130 tysięcy dla zwierząt

wideo: Czas się dzielić! (źródło: zooplus)

24 lutego 2020

Potrzebujące zwierzaki otrzymały wspaniały prezent. Podczas kampanii świątecznej w 2019 roku klienci zooplus podarowali im ponad 130 tysięcy złotych. Pieniądze trafiły do 16 fundacji w całej Polsce.

Pod koniec zeszłego roku, w listopadzie i grudniu, w zooplus trwała kampania świąteczna poprzedzająca Boże Narodzenie. Częścią tego wydarzenia były dwie akcje charytatywne, a ich celem – zbiórka pieniędzy na cele dobroczynne. Zasady akcji były proste – kupując wybrane produkty, klienci zooplus przeznaczali część kwoty na rzecz potrzebujących zwierząt w Polsce. W ten sposób udało się zebrać gigantyczną sumę  – 131 985,03 złotych. Tydzień temu kwota podzielona na darowizny o wartości 8249,06 złote trafiła do szesnastu organizacji w całym kraju. Każde województwo ma tu swoją reprezentację. 

Fundacje i stowarzyszenia, które otrzymały wsparcie, cechuje duża różnorodność. Na liście znalazły się organizacje pomagające zwierzętom dzikim i domowym, dużym i małym, danej rasy i nierasowym. Są wśród nich i takie, które działają lokalnie, i te z siedzibą w danym województwie, ale obejmujące zasięgiem całą Polskę. Niektóre są na początku swojej drogi, inne działają od lat. Mimo tych różnic, wszystkie łączy jedno – ich wolontariusze mają ogromne serce, pomagają zwierzętom i robią to naprawdę dobrze. Dzięki klientom zooplus teraz mogą zrealizować kolejne szczytne i ambitne cele. 

Dla przykładu: łódzka fundacja Przytul Kota, która pomaga potrzebującym kociakom, zamierza wykorzystać otrzymane pieniądze do otwarcia lecznicy dla podopiecznych. Fundacja Psia Kość z województwa zachodniopomorskiego przeznaczy darowiznę na leczenie psa Pioruna, karmy dla psich alergików i czipowanie zwierzaków ze schroniska w Sosnowicach. Podlaskie Stowarzyszenie Ptaki Polskie dzięki wsparciu zorganizuje akcję Ogród na pTak, a krakowska (choć działająca w całym kraju) fundacja Przygarnij Królika opłaci leczenie i rehabilitację ciężko chorego królika Antosia. 

To tylko część działań, które zostaną zrealizowane w oparciu o otrzymane środki. Organizacji, które pomogą zwierzętom dzięki darowiznom, jest więcej. Wśród nich znajdują się: Ja Pacze Sercem (wielkopolskie), Oleśnickie Bidy (dolnośląskie), Jamniki Niczyje (śląskie), Felineus (podkarpackie), Warta Goldena (mazowieckie), Kastor (świętokrzyskie), K.O.T – Koty Otoczone Troską (kujawsko-pomorskie), Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie (warmińsko-mazurskie), Inicjatywa dla Zwierząt (lubuskie), Fioletowy Pies (opolskie), Przyjazna Łapa (lubelskie) oraz Stowarzyszenie Pomocy Królikom (pomorskie). 

Kwota, która trafiła do organizacji, pochodziła z dwóch akcji charytatywnych, które zooplus zorganizował pod koniec 2019 roku. Część pieniędzy pochodziła ze sprzedaży marek Purizon, Wild Freedom, Wolf of Wilderness oraz Concept for Life w okresie od 10 do 16 grudnia. Część była wynikiem sprzedaży produktów marki zoolove w okresie od 22 listopada do 22 grudnia. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ

IDŹ DO MRUCZARNI I PRZYTUL KOTA17 kwietnia 2020

Pomagają nawet tym kotom, którym inni nie dawali szans. Robią wszystko, co w ich mocy, by odmienić ich los. Karmią, leczą i… przytulają. 

Przeczytaj >
 ONI SĄ NA PTAK!9 kwietnia 2020

Mówią prosto i pięknie, nie tylko o ptakach. Jak stowarzyszenie Ptaki Polskie pomaga nam na nowo odkryć piękno dzikiej przyrody?

Przeczytaj >
 „ZNALEŹLIŚMY DOMY DLA 818 KRÓLIKÓW"26 marca 2020

Udzielanie porad i edukacja, procedury adopcyjne i właściwy dobór królika do przyszłego właściciela – to główne cele fundacji Przygarnij Królika

Przeczytaj >