Wybór szczeniaka

Wybór szczeniaka

Którego wybrać?

Leżące na poduszce szczeniaki to bardzo wzruszający widok! Małe czworonogi są śliczne, więc najchętniej zabralibyśmy do domu wszystkie. Niestety, wybór musi paść na tylko jednego. Czarny? Czarno-biały? Ze znaczkami na klatce piersiowej? Którego wybrać, gdy wybór jest tak duży?

Pozwól psu zadecydować!

Przy wyborze szczeniaka należy zdecydować się na tego, który od początku przypadł Ci do gustu. Jeśli psy są już nieco starsze, należy im się dokładnie przyjrzeć. Czy wśród tych małych piesków jest jeden, który chce się z Tobą zapoznać i poszukuje Twojej bliskości? Zazwyczaj jest to bardzo doba oznaka. Jeśli pies okazuje sympatię w stosunku do obcej osoby, oznacza to, że zaczyna jej ufać. Jest to podstawa do dobrych relacji w przyszłości.

Badania behawioralne

W każdym miocie są spokojne i bardziej ruchliwe szczenięta. Każdy, kto wybiera nowego pieska powinien poświęcić trochę czasu na to, by przyjrzeć się zachowaniu całego rodzeństwa. Zachowanie psów podczas zabawy daje bardzo dobrą wskazówkę co do tego, jaki jest ich charakter. Nie ma żadnych wątpliwości, że charakter psa kształtuje środowisko zewnętrzne i wychowanie, mimo to, nie można zaprzeczyć, że niektórych zachowań nie sposób oduczyć psa np. strachliwe zwierzęta niezwykle rzadko stają się samodzielne i odważne. Szczeniaki, które się wyrywają i są niegrzeczne zazwyczaj wyrastają na psy dominujące.

Porada hodowcy jest bardzo istotna

Nawet dwugodzinna obserwacja małego psa nie pomoże w stworzeniu kompleksowej opinii na temat szczeniaka. Z tego względu, warto jest przeprowadzić rozmowę z hodowcą, i wielokrotnie odwiedzać szczeniaki przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jeśli hodowca jest doświadczony potrafi sprawdzić, czy pies i nowy właściciel pasują do siebie - watro zaufać jego opinii i wiedzy. Jeśli uzna, że nabywca nie jest doświadczony i nie poradzi sobie z dominującym psem, podpowie mu żeby wybrał spokojną suczkę.

WoW general

"Brzydkie kaczątko"

W każdym miocie jest szczeniak, który znacznie różni się do reszty miotu. Podczas gdy rodzeństwo z ciekawością odkrywa świat, ten zostaje z tyłu i boi się ruszyć w nieznane. Nie interesują go zabawy braci i sióstr ani przysmaki. Zazwyczaj to właśnie ten piesek podbija serce zainteresowanego nabywcy. Nawet jeśli poszukujący pomocy wzrok zwierzęcia ujmuje człowieka, nie jest wskazane by bez namysłu wybrać właśnie tego szczeniaka. Młode psy, które instynktownie się wycofują powinny trafić w doświadczone ręce. Strach może przemienić się w bardziej poważne problemy w przyszłości. Jeśli taki pies trafi z nieodpowiednie ręce może zacząć gryźć ze strachu, być niechlujny lub okazywać inne zaburzenia zachowania.

Nareszcie razem

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do tego, którego pieska zabierzesz do domu należy ją bardzo dobrze przemyśleć. Jeśli dobrze się zastanowisz i zdobędziesz odpowiednie informacje na temat nowego czworonoga i wymagań jakie musisz przed nim postawić, możecie stworzyć doskonały duet.

Najczęściej polecane