Niezbędne wyposażenie dla gryzonia: Lista zakupów

Klatka dla gryzonia

Kiedy ma wprowadzić się nowy futerkowy członek rodziny, radość z oczekiwania jest najczęściej przeogromna. Jeśli od pierwszej chwili chcesz zapewnić swojemu nowemu lokatorowi wszystko, czego potrzebuje, będziesz musiał zawczasu przemyśleć kilka kwestii i nabyć kilka niezbędnych akcesoriów.

Klatka dla gryzonia

Każdy gryzoń potrzebuje klatki. Ta powinna być w miarę możliwości jak największa. Bardzo ruchliwe małe zwierzęta, takie jak na przykład pręgowce, powinny być trzymane w wolierach o powierzchni co najmniej metra kwadratowego oraz wysokości około dwóch metrów. Także szynszyle potrzebują sporo przestrzeni do harców. Króliki i świnki morskie podobnie – wymagają około metra kwadratowego powierzchni na osobnika.

Miski dla gryzonia

Miski na pokarm i wodę powinny być odporne na gryzienie, a więc wykonane najlepiej z kamionki lub ceramiki.

Wyposażenie klatki

Wszystkie małe zwierzęta potrzebują solidnego wyposażenia klatki, które zaoferuje mnogość możliwości do zabawy, wypoczynku i ruchu. Przy wyborze elementów wyposażenia kierować powinno się potrzebami danego rodzaju zwierzęcia: Szynszyle na przykład wymagają wielu płaszczyzn do wspinaczek i skoków, pręgowce z kolei możliwości do wspinaczek oraz miejsc do spania. Świnki morskie, króliki i chomiki będą z pewnością bardzo zadowolone z kołowrotków, kryjówek i innych akcesoriów dających możliwości ruchu i zabawy.

Jedzenie dla gryzonia

Przy zakupie zwierzęcia dowiedz się od jego sprzedawcy, jakim jedzeniem było karmione do tej pory. Zamianę karmy na własną przeprowadzaj stopniowo i ostrożnie.

Kosz transportowy

W specjalnym transporterze Twój gryzoń będzie mógł bezpiecznie podróżować w razie konieczności do weterynarza czy tymczasowego opiekuna.

Rozejrzyj się po naszym sklepie dla małego zwierzęcia i wybierz akcesoria najlepsza dla siebie i swojego pupila!

Najczęściej polecane
1 min

Zrozumieć chomika

Chomiki to wyjątkowo popularne małe zwierzęta domowe. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak można zrozumieć ich specyficzny język.