Agility dla psa

Ruch, sport, zabawa psa

Spacery nudzą się już powoli Twojemu psu? Może nudzą się Tobie? Chciałbyś robić ze swoim psem coś więcej? Proponujemy Agility! Agility to nowoczesny sport dla psów, służący poprawie komunikacji między człowiekiem a jego psem, w lecie doskonale nadający się także do uprawiania aktywności na powietrzu.

Czym właściwie jest Agility?

W Agility z założenia chodzi o pokonanie toru z przeszkodami, nie przekraczając przy tym określonego czasu. Sport ten zyskuje coraz większą popularność, do tego stopnia, że w niektórych krajach organizowane są zawody w tej dyscyplinie oraz powstają mniejsze związki konkursowe.

slalom do agility

Czego pies może się nauczyć dzięki Agility?

Celem tej dyscypliny sportowej jest oczywiście aktywność fizyczna, zarówno psa, jak i jego właściciela. Ponadto dzięki Agility rozwija się ich wzajemne zaufanie oraz oboje uczą się komunikacji za sprawą mowy ciała. Według zasad Agility pies pokonuje przeszkody bez obroży czy smyczy. Właściciel może kierować krokami swojego psa jedynie za sprawą mowy ciała i wydawanych poleceń. Nie powinno się także dotykać psa. Trening Agility wymaga od psa i właściciela wyjątkowej zręczności, ponieważ przeszkody mogą być tak różnorodne, jak tylko można sobie to wyobrazić. Tunele, huśtawki wagowe, opony, słupki slalomowe, nawet taczki – wszystko jest dozwolone!

kong dla psa

Kiedy można zacząć treningi Agility?

Wielu właścicieli psów zadaje sobie pytanie, w jakim wieku psa można zacząć z nim treningi Agility. Otóż przede wszystkim ważne jest, by faza dorastania psa była już zakończona. W oficjalnych turniejach przeważnie mogą brać udział psy, które ukończyły 18. miesiąc życia.

Jakie rasy psów nadają się do trenowania Agility?

Ten niezwykle wymagający sport kochają zwłaszcza psy z zamiłowaniem do biegania. Brać udział w treningach mogą wszystkie rasy - do Agility nadają się wszystkie psy, które tylko będą cieszyć się ze stawianych im wyzwań. Agility nie jest sportem z ukierunkowaniem na konkretny cel, zdecydowanie bardziej chodzi o samą satysfakcję z treningu oraz o rozmaitość zadań. Pies musi być po prostu zainteresowany. Jeśli nie jest, szczera chęć właściciela na niewiele się zda.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzętów Agility w naszym sklepie dla psa!

Najczęściej polecane
3 min

Agility dla psa

Czym dokładnie jest Agility i czy każdy pies może trenować tę dyscyplinę sportową? Wszystkiego dowiesz się tutaj.