Zabawki na inteligencję dla ptaków

Zabawki dla ptaków

Jedzenie i spanie – tak właśnie najczęściej wygląda codzienność ptaka ozdobnego. Życie ptaków w ich naturalnym środowisku jest zdecydowanie bardziej urozmaicone niż życie w klatce. Wiele ptaków domowych skazanych jest na nieustającą monotonię. Przy tym wiele z nich, zwłaszcza papugi, jest zwierzętami inteligentnymi, którym kombinowanie i główkowanie sprawia wiele radości.

Ptakom ozdobnym, poza towarzyszem należącym do tego samego gatunku, należy zapewnić także nieco „napięcia” w ich ptasiej codzienności.

Oprócz klasycznych zabawek dla ptaków, do których należą na przykład huśtawki, drabinki czy drewniane zabawki do dziobania, podaruj swojemu ptaszkowi także możliwość pogłówkowania – zwłaszcza jeśli masz papugę! W tym celu możesz wykorzystać równie dobrze, co kupione w sklepie zoologicznym, zabawki zrobione samodzielnie. Na przykład rolka po papierze toaletowym z wyciętymi otworami nada się doskonale jako schowek na smakołyki! Nadadzą się także i zabawki na inteligencję dla psów. Papugi uwielbiają wytężać swoje szare komórki, dłubać, dziobać i odkrywać w zabawkach nagrody. Zwróć jednak uwagę, czy materiały, z których zabawki są wykonane, nie są powlekane toksycznymi substancjami!

W naszym internetowym sklepie zoologicznym zooplus znajdziesz doskonałej jakości zabawki dla ptaków.

Najczęściej polecane