Wszystkie białe koty

Koty o białym umaszczeniu wyglądają bardzo elegancko i dostojnie. Ras o całkowicie lub częściowo białym umaszczeniu jest wiele. Dowiedz się wszystkiego na temat ras kotów o białym umaszczeniu, ich szczególnych cechach, zaletach, wadach i potrzebach. Czytaj dalej

Znajdź rasę kota

Ważne cechy

Mój kot powinien być

Wygląd

Rozmiar
małyśredniduży
Włosy
bezwłosy / hypoalergicznykrótkowłosydługowłosy
Kolor
czarnyszynszylowykremowyniebieskoszarybiałylilowybrązowy / czekoladowy / seal
Wzór
tabbyszylkretowy / tricolor / calicobicolor / tuxedo / vancolorpoint
7 min

Burmilla

Srebrzyste futerko i wyraźny „make-up” na pyszczku? Burmilla to prawdziwy elegancik...
5 min

Khao Manee

Khao Manee – „biały klejnot”, swoją nazwę zawdzięcza śnieżnobiałej sierści i błyszczącym oczom.
7 min

Kot perski

„Pluszowe” koty perskie są jedną z najpopularniejszych ras. W tym artykule chcemy przedstawić Ci tę lubianą rasę.
8 min

Kot syberyjski

Kot syberyjski to wzorcowy przykład naturalnej rasy. Cechuje go pierwotny wygląd, umięśnione ciało i półdługie futro. Dowiedz się więcej!
5 min

Snowshoe

W piersi Snowshoe zdają się bić dwa serca... Jakie sprzeczności łączy w sobie kot tej rasy? Dowiedz się!

Myśląc o białych rasach kotów, prawdopodobnie pierwsze na myśl przyjdą koty syjamskie. Te eleganckie koty z Tajlandii zaliczają się do najstarszych ras kotów w historii świata. Także koty perskie kojarzą się z białą sierścią – te koty uchodzą za najstarszą znaną rasę w ogóle. Statusowi temu jednak zagroziła kiedyś turecka angora, której bujne futro również spotyka się często w umaszczeniu białym. Delikatny meszek kota rasy sfinks potrafi przybrać wiele barwnych odcieni, z bielą włącznie.

Wciąż nie bardzo popularne amerykańskie koty Snowshoe przynajmniej zaraz po urodzeniu są całe śnieżnobiałe. Dopiero około 10 dni po narodzinach pojawiają się na sierści tych kotów odcienie różnych barw. Z portretu rasy zamieszczonego w Magazynie o zwierzętach zooplus dowiesz się wszystkiego o cechach charakteru, przyzwyczajeniach i potrzebach kota Snowshoe.

Białe rasy kotów poza konkretnym umaszczeniem niekoniecznie muszą mieć ze sobą wiele wspólnego. Mogą posiadać różne struktury sierści, budowę i wielkość ciała oraz różne cechy charakteru. Jedno zjawisko jednak umaszczonych na biało kotów dotyczy częściej niż kotów z sierścią w innym kolorze: Wiele z tych zwierząt, zwłaszcza posiadające niebieskie tęczówki, jest głuchych.

Głuche koty potrzebują w codziennym życiu nieco pomocy. Wprawdzie inne narządy zmysłów głuchych kotów są znacznie wyostrzone, jednak i tak brak słuchu stanowi spore ograniczenie. Kot nie jest w stanie usłyszeć zagrożeń, które zbliżają się do niego, kiedy przebywa poza domem. U głuchych kotów sprawdzają się najlepiej zabawki pachnące lub świecące. Głuchemu kotu z powodzeniem można zapewnić komfortowe życie w przyjaznym domu, jednak wymaga to nieco więcej zainteresowania, empatii i cierpliwości.

Biało umaszczone koty mogą mieć kolorowe potomstwo – gen odpowiadający za biały kolor sierści może nie być przez białych rodziców przekazany dalej. Zapoznaj się z naszymi portretami białych kocich ras i dowiedz się wszystkiego o ich potrzebach i cechach charakteru. Wszystko, czego potrzebujesz do perfekcyjnego życia z kocim pupilem znajdziesz w internetowym sklepie zoologicznym zooplus.pl!