Karma dla psa tłoczona na zimno

tłoczona za zimno karma dla psa

Tłoczenie na zimno to innowacyjna metoda w produkcji suchych karm dla psa.

Tłoczenie na zimno to sposób produkcji, w którym nie stosuje się wysokich temperatur podczas przygotowywania karmy. W karmie tłoczonej na zimno świeże składniki, w tym świeże mięso, są delikatnie zmieszane za sobą i stłoczone w krokietach, a następnie szybko gotowane w temperaturze 40-75°C. Zastosowanie niższych temperatur sprawia, że składniki odżywcze pozostają nietknięte, dzięki czemu produkt jest bardziej naturalny. Zwłaszcza jakość białek jest wyższa niż w tradycyjnie produkowanych karmach. Ponadto zostaje zachowanych więcej witamin i minerałów.

Tradycyjna metoda produkcji karm polega na pieczeniu krokietów w bardzo wysokiej temperaturze (często powyżej 200°C), aby stały się one chrupiące. Tak wysoka temperatura sprawia, że w karmie zachodzą reakcje chemiczne, co obniża jakość protein i sprawia, że wiele witamin i minerałów zostaje utraconych. Zwolennicy bardziej naturalnej karmy dla psów zwracają uwagę, że karma pieczona w wysokiej temperaturze zawiera niższej jakości witaminę B oraz tłuszcze, co niekorzystnie wpływa na wątrobę, a także skórę i sierść psa.

karma tłoczona na zimno

Kolejną zaletą podawania psu karmy tłoczonej na zimno jest jej korzystny wpływ na trawienie. Tradycyjnie produkowana karma, znajdując się w żołądku psa, pęcznieje przed rozpadem, a to może powodować wzdęcia. Karma tłoczona na zimno natychmiast zaczyna się rozpadać, dzięki czemu nie pęcznieje.

Karma tłoczona na zimno to nowość na rynku karm dla psów. W naszym sklepie możesz znaleźć marki, oferujące taką karmę: Markus Mühle, Lupo oraz Lukullus.

Najczęściej polecane
3 min

BARF dla psa – co to takiego?

Przed paroma laty BARF był jeszcze egzotyczną metodą żywieniową – w międzyczasie dieta oparta na surowym mięsie pozyskała sobie rzeszę zwolenników i na stałe wpisała się w jadłospis psów na całym świecie.