Ochronne siatki dla kota

zabezpieczenie balkonu

Zabezpiecz balkon lub okno siatką dla kota

Nie zawsze istnieje możliwość, by zagwarantować kotu bezpieczny wybieg. Można sobie jednak poradzić inaczej: Z pomocą specjalnych siatek i innych zabezpieczeń możesz zaoferować kotu przestrzeń do swobodnego poruszania się na własnym balkonie lub parapecie bez narażania go na potencjalne niebezpieczeństwa.

Dlaczego warto zabezpieczyć balkon siatką dla kota?

Z kotami nie trzeba się bawić, są samowystarczalne. Zgadza się? Niestety takie wyobrażenie o kotach jest wciąż dość popularne. Nie wszystkie koty potrafią się zająć sobą same. Przeciwnie: Jako mali drapieżcy koty są przyzwyczajone do tego, by bronić swojego terytorium, iść na łowy czy szukać pożywienia w inny sposób. W mieszkaniu koty potrafią się szybko znudzić, a nowe wrażenia przyciągają je jak magnes, dlatego niezmiernie ważne, by zadbać o bezpieczną przestrzeń do zabaw dla swojego pupila oraz możliwość różnych aktywności.

siatki  na okno

Do czego służy siatka dla kota?

Siatka dla kota służy zabezpieczeniu balkonu, okien czy innych stwarzających zagrożenie dla kota miejsc. Z metalowym stelażem i dobraną siatką możesz przygotować dla kota jego własny wybieg! Na oknie czy balkonie z powodzeniem zamontujesz odpowiednią siatkę za pomocą na przykład linek mocujących, haczyków czy gwoździ.

siatka na balkon

Co należy uwzględnić przy używaniu siatki dla kota?

Siatki dla kota występują obecnie w wielu kolorach, grubościach drutu i rozmiarach oczek. Należy zwrócić uwagę na to, by materiał, z którego siatka jest wykonana, był odporny na gryzienie i drapanie. Ponadto siatka musi konieczne zostać prawidłowo zainstalowana, by kotu nie stała się krzywda. Staraj się nigdy nie zostawiać kota na balkonie bez nadzoru, mimo zainstalowanego zabezpieczenia. Nigdy nie wiadomo, co ciekawski kot wykombinuje!

karma dla kota wild freedom

Wskazówki odnośnie montażu

  • Zwróć uwagę, czy zabezpieczone siatką zostały dokładnie wszystkie miejsca, przez które kot mógłby wypaść.
  • Nie zostawiaj przesmyku u góry siatki — koty są świetnymi wspinaczami i chętnie spróbują wspiąć się po kracie na górę.
  • Jeśli wynajmujesz mieszkanie, dowiedz się najpierw, czy właściciel wyraża zgodę na zamontowanie zabezpieczenia.

Siatki na balkon i parapet oraz kratki zabezpieczające uchylone okna znajdziesz w sklepie dla kota na zooplus.pl!

Najczęściej polecane