Właściwe wyposażenie dla psa na spacer

wyposażenie dla psa na spacer

Spacery z psem są przyjemną częścią dnia zarówno dla opiekunka, jak i dla jego pupila. Jednak warto pamiętać o odpowiednim wyposażaniu dla psa na spacer, by uczynić wspólne wędrowanie bezpiecznym i wygodnym dla nich obu.

Odpowiednie wyposażenie na spacer dla psa: smycz dla psa, obroża dla psa czy szelki?

Co może być lepszego niż zwiedzanie pól, lasów i łąk razem z ukochanym psem? Zanim jednak wyjdziemy na łono natury, warto pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu dla psa. Czy szelki dla psa są lepsze od obroży? Jak długa powinna być smycz? Poniżej rozwiewamy wątpliwości.

Obroża dla psa czy szelki dla psa?

Nylonowe obroże dla psów lub skórzane smycze są zakładane na szyję psa. Jeśli ciągniesz za smycz, zwiększa się nacisk na szyję psa. Szelki dla psa z kolei rozkładają nacisk na całą klatkę piersiową. Ryzyko zranienia psa przez silne szarpnięcie smyczy jest zminimalizowane. Wielu opiekunów psów twierdzi również, że dzięki szelkom lepiej kontrolują ruchy swojego czworonożnego przyjaciela.

szelki dla psa na spacer

Przejście z obroży na szelki

Aby przejść z obroży na szelki dla psa, możesz tymczasowo używać obroży dla psa z oddzielną smyczą podczas noszenia nowych szelek. Zwiększaj prowadzenie poprzez smycz przymocowaną do szelek powoli, podczas kilku spacerów.

Jaka smycz dla psa jest odpowiednia?

Odpowiednia smycz jest również bardzo istotną częścią właściwego wyposażenia psa. Wybór odpowiedniej smyczy zależy od przeznaczenia smyczy i temperamentu danego psa.

  • Smycze zwijane mogą być rozwijane do długości kilku metrów i dlatego nadają się szczególnie dla żywiołowych psów. W zależności od wagi psa, są one dostępne w różnych mocach i długościach.
  • Smycze dla psów wykonane ze skóry są sprawdzone i niezmiennie popularne. Wyglądają pięknie i są bardzo wytrzymałe.
  • Szczególnie do uprawiania sportu zalecane są smycze dla psów wykonane z nylonu. Są one nieco bardziej elastyczne niż smycze skórzane i bardzo giętkie.

W sklepie zooplus znajdziesz szeroki wybór smyczy i obroży dla psów.

Najczęściej polecane