Pół miliona złotych w programie zoolove

Dzięki klientom zooplus przekazaliśmy już ponad 500 000 pln w ramach programu charytatywnego zoolove. Pomoc trafiła do potrzebujących zwierząt z fundacji i organizacji prozwierzęcych w całym kraju.

Kolejny rekord w programie zoolove pobity. Wraz z kwietniowym wsparciem dla cieszyńskiej fundacji Lepszy Świat kwota przekazana zwierzętom w Polsce przekroczyła pół miliona złotych. Zdecydowało o tym ogromne zaangażowanie klientów zooplus, którzy od 2017 roku co miesiąc pomagają organizacjom prozwierzęcym w naszym kraju – kupując produkty marki zoolove i przekazując grupom oraz fundacjom część pieniędzy ze swoich zakupów.

Program zoolove działa już od czterech lat. Od początku istnienia zasady akcji pozostają takie same – wybrana organizacja otrzymuje 10% wartości sprzedaży netto produktów opatrzonych logo zoolove w danym okresie. Na początku zooplus wspierał jedną fundację lub grupę prozwierzęcą na kwartał. Chęć pomocy i zaangażowanie ze strony klientów rosły jednak z roku na rok, zebrane kwoty więc rosły. Dzięki temu obecnie zooplus może co miesiąc przekazywać wybranej organizacji kwoty w wysokości niejednokrotnie przekraczającej 15 000 złotych.

Te pieniądze to realne wsparcie dla współpracujących organizacji – niosą pomoc schorowanym, bezdomnym zwierzakom, poprawiając ich zdrowie i warunki bytowe. Pomagają opłacić wizyty weterynaryjne, prowadzić akcje sterylizacji, zapewnić zwierzętom lekarstwa, dobrej jakości karmę oraz akcesoria niezbędne do komfortowego życia w fundacjach i domach tymczasowych. Pozwalają też odnowić pomieszczenia, w których mieszkają potrzebujące zwierzęta, a także prowadzić działania edukacyjne wśród dzieci, młodzieży i innych zainteresowanych.

Dotychczas pomoc trafiła do 30 organizacji – zarówno tych, które opiekują się bezdomnymi kotami, psami, ptakami i małymi zwierzętami domowymi, jak i tych, które wspierają zwierzęta dzikie i gospodarskie. Zdarzało się, że wsparcie przychodziło w samą porę, bo współpracujące organizacje – na przykład z uwagi na pandemię lub wypadki losowe – bywały w bardzo trudnej sytuacji materialnej, jak fundacja Przystań Ocalenie czy Stawiamy na Łapy. Klienci zooplus odmienili więc życie tysięcy zwierząt i zapewne odmienią kolejne w nadchodzących latach.

Wszystkie organizacje zaproszone do tej pory do udziału w programie zoolove: TUTAJ

Inne programy charytatywne sklepu zooplus: TUTAJ

Tores
Podopieczny fundacji Koci Pazur

Podopieczni organizacji obdarowanych w ramach programu zoolove.

 MIAUKOT W MARCOWYM ZOOLOVE15 marca 2021

W marcu do udziału w programie charytatywnym zoolove zaproszona została fundacja MiauKot. Klienci zooplus mogą wspierać potrzebujące zwierzęta z Bytomia i okolic.

Przeczytaj >
 PRZYSTANEK SCHRONISKO 10 lutego 2021

W lutym klienci sklepu zooplus mogą wspomagać kolejną organizację prozwierzęcą w ramach programu zoolove. Tym razem jest to fundacja Przystanek Schronisko z Katowic.

Przeczytaj >
Agapeanimali w zooloveWSPIERAMY AGAPKI Z POZNANIA3 sierpnia 2020

Przez cały sierpień w programie zoolove uczestniczy fundacja Agapeanimali. Jej misją jest walka z bezdomnością kotów i zapewnienie im lepszych warunków bytowych.

Przeczytaj >