Boże Narodzenie w 2019 roku było naprawdę wyjątkowe! Dzięki Tobie i innym klientom zebraliśmy 131 985,03 złotych, które mogliśmy przekazać potrzebującym zwierzakom w całym kraju. Ta wielka suma pochodziła ze sprzedaży kilku marek premium w naszym sklepie i została podzielona pomiędzy 16 organizacji działających na rzecz zwierząt. W te święta los wielu psów, kotów, ptaków, królików, gryzoni i innych czworonogów odmienił się na zawsze. 

Kto otrzymał prezent

Do kogo trafiły prezenty? Zadbaliśmy o to, aby każdy region Polski miał tu swoją reprezentację. Podobnie – gatunki zwierząt. Wśród organizacji, które otrzymały pieniądze, znajdują się te pomagające kotom, psom, królikom, a nawet dzikim ptakom. Każda z nich otrzymała kwotę: 8 249,06 złotych. 

Jak zebraliśmy pieniądze

W skład świątecznych prezentów wchodzi część sumy, którą uzyskaliśmy ze sprzedaży produktów marek Purizon, Wild Freedom, Wolf of Wilderness oraz Concept for Life. Od 10 do 16 grudnia 2019 roku odkładaliśmy 10% wartości sprzedaży netto tych produktów, by przekazać je wybranym organizacjom. Do tego dochodzi także 20% wartości sprzedaży netto produktów marki zoolove w okresie od 22 listopada do 22 grudnia. 

Wyniki akcji w Europie

860 000 PLN dla zwierząt

Nasza świąteczna akcja, w ramach której zbieraliśmy pieniądze dla zwierząt, odbywała się nie tylko w Polsce. Uczestniczyły w niej także inne sklepy zooplus w całej Europie. Razem zebraliśmy niebagatelną kwotę – ponad 201 185 euro (~860 000 złotych), która trafiła do kilkudziesięciu organizacji na Starym Kontynencie. Koledzy i koleżanki naszych pupili w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Czechach, Słowacji i innych krajach także mają więc wiele powodów do radości. To jednak nie wszystko! W Niemczech część kwoty została przeznaczona na projekt WWF „Koala w Australii”, w ramach którego pomoc trafia do misiów koala rannych podczas niszczących pożarów w Australii. Tym samym akcja zyskała już nie tyle międzynarodowy, ile światowy charakter.