Trawa dla kota

Trawa dla kota

Kot jest miłośnikiem mięsa. Mimo tego żaden kocur, wychodząc na świeże powietrze, nie pogardzi źdźbłem trawy, aby usprawnić trawienie i umożliwić pozbycie się połkniętych kłaczków.

Zalety trawy dla kotów

Koty domowe spędzają około 60 procent swojego dnia na pielęgnacji futra. Nic dziwnego więc, że czasem sierść trafia do ich żołądka. Kłaczki są nie tylko dokuczliwe, ale też mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia kota, prowadząc nawet do uduszenia. Koty przebywające na zewnątrz, zjadając trawę, regulują trawienie. Niestety, koty spędzające czas tylko w domu lub mieszkaniu nie mają tej możliwości, przez co często sięgają po domowe rośliny, które mogą być dla nich trujące! Dlatego miłośnicy kotów powinni im zapewnić specjalną trawę.

Trawa dla kota nie jest żadnym specjalnym gatunkiem, ale raczej mieszanką różnych roślin trawiastych, dopasowanych do potrzeb kota. Najczęściej są to: Trawa Cypryjska, Zielistka Sternberga lub różne gatunki zbóż.

my star karma mokra dla kota

Trawa trawie nierówna!

Trawa Cypryjska:
Jest nietrująca i odpowiednia dla kota. Jedyną wadą jest fakt, że wiele kotów rani się na jej ostrych źdźbłach.

Zielistka Sternberga:
Powoduje mdłości, dlatego jest idealna dla kotów, gdyż, powodując wymioty, umożliwia kotu pozbycie się połkniętych włosów. Wadą tej rośliny jest fakt, że magazynuje zanieczyszczenia z powietrza, przez co dostarcza do organizmu kota np. nikotynę.

Zboża:
Zboża, takie jak pszenica czy jęczmień, są łatwe w uprawie i odpowiednie jako trawa dla kota.

Poza tym, w każdym dobrym sklepie z artykułami dla zwierząt, znajdziesz mieszanki różnych delikatnych traw odpowiednich dla kota.

Także w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór różnych traw dla kota.

Najczęściej polecane