Przysmaki do żucia dla psa

Nagródki dla psów

Przysmaki do żucia dla psa są stale obecne w zanadrzu u zdecydowanej większości właścicieli psów. Trudno się temu dziwić, w końcu tak uwielbiane przez psy smakołyki służą nie tylko do nagradzania czy motywowania! Żucie, gryzienie i obgryzanie to nawyki wypływające z pierwotnych instynktów naszych psów. Przysmaki do żucia nie tylko czyszczą zęby i wzmacniają mięśnie żuchwy naszych czworonożnych przyjaciół, lecz także redukują u nich poczucie niepokoju w stresujących dla nich sytuacjach.

Przysmak przysmakowi nierówny

Odpowiedni smakołyk dla psa powinien być nie tylko smaczny, ale także zdrowy oraz dostosowany optymalnie do jego potrzeb, w zależności od wieku, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Podobnie jak przy wyborze gotowych karm dla psów punktują przysmaki bez cukru i naturalne przysmaki bez sztucznych dodatków. Przysmaki dentystyczne powinny być twardsze i włókniste – dzięki temu zachęcają do żucia i obgryzania i nie zostaną połknięte tak łatwo.

maced żwacze
zalety żwaczy

Aktywne, młode i wrażliwe psy kochają długie godziny zabawy z ich przysmakami do żucia. Ulubiona kość do żucia może pomóc im w radzeniu sobie ze stresującymi sytuacjami.

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą przysmaków do żucia dla psa w sklepie zoologicznym zooplus!

Najczęściej polecane
3 min

BARF dla psa – co to takiego?

Przed paroma laty BARF był jeszcze egzotyczną metodą żywieniową – w międzyczasie dieta oparta na surowym mięsie pozyskała sobie rzeszę zwolenników i na stałe wpisała się w jadłospis psów na całym świecie.