Choroba lokomocyjna u psa

Choroba lokomocyjna u psów

Tak. Zwierzęta też mogą mieć chorobę lokomocyjną!

Nie tylko niektórzy ludzie, ale również niektóre zwierzęta źle znoszą podróże środkami lokomocji i za każdym razem odczuwają mdłości.

Jak rozpoznać chorobę lokomocyjną u zwierzęcia?

Jeśli Twój pies w czasie podróży ma trudności z oddychaniem, wydaje się być zmęczony i często ziewa lub jest niespokojny, mocno się ślini lub wymiotuje, najprawdopodobniej cierpi na chorobę lokomocyjną – takie są jej klasyczne objawy. Wywoływać ją może ruch pojazdu lub strach przed dźwiękami, które wydaje. Jednak niekiedy także zwierzęta, które cieszą się z  jazdy samochodem, mogą odczuwać nudności, jeśli wsiadły do niego bezpośrednio po posiłku. Wstrzemięźliwość bezpośrednio przed i w czasie podróży może być dla niego bardzo korzystna.

rocco classic karma mokra dla psa

Czy można przyzwyczaić zwierzę do jazdy samochodem?

Zarówno szczenięta, jak i starsze psy, można przyzwyczaić do samochodu w ten sam sposób – powoli z nim oswajając. Podczas pierwszej krótkiej jazdy testowej zaleca się głaskanie pupila i mówienie do niego uspokajającym tonem. Po zakończonej jeździe pies powinien dostać nagrodę w postaci ulubionego przysmaku, spaceru lub zabawy. Kolejne przejażdżki powinny być odpowiednio dłuższe. Jeśli poświęcisz psu odpowiednio dużo czasu na stopniowe i bezstresowe przyzwyczajanie go do jazdy samochodem, z pewnością stanie się entuzjastycznym pasażerem.

Co zrobić, jeśli zwierzę wciąż czuje się niedobrze?

Szczególnie wrażliwe zwierzęta wymagają na początku zastosowania lekkiego leku. Twój lekarz weterynarii z pewnością poleci Ci odpowiedni środek, na przykład łagodną substancję roślinną lub homeopatyczną. W zależności od rodzaju zwierzęcia i jego zachowania w grę wchodzą następujące środki: Apomorphinum muriaticum, boraks, cocculus, Hyoscyamus, Kulczyba wronie oko, Męczennica cielista, Petroleum czy Tytoń szlachetny. Spośród roślin najbardziej zalecany jest Imbir lekarski, który można kupić w aptece w postaci kapsułek. Tego typu substancje mają tę zaletę, że nie mają efektów ubocznych pod postacią ogłupiania lub usypiania zwierzęcia. Jak tylko pies przyzwyczai się do jazdy samochodem, możesz całkowicie zrezygnować ze stosowania wspomagaczy.

klatki i transportery dla psow

Co należy uwzględnić podczas dłuższej podróży samochodem?

Pamiętaj przede wszystkim o częstych postojach, w trakcie których pies będzie mógł napić się wody oraz załatwić potrzeby. Zadbaj o dostateczną cyrkulację powietrza w samochodzie i unikaj gorąca.

Najczęściej polecane