Ciężarówki z prezentami w siedmiu schroniskach TOZ

zdjęcie: schroniskowy piesek z prezentami (źródło: TOZ)

16 kwietnia 2020 

Ciężarówki z prezentami ponownie odwiedziły schroniska Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W marcu zooplus pomógł bezdomnym zwierzakom aż w siedmiu miejscowościach. Wsparcie było częścią programu ZOOPAKA.

Włoszczowa (świętokrzyskie), Świdwin (zachodniopomorskie), Suwałki (podlaskie), Dzierżoniów (dolnośląskie), Krotoszyn, Konin (wielkopolskie) oraz Radzionków (śląskie) – to właśnie tutaj mieszczą się schroniska TOZ, do których w marcu przyjechały ciężarówki z prezentami od zooplus. Każda placówka dostała setki produktów. Wśród nich znalazła się nie tylko karma, ale też akcesoria, które poprawią komfort życia zwierzaków. – Otrzymaliśmy karmę wysokiej jakości, drapaki, klatki, transportery, zabawki, żwirek, kuwety i wiele innych podarunków – potwierdzają obdarowani ze Świdwina.

Wszystkie prezenty zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem. – Nasze kociaki są ogromnie wdzięczne za nowe drapaki oraz pyszną karmę. Psiaki mają wygodne legowiska, świetne ubranka, nowe miseczki oraz pełne brzuszki – pracownicy schroniska w Koninie nie kryją zadowolenia. Podobne głosy docierają do nas z Dzierżoniowa – Dzięki tym darom jesteśmy w stanie wyposażyć nasze zwierzęta w "wyprawkę na nową drogę” ich życia, gdy wychodzą z bezdomności i dzięki adopcji znajdują nowy dom – informują osoby, które pracują w tamtejszym schronisku. – Byliśmy też w stanie nakarmić koty wolnożyjące pełnowartościową karmą, co pomogło im przetrwać trudy zimy, jak również wspomóc wolontariuszy prowadzących domy tymczasowe – dodają.

Nie tylko schronisko w Dzierżoniowie podzieliło się prezentami z karmicielami kotów wolnożyjących. Tak samo było w Krotoszynie, Radzionkowie i Suwałkach. W większości przypadków paczki trafiały też do domów tymczasowych. Dodatkowo w Radzionkowie część prezentów przekazano do kociego gościńca, a w Suwałkach z podarunków skorzystali mieszkańcy Kotozu. – Nasz suwalski Kotoz, w którym przebywa ponad 50 kocich podopiecznych, został wyposażony w piękne drapaki, klateczki, legowiska, zabawki i oczywiście żwirki i karmę – relacjonują szczęśliwi pracownicy.

W Suwałkach z pomocy skorzystali też psi seniorzy. Azyl dla starszych psów, w którym obecnie przebywa około 30 zwierzaków, zyskał nowe budy, legowiska, smycze, szelki i karmę dla swoich mieszkańców. W Krotoszynie z kolei część wsparcia dotarła do zwierząt z wyjątkowymi potrzebami. A to dlatego, że w paczkach od zooplus znalazły się między innymi karmy specjalistyczne. – Przydadzą się w terapii chorych zwierząt – cieszą się pracownicy schroniska.

Łącznie zwierzaki otrzymały kilka ciężarówek z prezentami. Wsparcie zostało udzielone w ramach programu ZOOPAKA. To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus, w którym bezdomniaki z różnych oddziałów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce otrzymują pomoc materialną. Wśród podarunków znajdują się karmy, przysmaki i akcesoria dla wszystkich gatunków zwierząt. Współpraca z TOZ trwa już od kilku lat, a darowizny są przekazywane kilka razy w miesiącu. Ciężarówki z prezentami wyjechały z magazynów zooplus już ponad sto razy. Więcej informacji: TUTAJ

zdjęcia: zwierzaki obdarowane w marcu (źródło: TOZ)

WIOSNA Z JOKOTEM1 marca 2020

JOKOT dołącza do programu charytatywnego zoolove. Od marca do kwietnia, kupując w zooplus, można pomagać tej fundacji.

Przeczytaj >
 JA PACZE SERCEM, A TY?31 marca 2020

Jak wygląda praca w jedynej organizacji w Europie, która skupia się na pomaganiu kotom niewidomym i niedowidzącym?

Przeczytaj >
130 TYSIĘCY NA ŚWIĘTA24 lutego 2020

Wyniki świątecznej akcji dla zwierząt są już znane. Klienci zooplus podarowali 16 fundacjom z całego kraju ponad 130 000 złotych.

Przeczytaj >