Bezzbożowa dieta dla gryzoni

Pokarm bez zbóż dla gryzoni

Da się i bez zbóż

Gryzonie nie powinny jeść dużej ilości zbóż! Twierdzenie, że podstawą diety gryzonia jest zboże to mit! Mieszanka ziaren odpowiednia jest jak najbardziej, ale jako przekąska podawana od czasu do czasu. Naturalne pożywienie gryzoni składa się w przeważającej mierze z trawy i ziół, dlatego także zwierzęta trzymane w klatce powinny mieć dostęp do odpowiedniej ilości świeżego pożywienia.

wyposazenie klatki dla gryzonia

Jakie są możliwości diety bezzbożowej dla gryzonia?

Kto chce odpowiedniej, naturalnej diety dla swojego małego pupila, powinien sięgnąć raczej po warzywa i owoce, aniżeli produkty zbożowe. Także specjalne bezzbożowe pożywienie dla małych zwierząt, suszone owoce i warzywa, jak również rośliny pastewne i pączki będą w takiej diecie odpowiednie.

Wiele gryzoni szczególnie przepada za suszonymi bananami i jabłkami. Uważaj jednak: Podawaj gryzoniom tylko produkty opracowane specjalnie z myślą o nich! Suszone owoce przeznaczone dla ludzi często zawierają dodatek cukru, a także substancje konserwujące.

Dostępne na rynku są także suszone warzywa dla gryzoni. Przykładowo suszone marchewki są szczególnie bogate w witaminę A oraz beta-karoten, suszony por wspiera procesy trawienne, a chleb świętojański cechuje się wysoką zawartością wapnia.

Większość pozbawionych zbóż karm dla gryzoni zawiera mieszankę różnego rodzaju ziół oraz produkty z suszonych owoców i warzyw. Uzupełnieniem takiej paszy objętościowej mogą być rośliny strączkowe lub pączki roślinne. Te ostatnie bogate są w substancje balastowe, które aktywują procesy trawienne, a ponadto są niskokaloryczne – to idealna przekąska między posiłkami!

Nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego pożywienia dla swojego gryzonia? Zapoznaj się z naszą ofertą – kliknij tutaj.

Najczęściej polecane