Nadwaga u psów: Jak lepiej zadbać o zdrowie zwierzęcia?

Około 56% wszystkich psów waży za dużo. Wartości te różnią się w zależności od badania i kraju. Znaczący jest jednak fakt, że liczba psów z nadwagą rośnie z roku na rok.

Czym spowodowana jest taka sytuacja? Czasami rozpieszczamy swoje zwierzęta zbyt dużą ilością karmy czy przekąsek, a czasami przyczyną jest jakaś poważniejsza choroba. Negatywne statystyki podnoszą również skutki lockdownu wprowadzonego w związku w rozprzestrzenianiem się Koronawirusa. 71% lekarzy weterynarii twierdzi, że pandemia wpływa na zachowania żywieniowe zwierząt domowych. Dlatego chcielibyśmy przekazać Ci jak najwięcej informacji o nadwadze u psów i poradzić, jakie kroki możesz przedsięwziąć, jeśli problem dotyczy też Twojego pupila.

Czy Twój pies ma nadwagę?

Już w kilku prostych krokach możesz samodzielnie dokonać wstępnej oceny, czy Twój pies ma nadwagę. Jeżeli masz podejrzenia, że Twój pies cierpi na nadwagę, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Odpowiednia karma dla psów z nadwagą

Pies
Jaka jest różnica między karmą dietetyczną a karmą Light?

Karma dietetyczna to pokarm specjalnie opracowany dla zwierząt cierpiących na określone choroby, np. na cukrzycę lub choroby nerek. Można je podawać tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii. Wśród diet weterynaryjnych znajdziemy również takie, przeznaczone do redukcji wagi u zwierząt.

Karmy Light charakteryzują się obniżoną kalorycznością. Takie produkty możesz stosować, jeśli chcesz, aby Twój pies przyjmował mniejszą ilość kalorii i zgubił niepotrzebne kilogramy.

Znajdź odpowiednią karmę

Karma

Z pomocą naszego poradnika znajdziesz odpowiednią koncepcję żywieniową dla Twojego psa, bez względu na to, czy cierpi na nadwagę, czy nie!

Aktywność fizyczna kluczem do sukcesu w walce z nadwagą

Pies biegnie
Nie za dużo na raz: powoli wydłużaj dzienną aktywność fizyczną

Podstawowa zasada dla psów z nadwagą brzmi: nie wymagaj zbyt dużo, utrata wagi jest procesem długotrwałym i nie następuje z dnia na dzień.

Ważne jest, aby wspólne ćwiczenia sprawiały radość zarówno właścicielowi, jak i jego pupilowi. Podejmowane kroki powinny skutkować stopniową poprawą formy zwierzęcia. Przede wszystkim zacznij od wydłużenia codziennych spacerów. Później możesz dodać ćwiczenia i spotykać się z innymi właścicielami psów, aby zwierzęta mogły bawić się wspólnie.

Jeśli pies waży zbyt dużo, musisz szczególnie zadbać o jego stawy. Pomoce, takie jak rampy i legowiska ortopedyczne, mogą mu pomóc.

Jak uniknąć nadwagi u psa?

image

Zwracaj uwagę na to, aby podawać psu pokarm zgodny z potrzebami zwierzęcia i wybieraj odpowiednią karmę.

image

Pamiętaj, aby odważać dzienną ilość pokarmu i wliczać w to podawane smakołyki.

image

Spaceruj z psem kilka razy dziennie.

image

Dużo baw się i graj z psem.

image

Badaj żebra i obserwuj zachodzące zmiany w sylwetce zwierzęcia.

image

Regularnie waż i profilaktycznie badaj psa u lekarza weterynarii.

*Cena detaliczna sugerowana przez Producenta ** Warunki dostawy

333zooPunkty gratis!
Nie przegap spersonalizowanych ofert, rabatów i promocji!
Nie przegap spersonalizowanych ofert, rabatów i promocji!
Wybierz zwierzę

Metody płatności

Dostawa

  • InPost
  • GLS
  • dpd

Bezpieczeństwo

Społeczność zooplus

  • Appstore
  • Google Play