Adopcja z plusem – podsumowanie akcji

Molly

Molly – adopciak z krakowskiego schroniska (źródło: Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt)

6 listopada 2020

Przez dwa ostatnie miesiące zooplus wspierał krakowskie adopciaki w ramach akcji „Adopcja z plusem”. Aż 100 zwierzaków, które we wrześniu i październiku opuściły mury krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, otrzymało pakę prezentów od zooplus.

We wrześniu 2020 zooplus we współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie uruchomił akcję „Adopcja z plusem”. Stu pierwszym opiekunom, którzy adoptowali psa lub kota z krakowskiego przytuliska, pracownicy placówki przekazywali specjalną wyprawkę przygotowaną przez zooplus. W zestawach znalazły się karmy, przysmaki, zabawki, koce i legowiska od najlepszych producentów.

Podczas pierwszej edycji wydarzenia „Adopcja z plusem” rozdano 100 wyprawek – 60 nowym opiekunom kotów oraz 40 nowym opiekunom psów. W puli znajdowały się pakiety zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych psów i kotów, a także zwierzęcych seniorów. Wszystkie wyprawki zostały przygotowane w konsultacji z behawiorystami i specjalistami ds. żywienia.

Wyjście ze schroniska to bardzo ważne i przejmujące wydarzenie w życiu każdego zwierzaka. Jest to jednocześnie duża odpowiedzialność dla nowego opiekuna. Sklep zooplus i organizacja KTOZ chcieli, aby pierwsze chwile w nowym domu były jak najmilsze i jak najbardziej komfortowe zarówno dla zwierzaka, jak i dla nowego opiekuna, dlatego dużą wagę przywiązali do rodzaju i jakości produktów, które umieścili w wyprawkach. Dołączyli również broszurkę, z której można nauczyć się podstawowych zasad współżycia ze zwierzakiem.

Tutaj  znajdziesz szczegółowy opis akcji, a także historie zwierzaków, które znalazły w ostatnim czasie nowe domy.

Kamper
Gumiś
Prima
Koralik
Puchata
Sid

Zwierzaki ze schroniska w Krakowie, które we wrześniu i październiku 2020 znalazły nowe domy, z wyprawkami od zooplus (źródło: Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt)

Józefina z Kociego PazuraZOOLOVE DLA POZNAŃSKICH PAZURKÓW29 października 2020
W listopadzie w programie charytatywnym zoolove uczestniczy fundacja Koci Pazur. Jej misją jest pomaganie bezdomnym i wolnożyjącym kotom z Poznania i okolic.
Przeczytaj >
kot - podopieczny fundacji Zwierzaki z MińskaPOMÓŻMY ZWIERZAKOM Z MIŃSKA16 października 2020

Fundacja Zwierzaki z Mińska pomaga potrzebującym zwierzakom na wiele sposobów, jednak teraz sama znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Możemy pomóc!

Przeczytaj >
ciężarówka z prezentami od zooplus dla TOZZOOPAKA NA POMORZU10 września 2020

Człuchów, Kiczarowo, Sopot i Świdwin – w sierpniu to tam trafiły transporty z karmami i akcesoriami dla podopiecznych TOZ. Pomoc nadeszła w ramach programu ZOOPAKA.

Przeczytaj >