Magazyn o zwierzętach zooplus

Z naszego Magazynu zooplus dowiesz się wszystkiego, co ważne w życiu ze zwierzętami: kotami, psami, ptakami, małymi zwierzętami domowymi czy rybami. Znajdziesz tu wartościowe informacje o ich pielęgnacji i utrzymaniu, poznasz różne rasy i gatunki zwierząt i dowiesz się, jak interpretować ich zachowania. W naszym Magazynie zooplus znajdziesz także rady, na przykład odnośnie praktycznego treningu Twojego psa czy najlepszego miejsca na spędzenie urlopu ze swoim pupilem.   Czytaj dalej

Rasy kotów

Kot kartuski (Chartreux)

Kot kartuski to jedna z najchętniej wybieranych ras w Europie. Choć były momenty, gdy rasa była bliska wyginięcia, a jej nazwę odnoszono w przeszłości do innych ras, udało się jej przetrwać, a jej przedstawiciele cieszą do dziś miłośników na całym świecie.

Psy

Szczenięta

Żywienie szczenięcia

Znalezienie najodpowiedniejszego pożywienia dla psa to prawdziwe wyzwanie, a zadaniem zwłaszcza wymagającym jest zapewnienie szczenięciu wszystkiego, czego potrzebuje, by zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać.
Wychowanie kota

Przekorny kot

Koty uchodzą za z natury przekorne i samowolne stworzenia, ich sposób myślenia z pewnością różni się znacznie od ludzkiego. Tym bardziej bezradny czuje się właściciel kota, którego pupil nagle zaczyna gryźć, drapać lub brudzić.
Zdrowie i pielęgnacja ptaków

Zabawki na inteligencję dla ptaków

Jedzenie i spanie – tak właśnie najczęściej wygląda codzienność ptaka ozdobnego. Życie ptaków w ich naturalnym środowisku jest zdecydowanie bardziej urozmaicone niż życie w klatce. Wiele ptaków domowych skazanych jest na nieustającą monotonię. Przy tym wiele z nich, zwłaszcza papugi, jest zwierzętami inteligentnymi, którym kombinowanie i główkowanie sprawia wiele radości.
Konserwacja akwarium

Choroby i leczenie ryb akwariowych

Ichtioftirioza wywoływana jest przez pasożytniczego pierwotniaka zwanego kulorzęską (Ichthyophthirius multifiliis), który wwierca się w błonę śluzową ryby i w niej się zagnieżdża.  Zakażenie widoczne jest gołym okiem i – za sprawą charakterystycznych białych, lekko wypukłych punkcików – bardzo łatwo rozpoznawalne. Dlatego też choroba ta bywa niekiedy nazywana chorobą „białych punkcików” lub chorobą „grysikową”. W postępującym stadium choroby białe punkciki mogą połączyć się ze sobą i uformować w szare plamy. Skóra wydziela wówczas więcej śluzu i zaczyna odchodzić od ciała. Jeśli zwierzęta nie podlegają leczeniu, choroba ta prowadzi do śmierci. Niezmiernie ważne jest, by odpowiednio wcześnie rozpoznać objawy i rozpocząć leczenie.
Najczęściej czytane
Psy Rasy psów

Beagle

Krótkie nogi Beagle‘a mogą zmylić – to bardzo ruchliwa rasa średnia, która przysporzy właścicielowi wielu rozrywek i niespodzianek! Te przyjacielsko usposobione psy są aktywne, nieustraszone i ponadprzeciętnie bystre.
Akwarystyka Gatunki ryb

Aksolotl meksykański

Od kilku lat ambystoma meksykańska, zwana salamandrą meksykańską lub aksolotlem meksykańskim, stanowi prawdziwy trend pośród akwariowych zwierząt domowych. Jej przyjacielski wygląd i wyraziste kolory sprawiają, że zwraca na siebie uwagę i jest ozdobą akwarium. Pomimo domniemanej egzotyki aksolotle meksykańskie są stosunkowo łatwe w pielęgnacji – tutaj dowiesz się wszystkiego o tym uroczym stworzonku.
Ostatnio dodane
Koty Wychowanie kota

