Niezbędne wyposażenie dla gryzonia: Lista zakupów

Klatka dla gryzonia

Kiedy ma wprowadzić się nowy futerkowy członek rodziny, radość z oczekiwania jest najczęściej przeogromna. Jeśli od pierwszej chwili chcesz zapewnić swojemu nowemu lokatorowi wszystko, czego potrzebuje, będziesz musiał zawczasu przemyśleć kilka kwestii i nabyć kilka niezbędnych akcesoriów.

Klatka dla gryzonia

Każdy gryzoń potrzebuje klatki. Ta powinna być w miarę możliwości jak największa. Bardzo ruchliwe małe zwierzęta, takie jak na przykład pręgowce, powinny być trzymane w wolierach o powierzchni co najmniej metra kwadratowego oraz wysokości około dwóch metrów. Także szynszyle potrzebują sporo przestrzeni do harców. Króliki i świnki morskie podobnie - wymagają około metra kwadratowego powierzchni na osobnika.

Miski dla gryzonia

Miski na pokarm i wodę powinny być odporne na gryzienie, a więc wykonane najlepiej z kamionki lub ceramiki.

Wyposażenie klatki

Wszystkie małe zwierzęta potrzebują solidnego wyposażenia klatki, które zaoferuje mnogość możliwości do zabawy, wypoczynku i ruchu. Przy wyborze elementów wyposażenia kierować powinno się potrzebami danego rodzaju zwierzęcia: Szynszyle na przykład wymagają wielu płaszczyzn do wspinaczek i skoków, pręgowce z kolei możliwości do wspinaczek oraz miejsc do spania. Świnki morskie, króliki i chomiki będą z pewnością bardzo zadowolone z kołowrotków, kryjówek i innych akcesoriów dających możliwości ruchu i zabawy.

Jedzenie dla gryzonia

Przy zakupie zwierzęcia dowiedz się od jego sprzedawcy, jakim jedzeniem było karmione do tej pory. Zamianę karmy na własną przeprowadzaj stopniowo i ostrożnie.

Kosz transportowy

W specjalnym transporterze Twój gryzoń będzie mógł bezpiecznie podróżować w razie konieczności do weterynarza czy tymczasowego opiekuna.

Rozejrzyj się po naszym sklepie dla małego zwierzęcia i wybierz akcesoria najlepsza dla siebie i swojego pupila!

Najczęściej polecane

Zrozumieć chomika

Chomiki to wyjątkowo popularne małe zwierzęta domowe. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak można zrozumieć ich specyficzny język.

Adopcja królika miniaturowego

By królik mógł rozwijać się prawidłowo i żyć w zdrowiu, należy zapewnić mu optymalne warunki. Do uwzględnienia jest kilka kwestii. Jakich?