Wiosna z JOKOTEM

 koty z fundacji JOKOT w budce z wikliny

zdjęcie: podopieczni fundacji JOKOT w budce z wikliny (źródło: fundacja JOKOT)

1 marca 2020

Pomagają bezdomnym kotom – teraz my możemy pomóc im. Fundacja JOKOT dołącza do programu zoolove. W marcu i kwietniu klienci sklepu zooplus mogą wesprzeć fundację podczas swoich zakupów.

Warszawskie koty ponownie mają duży powód do radości. Kolejna fundacja, która troszczy się o stołeczne futrzaki, przyjęła zaproszenie do programu charytatywnego zoolove. Tym razem jest to znana wśród miłośników kotów fundacja JOKOT. Przez kolejne dwa miesiące klienci sklepu zooplus będą mogli wspierać organizację finansowo podczas swoich zakupów. Każdy, kto kupi produkty marki zoolove w marcu i kwietniu, dołoży się do tej pomocy. Czy warto pomagać JOKOTowi? Bez dwóch zdań – fundacja ma za sobą prawie 10 lat ciężkiej pracy i rocznie pomaga tysiącom potrzebujących kotów.

JOKOT powstał w 2011 roku z inicjatywy grupy wolontariuszy, którzy poznali się na forum miau.pl. Założycieli połączyła wspólna pasja, która dziś określa główne cele fundacji: przeciwdziałanie kociej bezdomności, pomoc zagubionym kotom domowym, a także leczenie kotów i szukanie nowych domów tym, które ich nie mają. JOKOT działa w 100% charytatywnie i każdą złotówkę przeznacza na pomoc kotom. Nic dziwnego, że po dekadzie działalności cieszy się zaufaniem i sympatią wielu miłośników kotów w Polsce. To musi być też duża motywacja do dalszego działania. A tu naprawdę jest się czym pochwalić.

O tym, że fundacja działa prężnie, najlepiej świadczą liczby. Jak czytamy na fejsbukowym profilu, JOKOT ma pod swoją opieką jednocześnie ok. 300 kotów (ta liczba ciągle się zmienia, bo kotki wydawane są do adopcji). Wszystkie są leczone, odrobaczane, odpchlane, szczepione i sterylizowane lub kastrowane po osiągnięciu odpowiedniego wieku. Do tego trzeba dodać setki kotów wolnożyjących, którymi opiekują się karmiciele wspierani przez JOKOTa, oraz 700 futrzaków rocznie, które dzięki JOKOTowi poddawane sterylizacji. To daje tysiące kotów, które co roku zyskują szansę na lepsze życie. Oprócz wielkiego serca taka pomoc wymaga też pieniędzy. Stąd zaproszenie do programu zoolove – teraz każdy może pomóc fundacji podczas zwykłych zakupów.

zoolove to jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączają do programu na dwa miesiące, otrzymując przez ten czas znaczące wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 300 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

zdjęcia: podopieczni fundacji JOKOT (źródło: fundacja JOKOT)

 JA PACZE SERCEM, A TY?31 marca 2020

Jak wygląda praca w jedynej organizacji w Europie, która skupia się na pomaganiu kotom niewidomym i niedowidzącym?

Przeczytaj >
CZTERY PANCERNE I PSY18 marca 2020
Mówią o sobie Cztery Pancerne, bo poświęcają się do granic, aby pomagać psom. O pracy w fundacji Psia Kość opowiada nam jedna z nich.
Przeczytaj >
 „ZNALEŹLIŚMY DOMY DLA 818 KRÓLIKÓW"26 marca 2020

Udzielanie porad i edukacja, procedury adopcyjne i właściwy dobór królika do przyszłego właściciela – to główne cele fundacji Przygarnij Królika

Przeczytaj >