Prezenty świąteczne dla kotów

prezenty świąteczne dla kota

Święta Bożego Narodzenia to dla większości kotów wyjątkowo emocjonujący czas. Podczas celebrowania świąt nie może zabraknąć także prezentów! Dla człowieka czy czworonoga: Prezent jest oznaką miłości i uznania. Prezenty świąteczne specjalnie dla kota pokażą Twojemu futrzastemu pupilowi, jak wiele dla Ciebie znaczy jego obecność w Twoim życiu. Nie musisz się pewnie zbyt długo zastanawiać, co pojawiłoby się na liście życzeń Twojego kota. Zabawka, miska czy legowisko – jest wiele fantastycznych możliwości, by sprawić kotu radość. Poniżej znajdziesz zestawienie najfajniejszych pomysłów na prezenty świąteczne dla swojego kota!

Świąteczne zabawki z walerianą

Zabawa na liście ulubionych przez kota czynności najczęściej plasuje się na jednej z najwyższych pozycji. Zabawki z walerianą będą dla kotów wobec tego doskonałym podarunkiem pod choinkę. Ponadto posiadają one dodatkową zaletę: W święta dla kota pokusa, by zająć się lampkami lub choinkowym łańcuchem jest niemała. Zabawka z walerianą zapewni kotu nowe atrakcje i odwróci jego uwagę od świątecznych dekoracji.

zabawki dla kotow

Dlaczego koty kochają walerianę i kocimiętkę?

Waleriana i kocimiętka należą do ulubionych roślin kotów. W przeciwieństwie do człowieka, na którego waleriana ma działanie uspokajające, koty na tę roślinę reagują euforią. Zabawka zawierająca w swoim wnętrzu walerianę jest dla kota wyjątkowo interesująca, podobnie jak zabawki z kocimiętką, która na koty działa wabiąco. Dzięki walerianie i kocimiętce mnóstwo zabawy i radości w czasie świąt macie gwarantowane!

Sowa zabawka dla kota z kocimiętką

W realnym świecie koty i sowy nie są może najlepszymi przyjaciółmi, ale jeśli chodzi o tę kolorową, pluszową zabawkę, sytuacja wygląda zupełnie inaczej! Urocza przytulanka jest wypełniona kocimiętką, dzięki czemu z pewnością stanie się najlepszym towarzyszem zabaw dla Twojego pupila.

Sowa jest miękka, dlatego idealnie nadaje się do przytulania. Wewnątrz niej znajduje się duża paczka kocimiętki, wydzielająca silny zapach przyciągający koty. Zabawka przedstawia wesołą sowę z wyszytymi oczami i w barwnym sweterku – tak zaprojektowana przytulanka będzie świetnym elementem dekoracyjnym, nawet kiedy Twój kot akurat nie będzie się nią bawił.

zabawka dla kota bałwanek

Uroczy Bałwanek-przytulanka dla kota

Żaden kot się mu nie oprze: uroczy bałwan w swetrze w paski i zimowej czapce to zabawka, którą Twój kot po prostu musi pokochać – tym bardziej, że tak dobrze pachnie! Wewnątrz pluszowej zabawki znajduje się duża paczka kocimiętki. Wydziela ona silny zapach, który sprawia, że wiele kotów czuje się się do niej magicznie przyciąganych.

Dzięki swojej miękkości bałwan jest idealny do przytulania, ale także do łapania i do szaleństw. Ta zabawka to świetny pomysł na prezent na Boże Narodzenie i ozdobny element w mieszkaniu – nie tylko na czas adwentu.

Przytulne i ciepłe legowiska dla kota na zimowy, mroźny czas

Co poza zabawą i jedzeniem koty lubią najbardziej? Dokładnie, spać. Nie ma więc lepszych prezentów świątecznych dla kotów niż ciepłe i przytulne legowiska. Nawet najbardziej rozbrykany kot pod koniec aktywnego dnia będzie chciał się zrelaksować i oddać słodkiej drzemce w miłym miejscu. Ponieważ koty są bardzo wrażliwe na głośne dźwięki, w chaotycznym świątecznym okresie bardzo ważne jest zapewnienie im odosobnionego, spokojnego miejsca do wypoczynku. Zaskocz swojego pupila pluszowym, ciepłym legowiskiem! Budka dla kota, kocyk czy koszyczek – każde nowe miejsce do spania i leniuchowania z całą pewnością ucieszy Twojego pupila!

Szlachetne miski na karmę świątecznym podarkiem dla kota

Dla najprawdziwszych łasuchów święta to doskonała okazja do biesiadowania. Jeśli chcesz swojego kota z tej okazji rozpieścić nie tylko świątecznym posiłkiem, możesz podarować mu również wyjątkową miskę na pokarm. Ponieważ miski występują w różnych wielkościach, kształtach, barwach i wzorach, z pewnością znajdziesz idealny podarek dla swojego kota.

Inne ciekawe pomysły na prezenty świąteczne dla kota

Nie tylko legowiska, zabawki i miski nadają się na świąteczne prezenty dla kota. Poniżej znajdziesz inne pomysły na podarki, niekoniecznie w świątecznej optyce, ale za to praktyczne i odpowiednie dla każdego kota:

Najczęściej polecane