MiauKot w marcowym zoolove

zdjęcie: podopieczny fundacji MiauKot (źródło: fundacja MiauKot)

15 marca 2021

Do udziału w programie charytatywnym zoolove zaproszona została fundacja MiauKot. Klienci zooplus mogą wspierać potrzebujące zwierzęta z Bytomia i okolic.

W marcu do programu zoolove dołącza Fundacja Pomocy Zwierzętom MiauKot z Bytomia. Klienci sklepu zooplus mogą pomagać jej podopiecznym, kupując dowolny produkt opatrzony logo zoolove – część pieniędzy ze sprzedaży trafi do tej organizacji i zwierząt, którymi się opiekuje.

Fundacja MiauKot rozpoczęła swoją działalność, opartą wyłącznie na wolontariacie, w 2010 roku. Dziś cieszy się doświadczeniem wypracowanym przez lata funkcjonowania azylu i prowadzenia domów tymczasowych dla zwierząt. Podstawowym zadaniem organizacji jest praca w terenie: „Wieloletnie doświadczenie utwierdziło nas w przekonaniu, że tylko kastracja bezdomnych zwierząt może przyczynić się do ograniczenia ich populacji, co z kolei przełoży się na realną poprawę losu istnień, którym przyszło egzystować w zmienionych przez człowieka warunkach” – mówi pani Adrianna, wolontariuszka.

Do azylu wspieranego przez fundację MiauKot trafiają często zwierzęta bardzo skrzywdzone przez los: wyrzucane za drzwi z powodu mającego pojawić się w domu dziecka, przeganiane z miejsca na miejsce, głodzone, bite, podtruwane, odratowane spod kół pędzących samochodów. „Chcemy, by zwierzęta były bezpieczne, kochane, szanowane, otoczone opieką weterynaryjną. To minimum, jakiego wiele zwierząt niestety może nigdy nie zaznać” – dodają wolontariusze. To między innymi w zakupie właśnie leków czy opłacaniu zabiegów weterynaryjnych przez cały marzec klienci zooplus mogą pomóc fundacji MiauKot, przekazując część kwoty za zakupione produkty z logo zoolove.

zoolove to jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 400 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ

 

Podopieczni fundacji MiauKot (źródło: fundacja MiauKot)

 ZOOPAKA W 6 ODDZIAŁACH TOZ12 marca 2021

Obdarowane oddziały TOZ dzielą się swoją radością i podkreślają, że regularna pomoc pozwala im na podnoszenie standardów wyżywienia oraz warunków bytowych podopiecznych.

Przeczytaj >
 PRZYSTANEK SCHRONISKO 10 lutego 2021

W lutym klienci sklepu zooplus mogą wspomagać kolejną organizację prozwierzęcą w ramach programu zoolove. Tym razem jest to fundacja Przystanek Schronisko z Katowic.

Przeczytaj >
Molly PODSUMOWANIE AKCJI ADOPCJA Z PLUSEM6 listopada 2020

Przez dwa ostatnie miesiące zooplus wspierał krakowskie adopciaki w ramach akcji Adopcja z plusem. Aż 100 zwierzaków, które opuściły mury krakowskiego Schroniska dla Zwierząt, otrzymało pakę prezentów od zooplus.

Przeczytaj >