karmę dla psów, zwykle wystarczy spojrzeć na etykietę. Przede wszystkim powinno być jasne, że na szczycie listy znajdują się składniki, których w karmie jest najwięcej. Jak już wspomniano, mięso powinno stanowić większość pokarmu, dlatego też musi być na pierwszym miejscu. Zboże nie powinno występować w karmach dla psów w dużych ilościach, ponieważ jest przez nie słabo przyswajalne. Tzw. „produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego” powinny być dokładnie wymienione na opakowaniu. Z uwagi na to, że psy jedzą również podroby, nie jest to problemem, jeśli znajdą się one w karmie. Jednak termin ten może oznaczać również odpady z rzeźni lub kopyta, na które nie ma miejsca w psiej diecie. W karmie nie powinny się również znajdować sztuczne aromaty, wzmacniacze smaku i cukier, które często występują w tanich produktach. Na etykiecie mokrej karmy Real Hearts marki Rocco dokładnie opisano, jakie podroby znajdują się w karmie. Zawiera ona całe serca wołowe lub kurze i dlatego jest odpowiednim smakołykiem dla każdego czworonożnego przyjaciela. Karma mokra Rocco Classic również wyróżnia się przejrzystą deklaracją składników: Zawiera wysoki udział 100% świeżego i wysokiej jakości mięsa.

Odkryj nasz wybór bezzbożowej karmy dla psów!

Która karma o wysokiej zawartości mięsa jest szczególnie godna polecenia?

Łatwo jest się zgubić w gąszczu karm dla psów. Marka Wolf of Wilderness oferuje karmę dla psów, która bazuje na żywieniu wilka. Oprócz wysokiej zawartości mięsa i podrobów, ta karma dla psa zawiera leśne jagody, korzenie i zioła, aby zapewnić zbilansowane odżywianie. Można wybierać z kilku smaków, takich jak wołowina i kurczak. Polecić można również karmę dla psów z dużą zawartością mięsa firmy Belcando. Do produkcji nie wykorzystuje ona mączek mięsnych, lecz świeże mięso. Polecana jest również sucha karma GranataPet, która opiera się na regionalnym pochodzeniu surowców i dostarcza psu wszystkich ważnych składników odżywczych. Delikatna karma dla psów marki Rinti, która składa się z prawdziwych kawałków mięsa, zapewnia psu naturalną i odpowiednią dla gatunku dietę.

Również w przypadku przekąsek dla psów należy zwracać uwagę na skład składników. Kiełbaski dla psów, które składają się w 100% z mięsa i oferują jakość na poziomie produktów spożywczych, są idealną przekąską między posiłkami!

Najczęściej polecane
3 min

BARF dla psa – co to takiego?

Przed paroma laty BARF był jeszcze egzotyczną metodą żywieniową – w międzyczasie dieta oparta na surowym mięsie pozyskała sobie rzeszę zwolenników i na stałe wpisała się w jadłospis psów na całym świecie.