Ogród bezpieczny dla kota

ogród bezpieczny dla kota

Chcesz mieć ogród bezpieczny dla kota? Koszty ogrodzenia dla kota mogą szybko sięgnąć kilku tysięcy złotych. Aby zaoszczędzić te bajońskie sumy, wielu miłośników kotów decyduje się na samodzielne zabezpieczenie ogrodu dla swojego pupila. Należy jednak przy tym uwzględnić czas, jaki trzeba na to poświęcić.

Niezbędne materiały

Spacery wyłącznie po balkonie to dla wielu kotów zbyt mało. Dużo bardziej ekscytujący dla tych czworonogów będzie stworzony z myślą o ich bezpieczeństwie wybieg lub ogrodzenie we własnym ogrodzie. Jednak cena materiałów i montaż przerażają wielu opiekunów kotów, dlatego niektórzy podejmują odważną decyzję o samodzielnym zbudowaniu bezpiecznego wybiegu dla swoich ulubieńców. W tym celu konieczna jest wizyta w markecie budowlanym. Aby uczynić swój ogród bezpiecznym dla kota, należy zaopatrzyć się w następujące materiały:

  •     płot druciany w rolce, wysokość 2 m, długość 25 m
  •     2 komplety drzwiowe
  •     odpowiednia liczba słupków ogrodzeniowych
  •     sztuczne szkło o wysokości 50 cm
  •     rury drenażowe
  •     cement gotowy do użycia
  •     druty naciągowe i obejmy

Jak samodzielnie zbudować ogrodzenie dla kota?

Wyznacz sznurkiem przebieg przyszłego ogrodzenia. Co trzy metry i dodatkowo po bokach drzwi wykop dołek o głębokości 60 cm. Do każdego wstaw rurę drenażową, wypełnij ją gotowym cementem i włóż do niej pionowo słupek ogrodzeniowy (użyj poziomicy!). Pozostaw cement na kilka dni do zastygnięcia. Następnie zamontuj rozpórki poprzeczne i również zabezpiecz je w podłożu cementem. Jednakże nie za pomocą rury, a jedynie za pomocą odlanego bloku cementu jako obciążnika. Po zastygnięciu rozwiń ogrodzenie i przymocuj je drutem do słupków. W puste miejsca wstaw drzwi. Na zakończenie zabezpiecz całą konstrukcję dookoła drutami i naciągnij je za pomocą obejm.

ogrodzenie dla kota

Kropka nad i – przeszklenie wybiegu

Aby wybieg dla kota stał się całkowicie bezpieczny dla Twojego pupila, przymocuj do górnej części wybiegu od wewnętrznej strony płytę hobbyglas. To zapobiegnie ucieczce kota. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że to skoczne i zdolne do wspinaczki zwierzę, pokona ogrodzenie. W płytach o wysokości 50 cm i grubości 2–4 mm wywierć w kilku miejscach otwory i przymocuj płyty do ogrodzenia za pomocą drutu. Bezpieczne dla kota ogrodzenie – gotowe! Teraz możesz wpuścić koty do ich nowego królestwa, które z dużym prawdopodobieństwem stanie się ich ulubionym terytorium. Jednakże, pomijając ogromne oszczędności finansowe, wybieg dla kotów kosztował około 100 godzin pracy.

Potrzebujesz akcesoriów dla swoich kotów? W sklepie internetowym zooplus znajdziesz wszystko dla swoich czworonogów, m.in. karmę dla kotów, siatki czy zabawki.

Najczęściej polecane