Kocimiętka

Zapach kocimiętki a kot

Koty uwielbiają zapach kocimiętki!

Kocimiętka należy do rodziny roślin jasnotowatych. Nazwa kocimiętki wzięła się stąd, że często oddziałuje ona wabiąco na dorosłe koty. Reakcje kotów na kocimiętkę są różne w zależności od ich uwarunkowań genetycznych, ale u około 50% reakcje te są zdecydowanie silnie rozwinięte: u kociąt i starszych kotów przyciąganie jest słabsze. Nie tylko koty kanapowe skusi zapach kocimiętki, uwielbiają go także niektóre dachowce. Szczury na przykład zapach kocimiętki z kolei odstrasza.

Zabawki z kocimiętką

Generalnie zapachowi kocimiętki tylko nieliczne koty są w stanie całkowicie się oprzeć, dlatego zabawka z kocimiętką na pewno nie pozostanie niezauważona. Lekko otumaniające działanie kocimiętki wzmaga zainteresowanie kota zabawką, a przez to także aktywność kota. Dzięki kocimiętce kot będzie bawił się chętnie godzinami i utrzyma dobrą kondycję.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz przeróżne zabawki z kocimiętką!

Piłki z kocimiętką na pewno zachęcą kota do samodzielnej zabawy. Wędką zmotywujesz nawet najbardziej leniwego kota do oddania się szaleńczym łowom. Twój pupil będzie się skradał, atakował, skakał. Poza piłkami, wędkami, poduszkami i pluszakami z kocimiętką w naszym asortymencie znajdziesz także specjalne mieszanki ziół oraz spreje.

 

Zapraszamy: kocimiętka sklep zooplus

Najczęściej polecane