Rasy kotów przyjazne dla psów

Nie wszystkie koty i psy są zawsze dla siebie wrogami na śmierć i życie. Istnieje kilka ras kotów, które z natury są raczej przyjazne dla psów. Posiadają one najczęściej bardzo otwartą, zabawową osobowość i zaprzyjaźniają się szybko nie tylko z psami, ale i innymi zwierzętami domowymi oraz ludźmi w każdym wieku. Niektóre spośród tych kotów uczą się także chętnie robienia sztuczek oraz spacerowania na smyczy. Czytaj dalej

Znajdź rasę kota

Ważne cechy

Mój kot powinien być

Wygląd

Rozmiar
małyśredniduży
Włosy
bezwłosy / hypoalergicznykrótkowłosydługowłosy
Kolor
czarnyszynszylowykremowyniebieskoszarybiałylilowybrązowy / czekoladowy / seal
Wzór
tabbyszylkretowy / tricolor / calicobicolor / tuxedo / vancolorpoint

Burmilla

Srebrzyste futerko i wyraźny „make-up” na pyszczku? Burmilla to prawdziwy elegancik...

Kot balijski

Miłośnikom kotów syjamskich i birmańskich balijczyk z pewnością wpadnie w oko…

Kot norweski leśny

Rasa norweska leśna powstała w Norwegii bez ingerencji człowieka i zachwyca swoim pierwotnym wyglądem i charakterem.

Kot syjamski

Żartobliwie określa się je koto-psami, gdyż pozwalają się wytresować...

Lykoi (Kot wilkołak)

Niektórym być może trudno uwierzyć, że kot o takim wyglądzie naprawdę istnieje. A jednak! Dowiedz się więcej o rasie.

Maine Coon

Maine coon to jedna z najpopularniejszych ras na świecie. Przyczyniły się do tego ich nadzwyczajny charakter oraz wytrzymałość i zdrowie.

Munchkin

Krótkie łapki Munchkina odwołać można do kaprysu natury, to właśnie jednak ten domniemany defekt czyni tę rasę tak wyjątkową.

Sfinks

Sfinks zdecydowanie wyróżnia się pośród kocich ras. Czytaj o rasie!

Snowshoe

W piersi Snowshoe zdają się bić dwa serca... Jakie sprzeczności łączy w sobie kot tej rasy? Dowiedz się!

American shorthair i koty abisyńskie

Koty rasy American shorthair doskonale dogadują się zarówno z psami, jak i dziećmi. Mają łagodne usposobienie i bardzo lubią się relaksować i odpoczywać. Jednak nie można ras przyjaznym kotom określić nudnymi!

Koty abisyńskie są również zaliczane do ras przyjaznym psom. Posiadają one nieskomplikowany charakter oraz dużo chęci do zabaw. Te wesołe, towarzyskie koty zabawią się z innymi kotami, psami i ludźmi – z każdym. Są średniej wielkości i atletycznej budowy ciała.

Ragdolle, koty birmańskie i norweskie leśne

Ragdolle oczarowują swoimi hipnotyzującymi oczami i puchatym futerkiem. Chętnie bawią się z psami i swoimi ludzkimi opiekunami.

Koty birmańskie znane są ze swojej spokojnej i pokojowej natury, poza tym chętnie aportują – cieszą się ze wspólnych zabaw i treningów, a także spokojnych chwil odpoczynku ze swoim opiekunem.

Koty norweskie leśne są muskularnej budowy. Nie boją się towarzystwa psów, potrafią wyznaczać im jasne granice. Jeśli pies nie próbuje ich naruszać, relacja zwierząt powinna układać się harmonijnie, a nawet pupile mogą razem wyśmienicie się bawić.

Koty tonkijskie, maine coony i koty syberyjskie

Ufne koty tonkijskie szukają towarzyszów we wszystkich domownikach. Chętnie aportują same z siebie, zaangażują we wspólną zabawę również i psy.

Maine coony to koty, które nie tylko protrafią przyjaźnić się z psami, ale same zachowują się momentami jak psy – chętnie się bawią i aportują. Zwykle dogadują się dobrze ze wszystkimi domownikami.

Koty syberyjskie również określa się często mianem „koto-psów”. Aportują, są ufne i wierne, chodzą na smyczy, uczą się sztuczek. Polują, skaczą z jednej półki na drugą na dużych wysokościach, bawią się chętnie również w wodzie! W domu koty syberyjskie akceptują psy bez problemu.