Jak ochronić psie łapki

ochrona łapek psa

Każdemu właścicielowi psa ten temat jest bliski: Gorący piasek na plaży, tafla lodu na chodniku czy dłuższe odcinki trasy przebiegnięte przy rowerze właściciela mogą obciążyć wrażliwe łapki psa. Buty dla psów dziś nie wywołują już poruszenia, są znane, ogólnie dostępne i chętnie stosowane przez posiadaczy psów.

Buty dla psów do kupienia są w wielu kształtach, kolorach i formach: na rzepy, ze sznurówkami, z klamerkami… Wybór odpowiednich butów dla psa polega na dostosowaniu ich odpowiedniego kształtu i rozmiaru do wielkości i wagi psa.

Pierwszym krokiem jest więc zmierzenie psiej łapki. Najszersze jej miejsce wyznacza rozmiar buta. Często pomaga obrysowanie kształtu psiej łapki na kartce papieru, by móc zmierzyć jej rozmiar bardzo dokładnie i bez żadnych przeszkód.

Przy zakupie pamiętaj o tym, żeby postarać się wybrać odpowiedni rozmiar i zwracaj uwagę na użyte do wytworzenia akcesorium materiały. Buty powinny być nieprzemakalne i przepuszczające powietrze!

Jeśli zakładasz swojemu psu buty po raz pierwszy, koniecznie wykaż się cierpliwością. Pozwól swojemu psu powoli przyzwyczajać się do nowej części garderoby. Po pierwszym dłuższym spacerze jednak noszenie butów nie powinno sprawiać Twojemu pupilowi więcej trudności.

Szukasz pasującego do butów płaszczyka dla psa? Przeczytaj artykuł o tym, czy ubranka dla psa mają sens.

Najczęściej polecane