Jak wybrać odpowiednią miskę dla psa

Pojemniki na karmę dla psa

Miski na pokarm i napoje należą do absolutnie podstawowego wyposażenia dla każdego psa.

Miska dla psa – warto wiedzieć

Najlepiej, jeśli każdy pies ma na wyłączność dwie miski, które dostosowane są do jego wielkości, potrzeb jego rasy oraz specyficznych potrzeb żywieniowych. Istotną rolę odgrywają pory karmienia oraz ich częstotliwość, rodzaj przyjmowanej przez psa karmy (mokra, sucha, typu BARF), a także ilość przyjmowanej dziennie wody.

Weź pod uwagę, że lepiej, by pies jadł z za dużej dla niego miski, niż z za małej.

W celu ustalenia, jaka wielkość miski mogłaby być odpowiednia dla Twojego psa, oblicz mniej więcej pojemność podawanej porcji pokarmu na jeden posiłek. Odpowiednia miska powinna mieć mniej więcej cztery razy większą pojemność niż obliczona przez Ciebie pojemność pokarmu.

Ponieważ – jak już wiadomo – rasa oraz wielkość psa także ma znaczenie przy wyborze odpowiedniej miski dla psa, przygotowaliśmy dla Ciebie poniższą tabelę, opracowaną na podstawie naszych doświadczeń:

Rozmiar miski Wysokość psa w kłębie* Rasa psa
XS do ok. 25 cm Yorkshire Terrier, Pekińczyk, Chihuahua, Papillon, itp.
S do ok. 35 cm Jack Russel Terrier, Maltańczyk, Spaniel tybetański, itp.
M do ok. 45 cm Mops, Buldog francuski, Pudel miniaturowy, Beagle, itp.
L do ok. 55 cm Pudel, Border Collie, Kelpie, Sznaucer, Chart, itp.
XL do ok. 65 cm Labrador, Dalmatyńczyk, Golden Retriever, itp.
XXL powyżej 65 cm Wilczarz irlandzki, Dog niemiecki, Leonberger, itp.

*Wysokość w kłębie to wysokość mierzona od podłoża do najwyższego punktu na grzbiecie psa. Kiedy pies pochyla głowę uwidacznia się u nasady szyi najwyżej wysunięty punkt – kłąb.

Rozmiar miski jest z pewnością jednym z najistotniejszych kryteriów przy jej wyborze, jednak nie bez znaczenia pozostają także jej kształt oraz materiał, z którego została wykonana. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane modele misek:

Miska ze stali szlachetnej

Miska ze stali szlachetnej jest szczególnie higieniczna i łatwa w czyszczeniu. Jest dostępna w wielu rozmiarach oraz kształtach. Wyjątkową popularnością cieszą się podwójne miski. Miska ze stali szlachetnej jest wytrzymała i odporna na zniszczenia. Jednocześnie bakterie i osady nie dadzą rady na dobre się na tym materiale osiedlić. Naszą ofertę misek ze stali szlachetnej znajdziesz, klikając tutaj.

Miska z tworzywa sztucznego

Miska z tworzywa sztucznego jest szczególnie lekka i poręczna. Zazwyczaj miski takie zaopatrzone są w wypustki antypoślizgowe, umieszczone na spodzie. Dlatego miski takie nadają się nie tylko dla dorosłych zwierząt, lecz także żywotnych szczeniąt. Miski z tworzyw sztucznych dostępne są w różnych kolorach i kształtach oraz posiadają liczne wzory, zdecydowanie będą stanowić uroczą ozdobę pomieszczenia, w którym je umieścisz. Klikając tutaj możesz zapoznać się z naszą ofertą misek z tworzywa sztucznego.

-10% na karmy Purizon dla psa z kodem kuponu

Miski ceramiczne

Miska z tworzywa ceramicznego to klasyk pośród misek. Miski ceramiczne cechuje uniwersalna prostota, jednak istnieją też liczne egzemplarze ozdobione bogatymi motywami, które są prawdziwą ozdobą każdego wnętrza. Miski ceramiczne znajdziesz tutaj.

Miski wydłużające czas jedzenia

Miski takie powstały dlatego, gdyż sporo psów nie gryzie kawałków pożywienia, a połyka je w całości przez co gorzej jej trawi. Miski przeciw szybkiemu jedzeniu są specjalnie ukształtowane, z reguły posiadają wypustki lub szufladki. Dzięki nim pobór jedzenia przez psa jest wyraźnie spowolniony.

WoW general

Miski podróżne

Kiedy zabierasz psa ze sobą w podróż, najważniejsze, by zapewnić mu dostęp do odpowiedniej ilości wody oraz pożywienia, nie należy zapominać także o smakołykach. By miski nie stanowiły większości naszego bagażu, opłaca się przemyśleć zakup kompaktowych misek podróżnych z silikonu. Są one wytrzymałe, poręczne i często składane, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca.

W naszym zoologicznym sklepie internetowym zooplus znajdziesz idealną miskę dla swojego psa! Wybieraj spośród licznych misek na pokarm z przeróżnych materiałów, o różnych kształtach i wzorach. Doskonałe uzupełnienie do miski stanowić będą stojaki, podkładki pod miski oraz pojemniki na karmę. Zapraszamy!

Najczęściej polecane