Prezenty świąteczne dla kotów

prezenty świąteczne dla kota

Święta Bożego Narodzenia to dla większości kotów wyjątkowo emocjonujący czas. Podczas celebrowania świąt nie może zabraknąć także prezentów! Dla człowieka czy czworonoga: Prezent jest oznaką miłości i uznania. Prezenty świąteczne specjalnie dla kota pokażą Twojemu futrzastemu pupilowi, jak wiele dla Ciebie znaczy jego obecność w Twoim życiu. Nie musisz się pewnie zbyt długo zastanawiać, co pojawiłoby się na liście życzeń Twojego kota. Zabawka, miska czy legowisko – jest wiele fantastycznych możliwości, by sprawić kotu radość. Poniżej znajdziesz zestawienie najfajniejszych pomysłów na prezenty świąteczne dla swojego kota!

Świąteczne zabawki z walerianą

Zabawa na liście ulubionych przez kota czynności najczęściej plasuje się na jednej z najwyższych pozycji. Zabawki z walerianą będą dla kotów wobec tego doskonałym podarunkiem pod choinkę. Ponadto posiadają one dodatkową zaletę: W święta dla kota pokusa, by zająć się lampkami lub choinkowym łańcuchem jest niemała. Zabawka z walerianą zapewni kotu nowe atrakcje i odwróci jego uwagę od świątecznych dekoracji.

zabawki dla kotow

Dlaczego koty kochają walerianę?

Waleriana należy do ulubionych roślin kotów. W przeciwieństwie do człowieka, na którego waleriana ma działanie uspokajające, koty na tę roślinę reagują euforią. Zabawka zawierająca w swoim wnętrzu walerianę jest dla kota wyjątkowo interesująca. Zapach waleriany prowokuje kota do zabawy i brykania. Dzięki walerianie mnóstwo zabawy i radości w czasie świąt macie gwarantowane!

Poduszki z walerianą od Aumüller

Jeszcze nie czujecie świątecznego nastroju? Dzięki poduszkom z walerianą od Aumüller we wzorki w bałwanki w mgnieniu oka poczujecie klimat zbliżających się świąt. Poduszki dostępne w praktycznym dwupaku są wypełnione wysokiej, farmaceutycznej jakości walerianą, a także łuskami orkiszu z ekologicznych upraw niemieckiego pochodzenia. Składniki wypełnienia poduszek nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, a ich partie posiadają stosowny certyfikat. Po szalonej zabawie Twój urwis może użyć tych miękkich poduszek do drzemki lub się w nie wtulić.

Uroczy pingwin Paddy

Nie wszystkie koty zachęci tak szelest i zapach waleriany, jak mięciutka i miła w dotyku zabawka do przytulania. Pluszowy pingwin Paddy łączy ze sobą wszystkie cechy idealnej zabawki dla kota! Jest miękki w dotyku, a jego wnętrze wypełnione jest szeleszczącymi łuskami ekologicznego orkiszu oraz walerianą najwyższej jakości. Wszystkie elementy zabawki są bardzo solidnie umocowane, by kot nie mógł żadnego z nich połknąć. Być może pingwin Paddy okaże się ulubioną zabawką Twojego kotka.

Święty Mikołaj poduszka z walerianą

Nie możesz doczekać się Wigilii? Chcesz podarować kotu prezent wcześniej? Każda pora jest dobra! Poduszka z walerianą o wyglądzie świętego Mikołaja wywoła błysk w oczach każdego kociego amatora zabaw. Umieszczone we wnętrzu zabawki korzenie waleriany działają na kota wabiąco, a szeleszczące łuski orkiszu animują do zabawy. Mikołaj od Aumüller wykonany jest wyłącznie z wysokiej jakości, bezpiecznych dla kota materiałów. Ponieważ jego powłoka to miękki plusz z długim włosiem, zachęca koty nie tylko do harcowania, ale również do intensywnego przytulania.

Przytulne i ciepłe legowiska dla kota na zimowy, mroźny czas

Co poza zabawą i jedzeniem koty lubią najbardziej? Dokładnie, spać. Nie ma więc lepszych prezentów świątecznych dla kotów niż ciepłe i przytulne legowiska. Nawet najbardziej rozbrykany kot pod koniec aktywnego dnia będzie chciał się zrelaksować i oddać słodkiej drzemce w miłym miejscu. Ponieważ koty są bardzo wrażliwe na głośne dźwięki, w chaotycznym świątecznym okresie bardzo ważne jest zapewnienie im odosobnionego, spokojnego miejsca do wypoczynku. Zaskocz swojego pupila pluszowym, ciepłym legowiskiem! Budka dla kota, kocyk czy koszyczek – każde nowe miejsce do spania i leniuchowania z całą pewnością ucieszy Twojego pupila!

Szlachetne miski na karmę świątecznym podarkiem dla kota

Dla najprawdziwszych łasuchów święta to doskonała okazja do biesiadowania. Jeśli chcesz swojego kota z tej okazji rozpieścić nie tylko świątecznym posiłkiem, możesz podarować mu również wyjątkową miskę na pokarm. Ponieważ miski występują w różnych wielkościach, kształtach, barwach i wzorach, z pewnością znajdziesz idealny podarek dla swojego kota.

Inne ciekawe pomysły na prezenty świąteczne dla kota

Nie tylko legowiska, zabawki i miski nadają się na świąteczne prezenty dla kota. Poniżej znajdziesz inne pomysły na podarki, niekoniecznie w świątecznej optyce, ale za to praktyczne i odpowiednie dla każdego kota:

Najczęściej polecane

Zrozumieć język kota

Jeśli przebywasz dużo ze swoim kotem, prawdopodobnie pojawia się u Ciebie potrzeba, by potrafić poprawnie interpretować jego język...