Szkoła dla psa

Szkoła tresury dla psa

Czy pies powinien się czegoś nauczyć? Zdecydowanie tak, ale w jego przypadku niezwykle istotne jest to, by dobrać odpowiednią metodę nauki. Utrzymywanie odpowiednich stosunków między psem a człowiekiem ma niezwykle pozytywny wpływ na ich wzajemne relacje.

Czego można się nauczyć w szkole dla psów?

W szkole dla psów właściciele i ich zwierzęta uczą się jak należy się ze sobą komunikować. Pies zostaje zapoznany z różnymi komendami, a człowiek uczy się je prawidłowo wydawać. W szkole dla psów przykłada się również dużą wagę do wzajemnych stosunków między psami. Nawet szczenięta mogą uczęszczać na specjalnie przygotowane dla nich zajęcia. Ma to bardzo pozytywny wpływ na ich zachowania społeczne.

Jak znaleźć odpowiednią szkołę dla psów?

  • Dobry trener pracuje nie tylko głosem, lecz również wykorzystuje gesty i rekwizyty. Często zdarza się, że trener posługując się gestem opadającej dłoni uczy zwierzę komendy „Leżeć!”.
  • Zwróć uwagę na to, w jaki sposób trener komunikuje się z Tobą i Twoim psem. Zazwyczaj wydaje komendy zdecydowanie, ale usłyszysz również, że posługuje się on przyjemnym głosem i daje psu nagrody.
  • Ćwiczenia powinny odbywać się w codziennych sytuacjach.
  • Do szkoły dla psów przyjmowane są najczęściej zwierzęta od 6. miesiąca życia. Młodsze psy można skierować do specjalnej szkoły dla szczeniąt, tak zwanego „przedszkola dla szczeniąt” lub na specjalne zajęcia dla psów w tym wieku. Psy mogą uczęszczać do szkoły całe życie.
  • Przerwy są bardzo ważne, przede wszystkim dla młodych psów. Jeden blok zajęć nie powinien trwać dłużej niż godzinę.

Jeśli nie jesteś przekonany co do tego, czy zapisanie psa do szkoły jest dobrym pomysłem – skorzystaj z bezpłatnej lekcji pokazowej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

  • Ćwicz z psem regularnie to czego już się nauczył, a za każdym razem staraj się wybierać inne otoczenie do nauki.
  • Przy nauce i wychowaniu psa bardzo ważne jest to, by dopasować ćwiczenia do wieku i natury zwierzęcia.
  • Pies powinien słuchać każdego członka rodziny, nie tylko tego, który z nim trenuje. Trening nie jest prosty i wymaga od wszystkich wytrwałości i konsekwencji w działaniu.
  • Nie wolno stosować przemocy podczas treningu!

Jesteś zainteresowany akcesoriami dla psa, które mogą ułatwić trening? Zajrzyj o naszego sklepu i poczytaj na temat klikerów.

Najczęściej polecane