Początek roku z ZOOPAKĄ w 4 kolejnych oddziałach TOZ

Ciężarówka z prezentami od zooplus (źródło: TOZ)

18 lutego 2021

Człuchów, Nowy Sącz, Olsztyn i Suwałki – w styczniu do tamtejszych oddziałów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dotarły transporty z karmami i akcesoriami od sklepu internetowego zooplus. Pomoc została przekazana w ramach programu ZOOPAKA.

W styczniu z magazynu sklepu zooplus wysłane zostały podarunki dla podopiecznych kolejnych czterech oddziałów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Obdarowane zostały potrzebujące zwierzaki z Człuchowa (pomorskie), Nowego Sącza (małopolskie), Olsztyna (warmińsko-mazurskie) i Suwałk (podlaskie). Tamtejsze bezdomniaki mogą teraz korzystać z nowych legowisk, drapaków, koców, szelek, ubranek i zabawek oraz pałaszować wysokiej jakości karmę i smakołyki.

Wszystkie oddziały nadesłały podziękowania i podzieliły się relacjami z odpakowywania prezentów: „Zima dla bezdomnych czworonogów nie jest łatwa, ale dzięki darowiźnie od zooplus będzie im i nam znacznie lżej. Nie musimy już martwić się o puste brzuszki i zziębnięte łapki” – cieszą się wolontariusze z oddziału w Człuchowie – „Dzięki tej pomocy możemy pozwolić sobie na przyjmowanie większej liczby zwierzaków, ponieważ zostajemy zaopatrzeni w klatki, legowiska, miseczki, a przede wszystkim w karmę, która odgrywa największą rolę w ratowaniu żyć skazanych wyłącznie na naszą pomoc”. Podobnie wypowiadają się opiekunowie oddziału w Olsztynie: „Karmy w tak ciężkim zimowym okresie pomogły nakarmić wiele czworonożnych i skrzydlatych istnień, które nie poradziłyby sobie bez tej pomocy”.

Większość oddziałów pomoc otrzymuje ponownie, w przypadku niektórych można mówić już o stałej pomocy. Należy do nich na przykład oddział w Nowym Sączu, którego pracownicy w takich słowach dziękują za kolejną partię podarunków: „Jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dzięki temu wsparciu możemy się dzielić i nieść pomoc okolicznym schroniskom oraz bidom psim i kocim w czasie przeprowadzanych interwencji, a nasi podopieczni mają wszystko co im potrzeba, czekając w domach tymczasowych na adopcje”. Z kolei podarunki, które dotarły do oddziału TOZ w Suwałkach, wsparły suwalskie Kotozy, gdzie przebywa obecnie ponad 70 kocich podopiecznych, domy tymczasowe, które opiekują się kilkudziesięcioma kotami, a także azyl dla starszych psów, w którym przebywa ich aktualnie około 30.

Wszystkie prezenty, które trafiają co miesiąc do potrzebujących zwierząt, są przekazywane w ramach programu ZOOPAKA. To jeden ze stałych programów charytatywnych sklepu zooplus, w którym bezdomne zwierzaki z oddziałów i schronisk Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce otrzymują ciężarówki pełne prezentów. Wśród podarunków znajdują się nie tylko karmy i przysmaki, ale też liczne akcesoria. Współpraca z TOZ trwa już od kilku lat, a darowizny są przekazywane kilka razy w miesiącu. Więcej informacji: TUTAJ

Podopieczni obdarowanych oddziałów TOZ z prezentami przekazanymi przez zooplus w ramach programu ZOOPAKA (źródło: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami)

 PRZYSTANEK SCHRONISKO 10 lutego 2021

W lutym klienci sklepu zooplus mogą wspomagać kolejną organizację prozwierzęcą w ramach programu zoolove. Tym razem jest to fundacja Przystanek Schronisko z Katowic.

Przeczytaj >
 W GRUDNIU POMAGAMY PODWÓJNIE2 grudnia 2020

Do programu zoolove dołącza fundacja Cane Corso. Organizacja otrzyma aż 20% wartości sprzedaży netto produktów marki zoolove.

Przeczytaj >
Molly PODSUMOWANIE AKCJI ADOPCJA Z PLUSEM6 listopada 2020

Przez dwa ostatnie miesiące zooplus wspierał krakowskie adopciaki w ramach akcji Adopcja z plusem. Aż 100 zwierzaków, które opuściły mury krakowskiego Schroniska dla Zwierząt, otrzymało pakę prezentów od zooplus.

Przeczytaj >