Bezzbożowa karma i przysmaki dla psa

Karma bezzbożowa

Psy cierpiące na nietolerancje pokarmowe i alergie na zboże wymagają specjalnej diety bezzbożowej. Karma nie zawierająca zbóż idealnie sprawdzi się również w przypadku psów, których opiekunowie pragną podawać swoim czworonogom pokarm naturalny dla mięsożerców. Karmy bezzbożowe to optymalne rozwiązanie!

Poznaj Wiejską Zagrodę!

2023_09_WiejskaZagroda_General_PL

Polecane marki karmy bezzbożowej dla psa: 

Wolf of Wilderness

WoW
Podążaj za zewem natury – dzięki naszym bezzbożowym karmom dla psa!

O wilku już od dawien dawna krążą tajemnicze legendy. Wilk jest bowiem dostojnym, inteligentnym i zdystansowanym wobec człowieka zwierzęciem żyjącym w stadzie, najchętniej w lasach, na łąkach i w górach. Badania dowodzą, że w jadłospisie żyjącego na wolności wilka znajduje się głównie mięso upolowanej zwierzyny. Oprócz tego wilk żywi się między innymi owocami leśnymi, korzeniami i dzikimi ziołami, które przyjmuje pośrednio, przez zawartość żołądków swoich ofiar. Natomiast to, czego wilk w naturalnym środowisku nie spożywa prawie w ogóle, to węglowodany.

Purizon

Purizon
Nature is our Inspiration!

Karma Purizon dla psów oparta jest na naturalnej diecie naszych zwierząt. Aż do 80% mięsa, ryb i innych składników pochodzenia zwierzęcego zapewnia wysoką zawartość białka. Ze względu na słabą użyteczność do składu karmy nie dodano zbóż ani ryżu. Zamiast tego Purizon zawiera do 30% wysokiej jakości owoców, warzyw i znakomitych ziół.

Lukullus

Lukullus
Natura dostarcza wszystkiego, czego potrzebuje Twój pies!

Naturalna żywność dla psa Lukullus składa się z wyszukanych z miłością składników, przygotowanych przez nas! Wykwintne mięso skomponowane z wieloma warzywami i owocami nadaje karmie wyjątkowo świeży smak i zapewnia zawartość naturalnych witamin. Uzupełniona wartościowymi olejami, wspierającymi błyszczącą sierść i zdrową skórę dzięki zawartości naturalnych kwasów omega-3 i omega-6. Ostrożna produkcja - poprzez metodę prasowania na zimno - zapewnia utrzymanie się w karmie składników odżywczych.

Rocco

Rocco
Mięsny posiłek dla psa

Od ponad 10 lat Rocco oferuje duży wybór dań mięsnych. Każdy pies znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferujemy produkty dla psa każdej rasy – od szczeniaka do seniora. Rocco Junior dla szczeniąt i młodych psów, Rocco Senior dla starszych psów, Rocco Sensitive dla psów z wrażliwym żołądkiem, Rocco Real Hearts dla prawdziwych koneserów, Rocco Menu dla psów, które lubią zdrowe dodatki i Rocco Classic dla ceniących sobie smak prawdziwego mięsa. Ofertę wzbogacają limitowane edycje sezonowe i podróżnicze, którym zwierzęta nie mogą się oprzeć!  

Briantos

Briantos
Karma kompletna Briantos to wygoda karmienia i gwarancja jakości.

Karma sucha Briantos została przygotowana przez doświadczonych specjalistów i zawiera wyłącznie odpowiednio wyselekcjonowane składniki. Karma Briantos wspomaga zdrową sierść i skórę dzięki cennym kwasom tłuszczowym. Karmy suche dla psa Briantos są wysoce lekkostrawne i cieszą się najwyższym poziomem akceptacji wśród czworonogów. Producent oferuje szeroki wybór karm wyprodukowanych w Niemczech, które odpowiadają wszystkim potrzebom psa na każdym etapie jego rozwoju.

