Wspieramy agapki z Poznania

Mika z fundacji Agapeanimali

zdjęcie: Mika – podopieczna fundacji Agapeanimali (źródło: fundacja Agapeanimali)

3 sierpnia 2020

Przez cały sierpień w programie charytatywnym zoolove uczestniczy fundacja Agapeanimali. Jej misją jest walka z bezdomnością kotów i zapewnienie im lepszych warunków bytowych.

W sierpniu klienci sklepu zooplus będą mogli pomagać kolejnej organizacji działającej na rzecz zwierząt w naszym kraju. Tym razem jest to fundacja Agapeanimali z Poznania, która pomaga głównie potrzebującym kotom. Organizacja właśnie dołączyła do programu charytatywnego zoolove. To oznacza, że kiedy klient zooplus kupi dowolny produkt opatrzony logo zoolove, część wydanych na niego pieniędzy trafi właśnie do tej fundacji i zwierząt, którymi się opiekuje.

Działalność fundacji Agapeanimali obejmuje wiele obszarów – wolontariusze prowadzą poradnik poświęcony kotom i ich wychowaniu, przeprowadzają wirtualne adopcje „agapków”, wspierają domy tymczasowe, utrzymują szpitalik oraz „Kotulnię”, gdzie na nowy dom czekają już odratowane, zdrowe kotki. Wszystko wynika z misji, którą przyjęli i która od 2007 pozostaje niezmienna – pomoc zwierzętom, poprawa warunków ich bytowania i walka z wszechobecną bezdomnością. Nie potrafimy przejść obok nich obojętnie, ponieważ chcemy i kochamy ratować, troszczyć się i cieszyć z każdego uratowanego stworzenia – piszą o swojej pracy wolontariusze.

Wolontariusze fundacji Agapeanimali podkreślają, że wolontariat to bardzo ciężka, wymagająca poświęceń praca, a ludzi do tej pracy oraz środków na utrzymanie podopiecznych każdego roku niestety brakuje. Zasypiamy z obawami, czy będzie za co napełnić głodne brzuszki, co zrobimy, kiedy nasi podopieczni zachorują, skąd weźmiemy na to fundusze – czytamy na stronie fundacji. Fundacja utrzymuje się wyłącznie z darowizn. Teraz jednak zyskuje szanse na dodatkowe środki – dołączając do programu zoolove, ma nadzieję na pomoc klientów zooplus. Przez cały sierpień klienci mogą wesprzeć działalność fundacji i pomóc jej przetrwać kolejne miesiące.

zoolove to jeden z programów charytatywnych  sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 300 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Kaskader - podopieczny fundacji Agapeanimali
Kiara - podopieczna fundacji Agapeanimali
Simba - podopieczny fundacji Agapeanimali
Montana - podopieczna fundacji Agapeanimali

Podopieczni fundacji Agapeanimali, od lewej: Kaskader, Kiara, Simba, Montana (źródło: fundacja Agapeanimali)

 TRANSPORTY W 5 KOLEJNYCH ODDZIAŁACH TOZ10 lipca 2020

W maju z magazynu zooplus wysłane zostały prezenty dla podopiecznych kolejnych pięciu oddziałów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Przeczytaj >
 KOCIE HISTORIE Z KOCIEGO ZAKĄTKA14 lipca 2020

W lipcu fundacja EBRA Koci Zakątek bierze udział w programie zoolove. Warto pamiętać, że wsparcie dla fundacji to wsparcie dla konkretnych zwierzaków.

Przeczytaj >
Podopieczny OTOZ AnimalsZOOPAKA DLA OTOZ W MAJU I CZERWCU16 lipca 2020

W maju i czerwcu OTOZ Animals przyjęło 5 transportów od zooplus. W ciężarówkach znajdowały się prezenty dla zwierzaków przekazane w ramach programu ZOOPAKA.

Przeczytaj >