Woliera dla ptaków

papużki w wolierze dla ptaków

Pod pojęciem „woliera dla ptaków” kryje się rodzaj sporych rozmiarów klatki, używanej do hodowli ptaków. Woliery dla ptaków występują w różnych rozmiarach i kształtach. Przy zakupie woliery należy uwzględnić gatunek ptaka i jego potrzeby. Dlatego na przykład ptaki egzotyczne, jak kanarki czy papużki faliste, trzyma się w klatkach wewnętrznych, drób ozdobny z kolei raczej w wolierach na zewnątrz.

By zapewnić ptakom odpowiednią przestrzeń życiową, przy zakupie woliery koniecznie uwzględnione powinny zostać minimalnie rozmiary, których ptak potrzebuje, by poczuć się w niej swobodnie. W zależności od ilości i gatunków ptaków powinny one zostać dopasowane indywidualnie.

klatki dla ptakow

Ważne jest również odpowiednie wyposażenie ptasiej woliery, by podnieść jej komfort i tym samym samopoczucie jej pierzastych lokatorów. W naszym sklepie internetowym zooplus znajdziesz mnóstwo najróżniejszych akcesoriów do klatki, takich jak na przykład wanienki i baseny, gniazda i lęgówki czy drabinki i drążki.

Jak wszystkie zwierzątka, także i ptaki ucieszą się z ciekawej zabawki, która dostarczy im rozrywki w wolierze. W sprzedaży dostępne są najróżniejsze zabawki z drewna, tworzywa sztucznego oraz interaktywne zabawki na inteligencję dla szczególnie mądrych głów. Dla ptasich amatorów wspinaczek absolutnymi faworytami są drabinki i sznury. Żaden ptak nie powinien się nudzić w swojej wolierze!

Życzymy pociechy z nowego, ptasiego współlokatora!

Najczęściej polecane
2 min

Woliera dla ptaków

Woliera dla ptaków to rodzaj sporych rozmiarów klatki, używanej do hodowli ptaków. Dowiedz się więcej o rozmiarach i wyposażeniu.