Ukierunkowane na naturalne żywienie wilków

Coraz więcej opiekunów psów zwraca uwagę na to, jak ważne jest karmienie psów zgodnie z ich naturalnymi potrzebami. Widać to chociażby po tym, jak popularny jest aktualnie BARFing, w którym pies otrzymuje posiłki z surowego świeżego mięsa i podrobów, wzbogacone o niektóre warzywa i owoce. Wielu producentów polega również na naturalnym odżywianiu psów i reklamuje naturalne, ekologiczne i wyselekcjonowane składniki, które są jak najbardziej zbliżone do ofiary wilka. W tym kontekście ważną rolę odgrywa również temat zboża. W porównaniu z proporcją białka zwierzęcego, wilk spożywa bardzo niewiele węglowodanów. Dlatego też zbyt duża ilość zboża w karmie dla psa jest uważana za nieodpowiednią dla gatunku. Nie tylko wiele „BARF’ów”, ale także wiele gotowych karm dla psów jest całkowicie pozbawionych zbóż. Ale czy bezzbożowa karma dla psów jest dla nich naprawdę zdrowsza?

Jakich składników odżywczych potrzebują psy?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy psy mogą żyć całkowicie bez zbóż, warto najpierw przyjrzeć się wymaganiom żywieniowym psów. Wiadomo, że potomkowie wilka potrzebują przede wszystkim białek, które służą do odnowy komórek i z których czerpią główną część swojej energii. Najważniejszym źródłem białka dla psa jest niewątpliwie mięso, choć rodzaj i jakość użytego mięsa ma kluczowe znaczenie dla strawności i łatwości przetwarzania białka. Na przykład mięso mięśniowe, serca i ryby są uważane za wysoce strawne i dobre nośniki białka, podczas gdy produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, takie jak kości lub inne odpady rzeźnicze, dostarczają niewystarczającą ilość białka. Jednak nawet najlepszej jakości kawałek mięsa nie wystarczyłby jako jedyny składnik posiłku psa. Oprócz białek zwierzęcych mięsożerny pies potrzebuje jeszcze więcej składników odżywczych. Podobnie jak wilk, który w końcu zjada swoją zdobycz wraz z kośćmi, krwią i zawartością przewodu pokarmowego, pies potrzebuje także wody, węglowodanów, tłuszczy, minerałów i witamin dla zdrowego i długiego życia.

Czy psy potrzebują zbóż?

Ilości wymaganych węglowodanów w posiłkach psa mogą być uzyskane z różnych składników – ziemniaków, ryżu lub innych zbóż, takich jak pszenica, owies, kukurydza, jęczmień, proso lub orkisz. Prawidłowo przetworzone zboża mogą być cennym źródłem węglowodanów dla psa. Jednak zbyt duża ilość ziarna może być ciężkostrawna dla psa. U psów o szczególnie wrażliwych żołądkach mogą wystąpić problemy trawienne, takie jak biegunka. Zboża mogą również w niektórych przypadkach wywoływać alergie. Zawartość zbóż w karmie dla psów wynosi więc idealnie tylko około 10 procent i nigdy nie powinna przekraczać 20 procent składu karmy.

Czy karma bezzbożowa jest zdrowsza?

Aby uniknąć ryzyka wystąpienia problemów żołądkowo-jelitowych lub alergii, niektórzy opiekunowie psów całkowicie unikają zbóż podczas karmienia swoich zwierząt. W rzeczywistości niezbędne składniki odżywcze i błonnik mogą być zbilansowane z suplementami roślinnymi, takimi jak ziemniaki, słodkie ziemniaki, dynia lub inne warzywa. Dieta bez zboża – pod warunkiem, że uwzględnia indywidualne potrzeby zwierzęcia – może zatem zapewnić psu wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje. Jednocześnie żywność bez zboża jest zazwyczaj bardzo dobrze tolerowana. Wynika to z faktu, że przewód jelitowy psów jest dość krótki w porównaniu do naszego, ludzkiego. Utrudnia to psom przetwarzanie zbóż. W przeciwieństwie do wilka, nasze psy domowe mają teraz amylazy w swoim materiale genetycznym, czyli enzymy, które umożliwiają trawienie i wykorzystywanie nieprzetworzonego ziarna, ale nie radzą sobie ze zbyt dużą jego ilością.

