Bezpieczna jazda samochodem z psem

Transport psa samochodem

W bezpiecznym transporcie psa nie chodzi jedynie o bezpieczeństwo samego zwierzęcia, lecz także o bezpieczeństwo każdego z pasażerów. Nawet najmniejsze zwierzę, które nie jest odpowiednio zabezpieczone w czasie jazdy, może przy gwałtownym hamowaniu stworzyć zagrażające życiu niebezpieczeństwo. Jako właściciel psa powinieneś więc koniecznie zapoznać się z ofertą dostępnych na rynku samochodowych systemów zabezpieczeń dla psów.

Torby transportowe

Do transportu zwłaszcza mniejszych psów nadają się doskonale odpowiednich rozmiarów transportery, które za sprawą specjalnych pasów z łatwością można przymocować do tylnego siedzenia. W przypadku psów dużych ras przymocowany do tylnego siedzenia transporter przy gwałtownym hamowaniu może okazać się jednak niewystarczającą ochroną, dlatego warto rozpatrzyć inne opcje.

Pasy bezpieczeństwa

Dla większych zwierząt zaleca się specjalne pasy bezpieczeństwa. Przymocowuje się je do pasów samochodowych, gwarantują one zwierzęciu komfort w czasie jazdy oraz sporo przestrzeni do poruszania się. Jeśli rzadko korzystasz z tylnej części pojazdu, możesz odgrodzić dodatkowo psa zawieszając specjalną matę, która zapobiegnie próbom przedostania się psa do przodu.

Kratki samochodowe

Jeśli posiadasz kombi lub vana możesz odgrodzić psa od kabiny pasażerskiej samochodu za pomocą odpowiedniej kratki samochodowej. Ten sposób zabezpieczenia oferuje zwierzęciu największą z możliwych swobodę ruchu. By zapewnić psu jeszcze większe bezpieczeństwo można kratkę nieco wyściełać, na przykład miękkim kocem, by przy gwałtownym hamowaniu, przy nieuniknionym zderzeniu z kratką, zapobiec dodatkowym obrażeniom.

Możliwości jest naprawdę wiele, każdy znajdzie odpowiedni system zabezpieczający dla swojego zwierzęcia, który przymocowany może zostać przy niewielkim nakładzie pracy, a skutecznie ochroni nie tylko Twojego pupila, ale także wszystkich pasażerów.

Najczęściej polecane