Rasy kotów przyjazne dla psów

Nie wszystkie koty i psy są zawsze dla siebie wrogami na śmierć i życie. Istnieje kilka ras kotów, które z natury są raczej przyjazne dla psów. Posiadają one najczęściej bardzo otwartą, zabawową osobowość i zaprzyjaźniają się szybko nie tylko z psami, ale i innymi zwierzętami domowymi oraz ludźmi w każdym wieku. Niektóre spośród tych kotów uczą się także chętnie robienia sztuczek oraz spacerowania na smyczy. Czytaj dalej

Znajdź rasę kota

Ważne cechy

Mój kot powinien być

Wygląd

Rozmiar
małyśredniduży
Włosy
bezwłosy / hypoalergicznykrótkowłosydługowłosy
Kolor
czarnyszynszylowykremowyniebieskoszarybiałylilowybrązowy / czekoladowy / seal
Wzór
tabbyszylkretowy / tricolor / calicobicolor / tuxedo / vancolorpoint
7 min

Burmilla

Srebrzyste futerko i wyraźny „make-up” na pyszczku? Burmilla to prawdziwy elegancik...
5 min

Khao Manee

Khao Manee – „biały klejnot”, swoją nazwę zawdzięcza śnieżnobiałej sierści i błyszczącym oczom.
10 min

Kot tonkijski

Pomimo swoich słynnych przodków, kotów birmańskich i syjamskich, kot tonkijski jest stosunkowo rzadką rasą.
11 min

LaPerm

Tę rasę wyróżnia nie tylko wyjątkowa kręcona sierść, ale i zorientowany na ludzi, czuły charakter.
5 min

Snowshoe

W piersi Snowshoe zdają się bić dwa serca... Jakie sprzeczności łączy w sobie kot tej rasy? Dowiedz się!

American shorthair i koty abisyńskie

Koty rasy American shorthair doskonale dogadują się zarówno z psami, jak i dziećmi. Mają łagodne usposobienie i bardzo lubią się relaksować i odpoczywać. Jednak nie można ras przyjaznym kotom określić nudnymi!

Koty abisyńskie są również zaliczane do ras przyjaznym psom. Posiadają one nieskomplikowany charakter oraz dużo chęci do zabaw. Te wesołe, towarzyskie koty zabawią się z innymi kotami, psami i ludźmi – z każdym. Są średniej wielkości i atletycznej budowy ciała.

Ragdolle, koty birmańskie i norweskie leśne

Ragdolle oczarowują swoimi hipnotyzującymi oczami i puchatym futerkiem. Chętnie bawią się z psami i swoimi ludzkimi opiekunami.

Koty birmańskie znane są ze swojej spokojnej i pokojowej natury, poza tym chętnie aportują – cieszą się ze wspólnych zabaw i treningów, a także spokojnych chwil odpoczynku ze swoim opiekunem.

Koty norweskie leśne są muskularnej budowy. Nie boją się towarzystwa psów, potrafią wyznaczać im jasne granice. Jeśli pies nie próbuje ich naruszać, relacja zwierząt powinna układać się harmonijnie, a nawet pupile mogą razem wyśmienicie się bawić.

Koty tonkijskie, maine coony i koty syberyjskie

Ufne koty tonkijskie szukają towarzyszów we wszystkich domownikach. Chętnie aportują same z siebie, zaangażują we wspólną zabawę również i psy.

Maine coony to koty, które nie tylko protrafią przyjaźnić się z psami, ale same zachowują się momentami jak psy – chętnie się bawią i aportują. Zwykle dogadują się dobrze ze wszystkimi domownikami.

Koty syberyjskie również określa się często mianem „koto-psów”. Aportują, są ufne i wierne, chodzą na smyczy, uczą się sztuczek. Polują, skaczą z jednej półki na drugą na dużych wysokościach, bawią się chętnie również w wodzie! W domu koty syberyjskie akceptują psy bez problemu.