Dlaczego pies powinien zrezygnować ze zbóż?

Dieta całkowicie bez zboża jest szczególnie polecana dla psów z wrażliwym żołądkiem, które często mają problemy trawienne, biegunkę lub zaparcia. Zwierzętom o zwiększonym potencjale alergicznym również doradza się stosowanie bezzbożowych karmy dla psów. Niektóre składniki zbożowe, takie jak pszenica lub kukurydza, mogą powodować reakcje alergiczne skóry u wrażliwych psów, którym towarzyszy silny świąd. Nierzadko zdarza się, że dotknięte chorobą psy drapią się lub liżą tak bardzo, że sierść wypada w poszczególnych miejscach, a skóra staje się obolała lub nawet powstaje zapalenie. Jeśli Twój pies ma takie objawy jak biegunka lub świąd, przejście na karmę dla psów bez zboża może być rozwiązaniem jego problemów zdrowotnych.

Przy biegunce i alergiach najpierw do weterynarza

Przed zmianą diety zawsze konsultuj się z lekarzem weterynarii, jeżeli Twój pies cierpi na problemy zdrowotne. Tylko lekarz weterynarii może wykluczyć inne choroby jako przyczynę dolegliwości. W przypadku alergii konieczne jest również określenie alergenów, tj. substancji wywołujących alergię, za pomocą diety wykluczającej. Nie tylko zboża, ale także różne rodzaje mięsa, zwłaszcza wołowina, a nawet jajka i mleko krowie, mogą wywołać alergię u psów. W tym przypadku ważne jest, aby wybrać żywność bez zboża, która zawiera tylko jedno źródło białka zwierzęcego (np. tylko drób, taki jak kurczak lub indyk lub egzotyczne mięso strusia).

Co wyróżnia karmy bezzbożowe spośród innych karm?

Bezzbożowa karma dla psów jest uznawana za szczególnie wysokiej jakości i łatwostrawny posiłek dla psa. Dlaczego tak jest? Wynika to głównie z wysokiej zawartości mięsa w tych karmach, która zapewnia psu dużą ilość białka zwierzęcego. Świeże składniki – mięso i podroby – są przygotowywane delikatnie i uzupełniane warzywami, owocami, ważnymi olejami lub ziołami. Trudno strawne węglowodany, takie jak pszenica, owies, żyto, jęczmień, proso, kukurydza i ryż, nie występują w tej żywności. Jednocześnie większość producentów bierze pod uwagę indywidualne potrzeby energetyczne i żywieniowe psa, które mogą się znacznie różnić w zależności od wieku psa – oferują bezzbożową karmę dla szczeniąt, dorosłych psów i zwierząt starszych.

Czy karmy bezzbożowe są bardziej wartościowe od karm zawierających zboża?

Karma dla psów bez zboża nie jest sama w sobie wyższej jakości niż karma dla psów zawierająca zboża. Wszak jakość produktu charakteryzuje się nie tylko brakiem „materiału wypełniającego”, jakim jest ziarno. Jakość mięsa i innych użytych składników również musi być właściwa. Wskaźnikiem dobrej karmy dla psów jest również brak cukru i innych dodatków. Jeśli na etykiecie znajdują się odniesienia do wzmacniaczy smaku, sztucznych aromatów, chemicznych konserwantów lub substancji słodzących, jest to raczej oznaka gorszej jakości. Deklaracja dotycząca różnych rodzajów karmy dla psów ujawnia zatem więcej na temat wysokiej jakości produktu niż jego ceny.

Co należy uwzględnić podczas zmiany karmy na bezzbożową?

