Prezenty świąteczne dla kotów

prezenty świąteczne dla kota

Święta Bożego Narodzenia to dla większości kotów wyjątkowo emocjonujący czas. Podczas celebrowania świąt nie może zabraknąć także prezentów! Dla człowieka czy czworonoga: Prezent jest oznaką miłości i uznania. Prezenty świąteczne specjalnie dla kota pokażą Twojemu futrzastemu pupilowi, jak wiele dla Ciebie znaczy jego obecność w Twoim życiu. Nie musisz się pewnie zbyt długo zastanawiać, co pojawiłoby się na liście życzeń Twojego kota. Zabawka, miska czy legowisko – jest wiele fantastycznych możliwości, by sprawić kotu radość. Poniżej znajdziesz zestawienie najfajniejszych pomysłów na prezenty świąteczne dla swojego kota!

Świąteczne zabawki z walerianą

Zabawa na liście ulubionych przez kota czynności najczęściej plasuje się na jednej z najwyższych pozycji. Zabawki z walerianą będą dla kotów wobec tego doskonałym podarunkiem pod choinkę. Ponadto posiadają one dodatkową zaletę: W święta dla kota pokusa, by zająć się lampkami lub choinkowym łańcuchem jest niemała. Zabawka z walerianą zapewni kotu nowe atrakcje i odwróci jego uwagę od świątecznych dekoracji.

Dlaczego koty kochają walerianę i kocimiętkę?

Waleriana i kocimiętka należą do ulubionych roślin kotów. W przeciwieństwie do człowieka, na którego waleriana ma działanie uspokajające, koty na tę roślinę reagują euforią. Zabawka zawierająca w swoim wnętrzu walerianę jest dla kota wyjątkowo interesująca, podobnie jak zabawki z kocimiętką, która na koty działa wabiąco. Dzięki walerianie i kocimiętce mnóstwo zabawy i radości w czasie świąt macie gwarantowane!

Zabawki z kocimiętką: Zabawa dla kanapowych kotków

Są koty, które mają tendencję do bycia spokojnymi i nieco leniwymi. Istnieją również wspaniałe pomysły na prezenty świąteczne dla takich kotów.

Zabawki z kocimiętką mają wiele zalet: Wiele kotów jest silnie przyciąganych do zapachu tych kwiatów, który jednocześnie relaksuje je. Jednocześnie zapach ma działanie pobudzające, dlatego myszy lub poduszki wypełnione kocimiętką potrafią pobudzić instynkt zabawy nawet u dość przytulnych kotów.

Podobnie jak w przypadku zabawek z walerianą, zabawki dla kota z kocimiętką występują w różnych kształtach i kolorach. Oprócz małych poduszek i myszek, są bałwanki, renifery i wiele innych wariantów. Jeśli chodzi o zabawki dla kotów, to w sklepie internetowym zooplus z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Przytulne i ciepłe legowiska dla kota na zimowy, mroźny czas

Co poza zabawą i jedzeniem koty lubią najbardziej? Dokładnie, spać. Nie ma więc lepszych prezentów świątecznych dla kotów niż ciepłe i przytulne legowiska. Nawet najbardziej rozbrykany kot pod koniec aktywnego dnia będzie chciał się zrelaksować i oddać słodkiej drzemce w miłym miejscu. Ponieważ koty są bardzo wrażliwe na głośne dźwięki, w chaotycznym świątecznym okresie bardzo ważne jest zapewnienie im odosobnionego, spokojnego miejsca do wypoczynku. Zaskocz swojego pupila pluszowym, ciepłym legowiskiem! Budka dla kota, kocyk czy koszyczek – każde nowe miejsce do spania i leniuchowania z całą pewnością ucieszy Twojego pupila!

Szlachetne miski na karmę świątecznym podarkiem dla kota

Dla najprawdziwszych łasuchów święta to doskonała okazja do biesiadowania. Jeśli chcesz swojego kota z tej okazji rozpieścić nie tylko świątecznym posiłkiem, możesz podarować mu również wyjątkową miskę na pokarm. Ponieważ miski występują w różnych wielkościach, kształtach, barwach i wzorach, z pewnością znajdziesz idealny podarek dla swojego kota.

Inne ciekawe pomysły na prezenty świąteczne dla kota

Nie tylko legowiska, zabawki i miski nadają się na świąteczne prezenty dla kota. Poniżej znajdziesz inne pomysły na podarki, niekoniecznie w świątecznej optyce, ale za to praktyczne i odpowiednie dla każdego kota:

Najczęściej polecane