Wybór odpowiedniej smyczy

smycze dla psa

Codzienny spacer jest dla każdego psa niezmiernie istotny, zwłaszcza jeśli nie posiadacie własnego ogrodu. W mieście psy powinny być prowadzane na smyczy. Miejski hałas i duży ruch uliczny niepokoi wiele zwierząt i może doprowadzić do wielu różnych niebezpiecznych sytuacji, a prowadzenie psiaka na smyczy może pozwolić wiele z nich uniknąć.

Wybór przeróżnych rodzajów smyczy jest ogromny. Poniżej przedstawiamy te rodzaje oraz najpopularniejszych producentów.

Smycze skórzane

Tradycyjne, klasyczne i wciąż popularne: smycze ze skóry. Będziesz zaskoczony trwałością smyczy skórzanej i zadowolony z jej eleganckiego wyglądu.

Smycze nylonowe

Smycz nylonowa to wybór dobry dla każdego. Jest uniwersalna i wielofunkcyjna, idealna do stosowania w trakcie treningów czy użytkowania codziennego, na przykład w czasie spaceru. Te smycze są niezwykle praktyczne i solidne.

Smycze Flexi

Sprawdzone i zaliczane do najlepszych są smycze taśmowe marki Flexi o regulowanej długości. Marka Flexi przy rozwijaniu swoich smyczy pomyślała o wszystkich istotnych szczegółach. Smycze od Flexi wyposażone są w wygodny przycisk blokady, system regulacji uchwytu, kontrolę blokady, pętle zabezpieczające, odpinane lub wbudowane pojemniki na woreczki lub przysmaki oraz całą gamę dodatkowych akcesoriów i elementów, spełniających funkcje zarówno praktyczne, jak i ozdobne, takich jak na przykład oświetlenie LED lub elementy odblaskowe. Smycze Flexi produkowane są z najwyższej jakości materiałów, które oprócz nieprzeciętnej wytrzymałości i trwałości oferują także wygodę w noszeniu. Dostępne u nas smycze od Flexi w różnych kolorach znajdziesz tutaj.

Smycze Hunter

Hunter oferuje smycze najwyższej jakości i funkcjonalności. Jakość produktów marki Hunter idzie w parze z atrakcyjnym designem. Również bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem firmy Hunter.

Smycze Heim

Heim to przede wszystkim wysoka jakość. To tradycyjne niemieckie przedsiębiorstwo, położone w miejscowości Kaltensundheim, od 1881 roku specjalizuje się w artykułach skórzanych, takich jak właśnie smycze, obroże czy uprzęże. Produkty Heim wykonywane są z garbowanej substancjami roślinnymi skóry wołowej o pierwszorzędnej jakości, farbowanej i mocno natłuszczonej.

Smycze myśliwskie i ringówki

Ringówki to kombinacja smyczy z obrożą, idealnie nadające się dla psów towarzyszących czy uprawiających sporty ze swoim właścicielem. Tak zwane smycze myśliwskie mają wiele zastosowań, nadają się doskonale nie tylko dla psów myśliwskich, lecz także w czasie treningów.

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią miskę dla psa? Kliknij tutaj.

Najczęściej polecane