Przejście na karmę dla psów bez zboża, jak opisano powyżej, może być szczególnie przydatne dla wrażliwych psów, które są podatne na problemy trawienne i alergie. Również opiekunowie psów, którzy poszukują szczególnie strawnej karmy dla psów, składającej się z dużej ilości mięsa i naturalnych składników, mogą optymalnie zaopatrywać swojego czworonożnego przyjaciela posiłkiem złożonym z karmy bezzbożowej. Przy wyborze karmy dla psów ważne jest jednak, aby w pełni pokrywała ona potrzeby żywieniowe danego psa. W zależności od wieku, rasy, wagi, poziomu aktywności i stanu zdrowia, pies ma bardzo indywidualne wymagania wobec swojego pożywienia. Na przykład, szczeniak lub bardzo aktywny dorosły pies, który harcuje po wybiegu przez kilka godzin dziennie, z pewnością potrzebuje więcej energii niż starszy pies, który woli leżeć na kanapie. Dlatego bezzbożowa karma dla psów w naszym sklepie jest dostępna dla psów z różnych grup wiekowych i różnych poziomów aktywności.

Czy mojemu psu zasmakuje bezzbożowa karma?

Oczywiście, kupowanie nawet najzdrowszej karmy dla psów mija się z celem, jeśli pies jej nie lubi i nie chce jeść. Dlatego też należy zawsze powoli przyzwyczajać psa do nowej karmy. Jeśli do tej pory karmiłeś psa karmą na bazie zbóż, nie powinieneś zastępować jej całkowicie od razu. Niektóre psy mogą reagować albo odmową jedzenia, albo dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, takimi jak biegunka czy zaparcia. Zmieniając karmę dla psa na nową, zawsze postępuj krok po kroku i początkowo wymieniaj tylko niewielką część poprzedniej karmy na nową. Po jednym do dwóch tygodni można stopniowo zwiększać proporcje nowej karmy, aż do całkowitego przejścia na karmę bezzbożową. Jeżeli Twój pies od razu odrzuci nową karmę, powinieneś wypróbować inne rodzaje karmy lub, jeżeli to konieczne, przerzucić się z karmy mokrej na suchą. Przecież karma dla psa musi być nie tylko dobrej jakości i zapewniać psu optymalne żywienie, ale także musi mu smakować!

Szczęśliwe psy kochają Happy Dog

Mięso strusia zamiast kaszki zbożowej – Happy Dog Supreme Sensible Afryka zapewnia wrażliwym psom alternatywę, która jest łatwa w trawieniu i przemawia do nawet najbardziej wymagających smakoszy. Bezzbożową karmę Happy Dog dla psów udoskonalają też słodkie kasztany, łosoś lub jagnięcina. Istnieje odpowiednia kombinacja składników odżywczych dostosowana do każdej fazy życia Twojego czworonożnego przyjaciela.

Wolf of Wilderness – powrót do natury

Co zje wilk, pies też zje równie chętnie. Taka jest filozofia naturalnej bezzbożowej karmy dla psów Wolf of Wilderness. W karmie Wolf of Wilderness wykorzystuje się wyłącznie to, co dzikie wilki mają w swoim jadłospisie. Wysokiej jakości mięso jest wzbogacone o dzikie jagody, korzenie i zioła, które wilki również spożywają na wolności. Żaden pies nie oprze się smakowi pysznego, świeżo przetworzonego kurczaka, jagnięciny lub dzika.

Różnorodne marki karmy bezzbożowej dla psa – kupuj tanio online

Wybierz z naszej szerokiej gamy marek! Od Rocco  po Taste of the Wild i Rinti, mamy bezzbożową karmę dla psów – niedrogo i najlepszej jakości. Czy to karma dla szczeniąt, karma hipoalergiczna, czy też karma odpowiednia dla starszych psów – na zooplus.pl zawsze znajdziesz odpowiedni rodzaj karmy. Zdecyduj zgodnie z gustem swojego psa. Delikatna i odpowiednia dla gatunku dieta, która umożliwi psu długie życie w dobrym zdrowiu. Efektywnie wykorzystaj swój czas i kupuj bezzbożową karmę dla psów online. W zooplus.pl Ty zamawiasz szybko i tanio, my dostarczamy bezpośrednio pod Twoje drzwi. Przekonaj się!