Jak samodzielnie zrobić kalendarz adwentowy dla kota

kalendarz adwentowy dla kota

Kalendarz adwentowy dla kota można łatwo wykonać samodzielnie!

 

Dużymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wieczory stają się coraz dłuższe. Szukamy sobie na nie zajęć, być może ciągnie nas do pracy manualnej. Dlaczego więc samemu nie zrobić kalendarza adwentowego dla kota? Wyjaśniamy, jak łatwo to zrobić.

Już wkrótce ponownie rozpocznie się sezon adwentowy. Kiedy na dworze zrobi się zimno i nieprzyjemnie, znów przyjdzie czas na pierniki, mandarynki, ciasteczka i grzane wino. Teraz nadszedł czas na troszkę rzemiosła.

Z kalendarzem adwentowym DIY możesz przynieść radość nie tylko swoim ludzkim domownikom, ale i tym czworonożnym. Kalendarz adwentowy dla kotów składa się z 24 małych paczuszek, z których każda zawiera małą niespodziankę. Każdego dnia adwentu pupil może rozpakować jedną z nich.

Materiały na kalendarz adwentowy dla kota

By stworzyć kalendarz adwentowy dla swojego kotka, potrzebujesz oczywiście 24 małych prezentów odpowiednich dla kota. Przysmaki lub małe zabawki dla kotów oczywiście nadają się znakomicie.

W sklepie internetowym zooplus możesz na przykład znaleźć tani zestaw zabawek dla kotów zawierający różne piłeczki i myszki tekstylne.

Do owijania małych paczek potrzebny będzie również świąteczny materiał do pakowania.

Lista wszystkich przedmiotów potrzebnych, by samodzielnie zrobić kalendarz adwentowy dla kotów:

  • Nożyczki
  • Papier do pakowania prezentów
  • Taśma ozdobna
  • Naklejki bożonarodzeniowe do etykietowania
  • Długopis
  • 24 drobne upominki (smakołyki i zabawki odpowiednie dla kotów)

Instrukcja wykonania kalendarza adwentowego dla kota

By wykonać kalendarz adwentowy dla kota, potnij papier do pakowania na 24 kawałki, by złożyć 24 paczuszki na prezenciki. Następnie przygotuj 48 odcinków taśmy do pakowania prezentów, każdy o długości około 25 cm.

Zawiń kilka przekąsek dla kota lub małą zabawkę luźno w papier do pakowania i zawiąż na obu końcach kawałkami taśmy. Stworzysz tak paczuszkę przypominającą kształtem cukierek. Nie zawijaj prezentów zbyt ciasno, aby kot mógł je łatwo otworzyć.

Naklej na każdą z paczuszek kalendarza adwentowego dla kota naklejkę bożonarodzeniową i oznacz je numerami od 1 do 24.

Wskazówka: Szczególnie świątecznie prezentuje się złoty, brokatowy marker.

Alternatywa: bibułka

Do ręcznie robionego kalendarza adwentowego dla kotów jako alternatywę dla papieru do pakowania prezentów możesz użyć również bibułki. Może nie wygląda to szczególnie świątecznie, ale przy rozpakowywaniu szeleści i trzeszczy. Koty to uwielbiają!

Alternatywa: Małe pudełeczka

Zamiast „cukierków” możesz też dać kotu 24 małe pudełeczka. Wtedy będziesz też potrzebować dodatkowo taśmy klejącej do wykonania kalendarza. Jeśli masz obawy, że Twój pupil może zjeść plastik, zrezygnuj z taśmy samoprzylepnej – zostań przy papierze i wstążkach.

Wstążki zawsze pod nadzorem!

Wstążki do prezentów są wspaniałą zabawką dla kotów, ale nigdy nie pozwól, by Twój kot bawił się nimi bez nadzoru. Kot może połknąć jej fragment i się zadławić lub wstążka może owinąć się wokół szyi kota, stwarzając niebezpieczeństwo uduszenia.

kalendarz adwentowy dla kota DIY

Pomysły na 24 prezenty adwentowe dla kota

Kalendarz adwentowy dla kotów możesz wypełnić przysmakami lub małymi zabawkami dla kotów. Szczególnie odpowiednie są chrupiące ciasteczka dla kota lub krokieciki suchej karmy wysokiej jakości. Kotka można też uszczęśliwić poprzez kocie piłki lub małe pluszowe zabawki.

Oto kilka propozycji:

Nie masz czasu na zrobienie kociego kalendarza adwentowego? Możesz wypełnić 24 małe papierowe torebeczki prezentami dla kotka. Wystarczy ponumerować od 1 do 24 za pomocą złotego długopisu i szybki kalendarz DIY na adwent dla Twojego pupila jest gotowy.

W sklepie internetowym zooplus możesz również zamówić gotowe kalendarze adwentowe dla kotów wraz z zawartością. Kalendarze wypełnione są liofilizowanymi przekąskami dla kotów, na przykład Cosma Snackies.

kalendarz adwentowy dla kota Cosma

Kalendarz adwentowy dla kotów Cosma Snackies

  • 24 razy Cosma Snackies w czterech pysznych smakach,
  • każda paczka zawiera drobne przekąski z mięsa i ryb,
  • zawartość za każdym z 24 drzwi to aż trzy smakołyki dla pupila!

Nie wszystko na raz

Kalendarze adwentowe dla kotów różnią się od kalendarzy adwentowych dla ludzi nie tylko wypełnieniem. Ludzie (prawdopodobnie) otwierają 24 drzwiczki po kolei, każdego dnia jedne. Twój kot prawdopodobnie nie będzie miał tyle cierpliwości! Spróbuje rozpakować wszystkie 24 paczuszki przygotowanego kalendarza adwentowego na raz.

Nawet jeśli 24 małe paczki świąteczne stanowią uroczą świąteczną dekorację, trzymaj kalendarz poza zasięgiem kota, najlepiej w zamknięciu, i dawaj mu tylko jeden pakunek dziennie.

Nie należy również pozostawiać kupionego, gotowego kalendarza adwentowego bez nadzoru. Wiele kotów chętnie otworzy wszystkie drzwi na raz i pobawi się ozdobnym kalendarzem, tak że zostanie z niego kawałek postrzępionego kartonu.

Co zrobić, by kot bezpiecznie przeszedł przez okres Świąt Bożego Narodzenia? Dowiedz się z artykułu „Święta spokojne i bezpieczne dla kota”!

Najczęściej polecane