Z psem w samolocie

Lot samolotem z psem

Przy przeprowadzce czy dalekiej podróży: Czasami nie da się oszczędzić pupilowi lotu samolotem. Samolot oznacza dla zwierzęcia stres, nieznane otoczenie i inny klimat. Jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu pupil może znieść podróż samolotem znacznie lepiej.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o lataniu ze zwierzęciem domowym

  • Niektórzy przewoźnicy zezwalają na transport małych psów i kotów o wadze do około 5 kg w kabinie pasażerskiej. Przed podróżą koniecznie doinformuj się, czy waga i konstrukcja transportera odpowiadają warunkom przewoźnika. Zawsze mu być on wodoodporny i skonstruowany tak, by eliminować ryzyko zabrudzenia. Kosze wiklinowe więc nie są odpowiednie do przewozu samolotem. Zdecydowanie lepszą, dozwoloną alternatywą są transportery plastikowe lub torby transportowe. Jednak pamiętać należy o odpowiednich, ustalonych przez przewoźnika, rozmiarach transportera!
  • Zwierzęta, które wraz z transporterem przekraczają dozwoloną wagę, muszą podróżować w klimatyzowanym luku bagażowym. Tutaj znajdziesz transportery skonstruowane specjalnie do samolotów, które zaoferują zwierzęciu swobodę ruchów oraz wystarczającą ilość miejsca na legowisko czy kuwetę.
  • Niestety nie ma jednolitych reguły dla wszystkich linii lotniczych. Niektóre w ogóle nie przewożą zwierząt w czasie ciepłych miesięcy, inne nie zezwalają na przewóz żadnych zwierząt w kabinie pasażerskiej lub przewożą bardzo ograniczoną ilość zwierząt.
  • Weź pod uwagę także przepisy obowiązujące w kraju docelowym podróży: Być może Twój pies potrzebuje szczególnej szczepionki lub kot zaświadczenia o stanie zdrowia?
WoW general

Przygotowania przed lotem

Jeśli chcesz uspokoić psa przed podróżą, możesz sięgnąć na przykład po esencje kwiatowe dr Bacha. Poza tym można uciec się do takich środków, jak wyściełanie transportera np. naszym starym swetrem, dzięki jego znajomemu zapachowi samotny pies w luku bagażowym poczuje się pewniej.

Najczęściej polecane