Przekorny kot

Koty uchodzą za z natury przekorne i samowolne stworzenia, ich sposób myślenia z pewnością różni się znacznie od ludzkiego. Tym bardziej bezradny czuje się właściciel kota, którego pupil nagle zaczyna gryźć, drapać lub brudzić.
Koty Kocięta

Samodzielny spacer kota

Słońce zachęca do wychodzenia na łono natury także i nasze domowe koty. Jeśli raz zażyły samodzielnego spaceru po ogrodzie, już zawsze będą domagać się wybiegu! Jednak nie dla każdego kota nieograniczona możliwość wychodzenia jest odpowiednim rozwiązaniem.
Koty Transport kota

Z kotem na pokładzie statku

Brzmi jak szaleństwo, ale to możliwe. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak podróż statkiem uczynić dla kota nieco przyjemniejszą i mniej stresującą oraz, jak nie zrazić do siebie i pupila współpasażerów.

Cenne porady i wskazówki w naszym Magazynie

Nasze wskazówki rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości w kwestiach związanych ze zwierzętami. Dzięki naszym artykułom będziesz w stanie samodzielnie rozpoznać symptomy choroby i zapobiec sytuacjom krytycznym. Nauczysz się, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja sierści i dowiesz, jak często powinieneś udawać się ze swoim pupilem na kontrolę weterynaryjną. W Magazynie zooplus podpowiadamy, jakie inne zwierzęta prawdopodobnie będą odpowiadać Twojemu zwierzęciu jako kompani zabaw, a od jakich najlepiej trzymać go z daleka.

Wyważona dieta w misce

Zwierzęta domowe potrzebują odpowiedniej ilości witamin i substancji odżywczych. Psy są z natury łowcami - ich jadłospis powinien bazować na ich naturalnym pożywieniu, a więc przede wszystkim na dużej ilości mięsa. Wysokowartościowe gotowe karmy zawierają wszystkie ważne składniki budulcowe, niezbędne do zdrowego funkcjonowania organizmu Twojego zwierzęcia. Potrzeby żywieniowe zwierzęcia zmieniają się wraz z wiekiem. Podobnie w przypadku zachorowania dieta zwierzęcia powinna zostać odpowiednio dostosowana do jego potrzeb. W naszym Magazynie znajdziesz wartościowe wskazówki dotyczące żywienia zwierząt.

Chcesz przygarnąć zwierzę?

Podczas wizyty w schronisku dla zwierząt ból chwyta za serce. Najchętniej chciałoby się zabrać do domu wszystkie mieszkające tam zwierzęta. Zanim jednak zdecydujesz się przygarnąć zwierzaka, przygotuj się na przyjęcie go w domu i zaopatrz w miejsce do spania, pożywienie i przybory pielęgnacyjne. Twój nowy współlokator powinien być zaszczepiony i posiadać odpowiednie dokumenty. Z naszego Magazynu dowiesz się wszystkiego, co przydatne, by zmiana otoczenia przebiegła jak najsprawniej.

Magazyn o zwierzętach zooplus - jesteśmy dla Ciebie

Dzięki naszym wskazówkom będziesz wiedział, jak zareagować w każdej sytuacji. Często podróżujesz i zabierasz ze sobą swojego psa? Rozpatrz zakup odpowiedniego transportera, który zapewni mu bezpieczeństwo i prywatną przestrzeń, gdzie będzie czuł się swobodniej. Im mniej stresująca jest droga do celu, tym cały pobyt jest przyjemniejszy. Nasz zespół redakcyjny postara się swoimi wskazówkami ułatwić Ci codzienność z Twoim pupilem oraz podsunie pomysły na jej urozmaicenie. W Magazynie zooplus znajdziesz wyczerpujące informacje o zabawkach, treningach, pielęgnacji i żywieniu zwierząt oraz ciekawostki i nowinki ze świata zwierząt domowych.